تجاوز در بازداشت های کوتاه مدت در خانه های امن نیروهای اطلاعاتی-امنیتی جمهوری اسلامی در ایران

سه شنبه ۰۴ آذر، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۱۱-۲۴-SOS Iran- نویسنده ۱۸ سال است که در مرکز روان‌درمانی «یاری‌رسانی پزشکی به پناهجویان در شهر بوخوم  آلمان» با جان به در بردگان و آسیب‌دیدگان زندان و شکنجه فعالیت تخصصی دارد. سالانه صدها نفر از کشورهای مختلف به این مرکز مراجعه می‌کنند. ایرانیان پناهجو از جمله گروه‌های اصلی مراجعین به این مرکز هستند. تا آنجا که به تجاوز، به مثابه ابزاری برای شکستن روحیه اعتراض اجتماعی، مربوط می‌شود، تجربه من در کار با پناهجویان ایرانی در ده سال گذشته نشان می‌دهد که ارگان‌های اطلاعاتی- امنیتی رژیم، روش جدیدی را به کار گرفته‌اند که در سال‌های اخیر هرچه بیشتر به آن متوسل می‌شوند.

سوئد خواستار توقف اجرای حکم اعدام احمدرضا جلالی شد

وزیر خارجه سوئد می‌گوید که در تماس با همتای ایرانی خود از خبرهای مربوط به اجرای حکم اعدام احمدرضا جلالی ابراز نگرانی کرده است. جلالی در تماس تلفنی با خانواده‌‌اش از انتقال به سلول انفرادی برای اجرای حکم خبر داده است.

سه شنبه ۰۴ آذر، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۱۱-۲۴-SOS Iran- احمدرضا جلالی، زندانی دو تابعیتی محکوم به اعدام در زندان اوین، در یک تماس تلفنی با خانواده گفته است که برای اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل می‌شود.