هادی مقدم؛ زندانی که در یک روند ناتمام و مخدوش محکوم و اعدام شد / صدا

دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۱-۱۶-IranSOS- هادی مقدم زندانی متهم به حمل و نگهداری مواد مخدر در زندان ندامتگاه مرکزی کرج در روند قضایی مبهم و پیش از پایان دادرسی اعدام شده است. به گفته همسر این زندانی، میزان مواد بسیار کمتر از آن مقداری بوده است که بعد از اعدام در دبیرخانه دیوان ثبت شده است. از سوی دیگر، این پرونده در دیوانعالی کشور در دست بررسی بوده و هنوز تایید حکم اعدام به این زندانی ابلاغ نشده بوده.

اعدام یک زندانی در ملاعام در میاندوآب

دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۱-۱۶-IranSOS- صبح روز جاری حکم اعدام یک زندانی با اتهام قتل در ملاعام در میاندوآب اجرا شد. به گفته رئیس دادگستری این شهر، روند دادرسی وی از دستگیری تا اجرای حکم کمتر از دوماه به طول انجامیده است. این تسریع در صدور و اجرای حکم اعدام می تواند از لحاظ حقوقی سئوال برانگیز باشد.  به گزارش هرانا به نقل از زرین خبر، رئیس دادگستری میاندوآب در حاشیه اجرای این حکم گفت: “این قاتل، در تیرماه امسال در یک قتل فجیع، پنج نفر از اعضای یک خاواده را در وقت خواب و به صورت شبانه توسط اسلحه و چاقو به قتل رسانده بود”.

اعدام دو زندانی در زندان دیزل آباد کرمانشاه

 

 

 

دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۱-۱۶-IranSOS- صبح روز شنبه ۲۵ دی ماه دو زندانی که با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند، در زندان دیزل آباد کرمانشاه اعدام شدند. به گزارش هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، یکی از این زندانیان “سیف الله حسنیان” فرزند ابراهیم، ۳۳ ساله اهل سقز نام داشت. وی ۸ دی ماه ۱۳۸۹ در شهر صحنه (استان کرمانشاه) به همراه ۲ کیلو و ۲۰۰ گرم کراک و ۱ کیلو ۸۰۰ گرم شیشه بازداشت و ۲۸ خرداد ماه ۱۳۹۱ در دادگاه انقلاب جوانرود از طرف قاضی حکمتی به اعدام محکوم شد.

بخشش اولیای دم، ۳ محکوم را از قصاص نفس رهایی بخشید

دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۱-۱۶-IranSOS- به گفته رییس شورای حل اختلاف استان فارس، بخشش اولیای دم سه محکوم را از قصاص نفس نجات داد. به گزارش ایسنا به نقل از شورای حل اختلاف فارس، حجت‌الاسلام سید عبدالمهدی موسوی گفت: سه مرد در شهرستان زرین‌دشت که در اسفند سال ۷۸ به واسطه مسائل خانوادگی و در یک درگیری، باعث قتل یک شهروند شده بودند، با گذشت اولیاء دم از قصاص نفس نجات یافتند.