زوج زرتشتی ایرانی-امریکایی بصورت رسمی به اقدام علیه امنیت ملی متهم شدند

دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۱-۰۹-IranSOS- کارن وفاداری و آفرین نیساری زوج دوتابعیتی ایرانی-آمریکایی زرتشتی در ششمین ماه از بازداشت خود در دادسرای شهید مقدس زندان اوین با اتهاماتی امنیتی تفهیم اتهام شدند. علاوه بر “جذب و معرفی جاسوس و اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” این زوج گالری دار به  “نمایش و فروش آثار هنری مغایر با موازین اسلامی” نیز متهم شدند. به گزارش هرانا، آفرین نیساری مدیرمسئول «نگارستان آن» (گالری هنرهای تجسمی معاصر) و همسر وی کارَن وفاداری در تاریخ ۳۰ تیرماه ۱۳۹۵ در فرودگاه بین المللی تهران توسط سپاه ثارالله بازداشت شدند.

اعدام یک زندانی

 

دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۱-۰۹-IranSOS- رسانه های داخلی بدون ذکر تاریخ از اعدام متهم به قتل سه شهروند خبر داده اند. در گزارش مورد اشاره آمده است با توجه به اینکه تحقیقات پلیسی به نتیجه ای نرسید با انجام مراسم قسامه ۵۱ تن از اقوام در خصوص قاتل بودن یک مظنون آن فرد به اعدام محکو.م شد اما در نهایت پس از ۱۳ سال مشخص شد قاتل فرد دیگری است.

تجمع مردم شیراز در اعتراض به انتشار پارازیت

 

دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۱-۰۹-IranSOS- تعدادی از مردم شیراز در اعتراض به انتشار پارازیت در فضای این شهر و تاثیرات نامطلوب آن بر سلامت شهروندان، مقابل استانداری فارس تجمع کردند. ‌به گزارش هرانا به نقل از ایسنا، جمعی از مردم شیراز قبل از ظهر دوشنبه ۲۰ دی و در اعتراض به انتشار پارازیت در فضای این کلان‌شهر، در مقابل ساختمان استانداری فارس تجمع کردند.