اجرای حکم اعدام دستکم ۵ زندانی در کرج و قزوین

سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۱-۰۴-IranSOS- سحرگاه روز جاری دستکم چهار زندانی با اتهامات مربوط به مواد مخدر در ندامتگاه مرکزی کرج به دار آویخته شدند. از سوی دیگر یک زندانی متهم به قتل نیز در زندان قزوین تحت عنوان قصاص اعدام شد. به گزارش هرانا، سپیده دم امروز چهاردهم دی ماه ۹۵، حکم اعدام چهار زندانی با اتهامات مربوط به مواد مخدر اجرا شد. «هادی مقدم (حمل و نگهداری ۱ کیلو شیشه )، علی نوری (حمل و نگهداری ۱ کیلو شیشه – لابراتوار)، علیرضا حاج فیروز آبادی و علی نوری» هویت احراز شده این زندانیان توسط هرانا است.

با رضایت اولیای دم؛ نجات یک زندانی از اعدام در پای چوبه دار در بجنورد

سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۱-۰۳-IranSOS- صبح روز جاری با رضایت اولیای دم یک زندانی متهم به قتل در زندان بجنورد در خراسان شمالی، پای چوبه دار بخشیده شد و از اعدام نجات یافت. به گزارش هرانا به نقل از اداره کل زندانهای استان خراسان شمالی، در یک صبح زمستانی سرد شکات پرونده جوانی که در شش سال پیش مرتکب قتلی عمد شده بود و با حکم قضایی به قصاص نفس محکوم گردیده بود جهت اجرای حکم در محل زندان بجنورد حضور یافتند.

آزادی گلرخ ایرایی و پایان اعتصاب غذای آرش صادقی در هفتادودومین روز

سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۱-۰۳-IranSOS- لحظاتی پیش با مرخصی گلرخ ایرایی از بند نسوان (زنان) زندان اوین، آرش صادقی در هفتادودومین روز به اعتصاب غذای اعتراضی خود در بند هشت این زندان پایان داد. به گزارش هرانا، امروز چهاردهم دی ماه ۹۵، گلرخ ایرایی همسر آرش صادقی زندانی در اعتصاب غذا، با تودیع وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین به مرخصی آمد.

افزایش تعداد اعدام ها به دو زندانی در زندان قزوین

سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۱-۰۳-IranSOS- تعداد اعدام های روز گذشته در زندان قزوین به دو زندانی با اتهامات مربوط به مواد مخدر افزایش یافت. به گزارش هرانا به نقل از رکنا، این دو زندانی که مجید و نصرت نام داشتند در دو پرونده جداگانه به اتهام حمل ماده مخدر شیشه به اعدام محکوم شده بودند.

خانواده کامران قادری شهروند ایرانی- اتریشی خواستار آزادی سریع و بدون قید و شرط او هستند

سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۱-۰۳-IranSOS- یک منبع آگاه به وضعیت کامران قادری، شهروند ایرانی– اتریشی که به اتهام جاسوسی برای  آمریکا به ده سال زندان محکوم شده است، گفت او «با تهدید بازداشت همسرش در صورت عدم همکاری، مجبور به امضاء برگه های اعتراف نامه شده و جز این اعتراف نامه که تحت شکنجه روحی و ترس بوده هیچ سند محکمه پسندی برای توجیه اتهام جاسوسی او وجود ندارد.»