اعدام یک زندانی در زندان شیروان

چهارشنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۷-۲۰۱۸-۰۶-۲۷-IranSOS- یک زندانی که به اتهام “قتل” به مرگ محکوم شده بود، در زندان شیروان (خراسان شمالی) اعدام شد. از سوی دیگر مردی که متهم است ابوالفضل، پسربچه ۱۱‌ساله را با ضربات چاقو به قتل رسانده محاکمه و به اعدام در ملأ‌عام محکوم شد.

ادامه خواندن “اعدام یک زندانی در زندان شیروان”

رامین حسین پناهی؛ محرومیت زندانی بیمار از رسیدگی پزشکی

رامین حسین پناهی زندانی سیاسی
رامین حسین پناهی زندانی سیاسی

چهارشنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۷-۲۰۱۸-۰۶-۲۷-IranSOS- رامین حسین پناهی زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی سنندج از شرایط جسمانی نامناسب و عدم رسیدگی پزشکی لازم رنج می برد و از  اعزام به مراکز درمانی خارج از زندان محروم مانده است. به گزارش هرانا، رامین حسین پناهی در تاریخ ۲۶ دی‌ماه سال گذشته در شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی از طریق بغی” محاکمه و به اعدام محکوم شد، حکم اعدام این زندانی سیاسی اواخر فروردین‌ماه سال جاری توسط دیوان عالی کشور نیز تائید و سپس به واحد اجرای احکام ابلاغ شد.

ادامه خواندن “رامین حسین پناهی؛ محرومیت زندانی بیمار از رسیدگی پزشکی”

دست کم چهار زندانی در رجایی شهر کرج اعدام شدند

چهارشنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۷-۲۰۱۸-۰۶-۲۸-IranSOS- سحرگاه روز چهارشنبه دست کم چهار زندانی در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند. این زندانیان جزوی از یک گروه ۱۲ نفره بودند که از زندان ورامین و رجایی شهر جهت اجرای حکم به سلولهای انفرادی منتقل شدند. عمده این زندانیان از بابت قتل به اعدام محکوم شده بودند. ادامه خواندن “دست کم چهار زندانی در رجایی شهر کرج اعدام شدند”

اعدام دو زندانی در قم و ساری از جمله یک کودک-مجرم

چهارشنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۷-۲۰۱۸-۰۶-۲۸-IranSOS- روز چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۷، ابوالفضل چزانی شراهی، کودک-مجرمی که در سن ۱۴ سالگی در جریان یک نزاع مرتکب قتل شده و به اعدام محکوم شده بود، در زندان قم اعدام شد. او پیش از این حداقل ۵ بار دیگر برای اجرای حکم به پای چوبه دار برده شده بود. همزمان در زندان مرکزی ساری، حکم اعدام یک زندانی که چند سال قبل در کمپ ترک اعتیاد یکی از معتادان را به قتل رسانده بود، اجرا شد. ادامه خواندن “اعدام دو زندانی در قم و ساری از جمله یک کودک-مجرم”

گنبدکاووس؛ رهایی از اعدام ۳ زندانی با رضایت اولیاء دم

چهارشنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۷-۲۰۱۸-۰۶-۲۷-IranSOS- محمد شهرکی رئیس شعبه ۱۱ صلح و سازش گنبدکاووس گفت که با تلاش های صورت گرفته طی دو ساله گذشته شهرستان گنبدکاووس، ۳ زندانی محکوم به اعدام با بخشش اولیای دم به زندگی بازگشتند. شهرکی با بیان اینکه در سال ۹۶ هم ۹ زندانی محکوم به اعدام توسط پیگیری های این شعبه و اخذ رضایت از اولیای دم آزاد شدند، اظهار کرد که “طی چند سال گذشته مجموعا زمینه آزادی ۶۵۰ نفر با کسب رضایت از شاکیان پرونده ها توسط شعبه ۱۱ صلح و سازش دادگستری گنبد فراهم شده است” .

ادامه خواندن “گنبدکاووس؛ رهایی از اعدام ۳ زندانی با رضایت اولیاء دم”