زن جوانی به دلیل قتل غیرعمد در آستانه اعدام است

یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۱۲-۱۷-IranSOS- حکم اعدام زن جوان که شوهرش را کشته بود در دیوان عالی کشور مهر تایید خورد و قطعی شد. این زن که مژگان نام دارد و در نارمک تهران به خاطر قتل شوهرش معروف شده است، پیش تر از اتهام قتل عمدی تبرئه و به اتهام قتل شبه عمد به پرداخت دیه محکوم شده بود اما این حکم در دیوان عالی کشور تایید نشد.

بخشش زندانی محکوم به اعدام درگرگان

یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۱۲-۱۷-IranSOS- معاون قضایی و رییس شوراهای حل اختلاف گلستان از بخشش یک محکوم به اعدام درگرگان خبر داد. در خبری دیگر حکم اعدام زن جوان که شوهرش را کشته بود در دیوان عالی کشور مهر تایید خورد این زن پیش تر از اتهام قتل عمدی تبرئه و به اتهام قتل شبه عمد به پرداخت دیه محکوم شده بود اما این حکم در دیوان عالی کشور تایید نشد. از سویی دیگر یک زندانی که به اعدام محکوم شده بود پس از آنکه ادعا کرد “روز بازجویی از آنجائیکه بی‌سواد بودم مأموران پلیس خودشان ماجرای قتل را در پرونده نوشتند و مرا تحت فشارهای بازجویی مجبور کردند پای آن نوشته‌ها را انگشت بزنم.‌» پرونده اش مجدد مورد رسیدگی قرار گرفت اما باز هم حکم اعدام برای او صادر شد.

سرما و محرومیت؛ مشکلات مضاعف زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج

یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶–IranSOS- زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج که پیشتر در مردادماه سال جاری بصورت اجباری به سالن امنیتی ۱۰ منتقل شده بودند، با آمدن فصل سرما با مشکلات مضاعفی از جمله محروم ماندن از تغذیه مناسب، نبود آب گرم برای استحمام و معیوب بودن سیستم های گرمایشی روبه هستند. مسئولان زندان به آنها پیشنهاد کرده اند برای برخورداری از امکانات اولیه از مطالبه قانونی که خود که رعایت اصل تفکیک جرایم است بگذرند.

یک زندانی با پرداخت دیه و ۷ زندانی با حفظ قرآن از چوبه دار فاصله گرفتند

یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۱۲-۱۷-IranSOS- عموی پسر افغانستانی محکوم به اعدام که هفت سال قبل به خاطر مخالفت با کار کردن برادرزاده­ ۱۷ ساله ­اش در تهران پس از درگیری مرتکب قتل شده بود، با پرداخت دیه به زودی آزاد خواهد شد. همچنین در خبری دیگر مدیرکل زندان‌های‌ استان مرکزی ضمن تشریح فعالیت‌های قرآنی و دینی در زندان‌های استان، از تخفیف مجازات اعدام برای ۷ زندانی حافظ قرآن خبر داد. هر چند توقف حکم اعدام امری پسندیده است اما استفاده از دلایل مذهبی برای این توقف تداوم یک رویه تبعیض آمیز بین زندانیان محسوب می شود.

شکستن دست و پای زندانی توسط گاردزندان برای “دادن درس عبرت”

شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۱۲-۱۶-IranSOS- گارد زندان رجایی شهر کرج، زندانی که با سر و صدا کردن سایر زندانیان را از حضور گارد زندان و انجام بازرسی سرزده خبردار کرده بود توسط این نیروها مضروب شد. او که گزارش می شود علاوه بر جراحت های ظاهری احتمالا دست و پایش نیز شکسته است با همین وضعیت در میانه سالن زندان رها شده است، ماموران زندان گفته اند به او اجازه رفتن به بهداری را نمی دهند و کسی هم حق کمک به او را ندارند. مسئولین زندان دلیل عمل خود را دادن “درس عبرت” به سایر زندانیان عنوان کرده اند.

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال