پس از گذشت ۱۸ سال؛ رهایی یک زندانی از اعدام در شهرستان اسکو

سه شنبه ۰۹ شهریور، ۱۴۰۰-۳۱٫۰۸٫۲۰۲۱-SOS Iran- یک زندانی در بخش ایلخچی از توابع شهرستان اسکو که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، پس از گذشت ۱۸ سال با کسب رضایت از اولیای دم، از چوبه دار رهایی یافت.

بخشش سه زندانی از اعدام

دوشنبه ۰۸ شهریور، ۱۴۰۰-۳۰٫۰۸٫۲۰۲۱-SOS Iran-  یک زندانی محکوم به اعدام در ساوجبلاغ از چوبه دار رهایی یافت. رئیس دادگستری شهرستان ساوجبلاغ در این خصوص گفت: متهم به قتل با توجه به مجهول الهویه بودن مقتول و عدم شناسائی ولی دم، از ابتدای بازداشت برای مدت هفت سال در زندان بود.

رهایی۳ زندانی از چوبه دار

دوشنبه  ۰۸ شهریور ۱۴۰۰-۳۰٫۰۸٫۲۰۲۱-SOS Iran- یک زندانی محکوم به اعدام در ساوجبلاغ از چوبه دار رهایی یافت. به گزارش رکنا، رئیس دادگستری شهرستان ساوجبلاغ در این خصوص گفت: متهم به قتل با توجه به مجهول الهویه بودن مقتول و عدم شناسائی ولی دم، از ابتدای بازداشت برای مدت هفت سال در زندان بود.

اعدام یک زندانی در زندان زاهدان

یکشنبه ۰۷ شهریور ۱۴۰۰-۲۹٫۰۸٫۲۰۲۱-SOS Iran- سحرگاه روز شنبه ۶ شهریورماه، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، در زندان زاهدان به اجرا درآمد. به گزارش هرانا به نقل از رسانک، سحرگاه روز شنبه ۶ شهریورماه ۱۴۰۰، یک زندانی در زندان زاهدان اعدام شد.

کمیسیون حقوق بشر کانون وکلا، خواهان پاسخگویی مسئولان در خصوص رفتار با زندانیان و بازداشت وکلا و فعالان مدنی شد

شنبه ۰۶ شهریور ۱۴۰۰-۲۸٫۰۸٫۲۰۲۱-SOS Iran-n کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای مرکز در پی افشای ویدئوهای دوربین‌های نظارتی زندان اوین، طی نشستی نسبت به نظارت بر رفتار مسئولان مربوطه با زندانیان تاکید کرده و خواستار عذرخواهی و توضیح سازمان زندان ها در این خصوص شد. این کمیسیون همچنین خواستار پیگیری حقوق دفاعی وکلا و فعالان مدنی بازداشتی از مجاری قانونی به‌ویژه از طریق رئیس قوه قضائیه شد.

رهایی ۱۰ زندانی از اعدام در چهار ماهه نخست سال جاری در بوشهر

جمعه ۰۵ شهریور، ۱۴۰۰-۲۷٫۰۸٫۲۰۲۱-SOS Iran- سرپرست شورا‌های حل اختلاف استان بوشهر، از رهایی ۱۰ زندانی از اعدام در چهار ماهه نخست سال جاری در این استان خبر داد.

رهایی ۱۰ زندانی از اعدام در چهار ماهه نخست سال جاری در بوشهر

جمعه ۰۵ شهریور ۱۴۰۰-۲۷٫۰۸٫۲۰۲۱-SOS Iran- سرپرست شورا‌های حل اختلاف استان بوشهر، از رهایی ۱۰ زندانی از اعدام در چهار ماهه نخست سال جاری در این استان خبر داد.

رهایی سه زندانی از اعدام

جمعه ۰۵ شهریور ۱۴۰۰-۲۷٫۰۸٫۲۰۲۱-SOS Iran- یک کودک-مجرم محکوم به اعدام در قم، از چوبه دار رهایی یافت. به گزارش رکنا، در تیر ماه سال ۹۷ درگیری دو فرد در قم منجر به قتل یکی از آن‌ها می‌شود. خانواده مقتول با تلاش گروه مصالحه اعدام شورای حل اختلاف استان، پس از دو سال از آن ماجرا، از اعدام متهم به قتل که ۱۸ سال سن داشت گذشت کردند.

اعتصاب غذای نائب عسکری در زندان ارومیه

پنجشنبه ۰۴ شهریور، ۱۴۰۰-۲۶٫۰۸٫۲۰۲۱-SOS Iran- نائب عسکری، زندانی سیاسی که به بیماری کلیوی مبتلا است، امروز پنجشنبه ۴ شهریورماه، در اعتراض به عدم موافقت مسئولان زندان با اعزام وی به بیمارستان دست به اعتصاب غذا زد.

Copyright © ۱۴۰۱ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال