روح‌الله زم به اعدام محکوم شد

سه شنبه ۱۰ تیر، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۶-۳۰-SOS Iran- سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد که حکم اعدام روح الله زم صادر شد. به گزارش  ایلنا، غلامحسین اسماعیلی درباره آخرین وضعیت پرونده روح الله زم گفت: حکم اعدام برای وی صادر شده است که غیرقطعی است و اگر وکیل وی و خودش اعتراضی داشته باشند، مورد بررسی قرار می‌گیرد. ادامه خواندن “روح‌الله زم به اعدام محکوم شد”

پدر پویا بختیاری: سازمان ملل باید در مورد خشونت مرگبار حکومت ایران علیه معترضان تحقیقات مستقل کند؛ او از وجود ۱۴۴ جنازه معترضان فقط در پزشک قانونی شهر کرج پرده برداشت

دوشنبه ۰۹ تیر، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۶-۲۹-SOS Iran- در دادخواستی از مقام های عالی رتبه سازمان ملل متحد، پدر پویا بختیاری، یکی از صدها معترضی که در تظاهرات سراسری آبان ماه ۱۳۹۸ توسط مأموران امنیتی ایران به قتل رسید، خواستار اقدام این سازمان برای پایان دادن به «مبادلا ِت بی حاصل» با مسؤلان ایرانی و ایجاد یک کمیسیون تحقیق به منظور تفحص و بررسی «سرکوب خونین» معترضان توسط حکومت ایران شد.  ادامه خواندن “پدر پویا بختیاری: سازمان ملل باید در مورد خشونت مرگبار حکومت ایران علیه معترضان تحقیقات مستقل کند؛ او از وجود ۱۴۴ جنازه معترضان فقط در پزشک قانونی شهر کرج پرده برداشت”

هشت بازداشتی اعتراضات اخیر، حکم “مفسد فی‌الارض” گرفته‌‌اند

شنبه ۰۷ تیر، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۶-۲۷-SOS Iran- به موازات تایید احکام اعدام سه بازداشتی حوادث آبان در دیوان‌عالی، رئیس دادگستری اصفهان از صدور حکم “مفسد فی‌الارض” برای هشت پرونده اعتراضات ۹۶ و ۹۸ خبر داد و تاکید کرد که تکرار اعتراض‌ها مستوجب برخورد قاطعانه خواهد بود.

محمدرضا حبیبی، رئیس کل دادگستری اصفهان، در نماز جمعه این شهر از نهایی شدن احکام هشت تن از دستگیرشدگان اعتراضات دی ۹۶ و آبان ۹۸ خبر داد و گفت: «اگر خلافی صورت بگیرد، همانند آن چه در سال ۸۸، ۹۶ و آبان ۹۸ اتفاق افتاد، یقینا قاطعانه با دست نشانده‌ها و آشوب‌گران برخورد خواهیم کرد.» ادامه خواندن “هشت بازداشتی اعتراضات اخیر، حکم “مفسد فی‌الارض” گرفته‌‌اند”

 فعال حقوق کارگری سپیده قلیان را از حبس خودسرانه آزاد کنید!

فعال حقوق کارگری خانم سپیده قلیان

جمعه ۰۶ تیر، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۶-۲۶-SOS Iran- برنامه‌ی نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر نگرانی شدید خود را از حبس خودسرانه‌ی فعال حقوق کارگری خانم سپیده قلیان ابراز می‌‌کند. و خواهان آزادی فوری و بدون‌قیدوشرط اوست. ادامه خواندن ” فعال حقوق کارگری سپیده قلیان را از حبس خودسرانه آزاد کنید!”

دیوان عالی رژیم ایران، احکام اعدام سه زندانی سیاسی را تایید کرد

امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی

چهارشنبه ۰۴ تیر، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۶-۲۴-SOS Iran- احکام اعدام امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی، سه تن از شهروندان بازداشت شده در جریان اعتراضات سراسری ۹۸ موسوم به “اعتراضات آبان” در دیوان عالی کشور تایید شد. این افراد پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به حبس، شلاق و اعدام محکوم شده بودند. ادامه خواندن “دیوان عالی رژیم ایران، احکام اعدام سه زندانی سیاسی را تایید کرد”

نجف‌پورثانی: قاضی منصوری آدمی نبود که قصد خودکشی داشته باشد/ موکلم حرف‌های بسیاری برای گفتن داشت

شنبه ۳۱ خرداد، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۶-۲۰-SOS Iran- وکیل مدافع قاضی منصوری با بیان اینکه، من و خانواده ایشان معتقدیم که قاضی منصوری آدمی نبود که قصد خودکشی داشته باشد، گفت: یکی دیگر از دلایلی که قاضی منصوری اصرار داشت به ایران بازگردد دلایل خوبی بود که برای دفاع از خود داشت و معتقد بود اتهام دریافت رشوه به ایشان وارد نیست. ادامه خواندن “نجف‌پورثانی: قاضی منصوری آدمی نبود که قصد خودکشی داشته باشد/ موکلم حرف‌های بسیاری برای گفتن داشت”

مرگ مشکوک متهم متواری؛ خودکشی یا قتل؟

شنبه ۳۱ خرداد، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۶-۲۰-SOS Iran- پرونده فساد در میان تعدادی از مقامات سابق قضایی با درگذشت قاضی سابق غلامرضا منصوری هر روز با ابهامات و سوالات بیشتری مواجه می‌شود. در این میان یک سوال از همه بیشتر در حال مطرح شدن است؛ منصوری خودکشی کرده یا به قتل رسیده است یا… ؟ ادامه خواندن “مرگ مشکوک متهم متواری؛ خودکشی یا قتل؟”

رهایی از اعدام سه زندانی در ایلام و میناب

سه شنبه ۲۷ خرداد، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۶-۱۶-SOS Iran- سه زندانی در شهرستان‌های ایلام و میناب که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

به گزارش هرانا به نقل از رکنا، یک زندانی در ایلام با گذشت اولیای دم از اعدام رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، ۷ سال پیش درگیری بین دو خانواده در یکی از روستاهای شهرستان چرداول منجر به وقوع یک فقره قتل شد. ادامه خواندن “رهایی از اعدام سه زندانی در ایلام و میناب”

ناپدید کردن قهری پیام درفشان وکیل حقوق بشری به‌شدت نگران‌کننده است

پنجشنبه ۲۹ خرداد، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۶-۱۸-SOS Iran- برنامه‌ی نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر با ابراز نگرانی شدید از ناپدید کردن قهری وکیل حقوق بشری پیام درفشان از دولت‌مردان ایران خواست تا فوری درباره‌ی وضع، دلیل دستگیری و اتهام او اطلاع دهند و با پایان دادن به آزار قضایی او بدون‌قیدوشرط او را آزاد کنند. ادامه خواندن “ناپدید کردن قهری پیام درفشان وکیل حقوق بشری به‌شدت نگران‌کننده است”

با «بهشت مفسدان اقتصادی ایران» آشنا شوید

پنجشنبه ۲۹ خرداد، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۶-۱۸-SOS Iran- در روزهای اخیر که دادگاه پر سروصدای اکبر طبری – از مدیران سابق قوه قضاییه – در حال برگزاری است، مسائل متعددی از سوی نماینده‌ی دادستان مطرح شده که توجه عموم را به این پرونده‌ی جنجالی جلب کرده است. از جمله‌ی این موارد موضوع فرار متهمان و مفسدان اقتصادی به چزیره‌ای به نام «سنت کیتس» بود که در آخرین جلسه‌ی دادگاه طبری مطرح شد. ادامه خواندن “با «بهشت مفسدان اقتصادی ایران» آشنا شوید”