‎عفو بین‌الملل خواستار نقض حکم سه هنرمند شد

چهارشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۲-۲۴-IranSOS- سازمان عفو بین‌الملل در گزارشی خواستار نقض حکم زندان و جریمه سه هنرمند شد. دو موزیسین مهدی رجبیان و یوسف عمادی و حسین رجبیان فیلمساز از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه هرکدام به شش سال حبس تعزیری و پرداخت جریمه محکوم شده اند.

ادامه خواندن “‎عفو بین‌الملل خواستار نقض حکم سه هنرمند شد”

‪”‬انتخابات‪”‬، کابوس حکومت اسلامی

شنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۲-۲۷-IranSOS- سیامک بهاری : گذار از فاز کمدی به تراژدی
بی تردید یکی از بی مسماتر و بی محتواترین و در عین حال بی ربط ترین کلمات در کل تاریخ جمهوری اسلامی، عبارات ‪”‬انتخاب‪”‬  و ‪”‬انتخابات‪”‬ است. دور جاری این مضحکه با کمدی نامنویسی و ‪”‬رقابت‪”‬، سپس نظارت استصوابی، حذف و آه و فغان و رد صلاحیت شده‌ها، به انتخاب لیستهای از سر ناچاری و قبول آنچه فقط ماندن در خاکریزهای آخر صف بود حال و هوای واقع بینانه‌تری به انتخابات مرسوم جمهوری اسلامی داد. شد آنچه که باید باشد.

ادامه خواندن “‪”‬انتخابات‪”‬، کابوس حکومت اسلامی”

‎بیش از ۶۰ سازمان عضو فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر از فرانسوا اولاند خواستند الگوی نمونه در مبارزه با تروریسم باشد

شنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۲-۲۷-IranSOS- آقای رئیس جمهور، بیش از ۶۰ سازمان عضو فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر، و البته از جمله جامعه‌ی حقوق بشر فرانسه، به‌ویژه از وضعیت آزادی‌های مدنی و فردی در فرانسه نگران هستند. همه‌ی اعضا ما از حمله‌های تروریستی سال ۲۰۱۵ در پاریس و سان دنی وحشت کردند. این گونه اقدام‏های تروریستی در سراسر جهان رخ می‌دهد و دولت‌ها مسؤول هستند به‌نحوی واکنش نشان دهند که از امنیت و آزادی همگان محافظت کنند.

ادامه خواندن “‎بیش از ۶۰ سازمان عضو فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر از فرانسوا اولاند خواستند الگوی نمونه در مبارزه با تروریسم باشد”

فراخوان به تظاهرات* علیه سفر روحانی نماینده‌ی نظام زن‌ستیز و سرکوب‌گر جمهوری اسلامی به بلژیک

شنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۲-۲۷-IranSOS- زنان و مردان آزادی‌خواه: نماینده‌ی رژیمِ تئوکراتیک ایران و اولین داعشِ خاورمیانه به بلژیک می‌آید تا ضمن محکم کردنِ هر چه بیشتر روابط علنی سیاسی رژیم جمهوری اسلامی با امپریالیست‌ها، پیامِ وفاداری و خوش خدمتی رژیم ایران در طرح‌های ویران‌گرِ و چپاول‌گری قدرت‌های جهانی را اعلام کند.

ادامه خواندن “فراخوان به تظاهرات* علیه سفر روحانی نماینده‌ی نظام زن‌ستیز و سرکوب‌گر جمهوری اسلامی به بلژیک”

‎رضا شهابی به یک سال زندان تعزیری محکوم شد

‎پنجشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۲-۲۵-IranSOS- حکم رضا شهابی از اعضای هیت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران که از سوی شعبه ۲۶دادگاه انقلاب به یک سال زندان تعزیری محکوم شده بود، دردادگاه تجدید نظر تایید شد. به گزارش هرانا به نقل از سندیکای کارگران شرکت واحد، رضا شهابی در آذر ماه سال ۹۳ ضمن اینکه در مرخصی پزشکی به سر می برد به دادسرای اوین احضار و به خاطر اعتراضات زندانیان بند ۳۵۰ اوین در ۲۸ فروردین ما سال ۹۳ مورد بازجویی قرار گرفت و پرونده ای در این رابطه تشکیل و به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب ارسال شد.

ادامه خواندن “‎رضا شهابی به یک سال زندان تعزیری محکوم شد”

‎پدر سیامک نمازی زندانی ایرانی-امریکایی در تهران بازداشت شد

پنجشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۲-۲۵-IranSOS- خانواده سیامک نمازی، شهروند ایرانی-آمریکایی که در بند سپاه اوین زندانی است، از بازداشت باقر نمازی، پدر ۸۰ ساله او در تهران خبر داده‌اند. به گزارش هرانا به نقل از بی بی سی، اِفی نمازی، مادر سیامک نمازی، در صفحه فیس‌بوک خود نوشته است که همسرش (باقر نمازی) دوشنبه شب، سوم اسفند (۲۲ فوریه) دستگیر شده است.

ادامه خواندن “‎پدر سیامک نمازی زندانی ایرانی-امریکایی در تهران بازداشت شد”

‎مولاوردی: تمامی مردان یک روستا در سیستان و بلوچستان اعدام شده‌اند

چهارشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۲-۲۴-IranSOS-  شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس جمهور ایران در امور زنان و خانواده، با انتقاد از حذف قوانین حمایت از خانواده‌های اعدامی در برنامه پنجم توسعه، گفته است که ما روستایی را در سیستان و بلوچستان داریم که تمامی مردان آن روستا اعدام شده‌اند.

ادامه خواندن “‎مولاوردی: تمامی مردان یک روستا در سیستان و بلوچستان اعدام شده‌اند”

‎دو زندانی مالی به جرم حمایت از زندانیان سیاسی تنبیه شدند

چهارشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۲-۲۴-IranSOS- دو تن از زندانیان با جرائم مالی که در جریان درگیری در بند هفت از زندانیان سیاسی حمایت کرده بودند، از این بند به صورت تنبیهی منتقل شدند. یکی از زندانیان به زندان فشافویه و دیگری به سالن دو بند هفت منتقل شده است. به گزارش هرانا، چهارشنبه شب ۲۱ بهمن، تعدادی از زندانیان مالی همزمان با سالگرد انقلاب ۵۷  اقدام به سر دادن شعارهایی تحریک‌آمیز با اشاره به زندانیان سیاسی کرده بودند که با واکنش زندانیان سیاسی روبرو شده بود.

ادامه خواندن “‎دو زندانی مالی به جرم حمایت از زندانیان سیاسی تنبیه شدند”

‎سن اعتیاد به ۱۲ سال کاهش یافته است

‎چهارشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۲-۲۴-IranSOS- رئیس دبیرخانه ستاد مبارزه با مواد مخدر خوزستان گفت که سن اعتیاد تا ۱۲ سال پایین آمده است. به گزارش هرانا به نقل از ایرنا، حسین لامی زاده اظهار کرد: “در خانواده هایی که والدین مبتلا به اعتیاد هستند فرزندان از دوران کودکی در معرض خطر قرار دارند”. وی افزود: “به علت پایین آمدن سن اعتیاد باید آموزش را از مدارس و دانشگاه ها شروع کنیم و چاره ای جز انجام اقدامات فرهنگی وجود ندارد”.

ادامه خواندن “‎سن اعتیاد به ۱۲ سال کاهش یافته است”

انتخابات در ایران: گفت‌وگو با عبدالکریم لاهیجی، رئیس فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر

دوشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۲-۲۲-IranSOS- انتخابات مجلس در ایران روز ۷ اسفند ۱۳۹۴ برگزار می‌شود. عبدالکریم لاهیجی، رئیس فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر و جامعه‌ی دفاع از حقوق بشر در ایران، در گفت‌وگو با وب‌گاه فدراسیون به پرسش‌هایی درباره‌ی این انتخابات و تأثیر احتمالی آن در ایران پاسخ داده است.

ادامه خواندن “انتخابات در ایران: گفت‌وگو با عبدالکریم لاهیجی، رئیس فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر”