‎ریسندگی نیک نخ بطور موقت تعطیل شد

‎پنج شنبه٬ ۲۱ فروردین ۱۳۹۳ — یکی از کارگران کارخانه ریسندگی «نیک نخ» از تعطیلی موقت و بیکاری حدود۵۰ کارگر این کارخانه در روزهای پایانی سال گذشته خبر داد و گفت: ۳ ماه از معوقات حقوقی و بیمه‌ای کارگران پرداخت نشده است. این کارگر که نخواست نامش فاش شود با اعلام این خبر به ایلنا گفت: کارخانه ریسندگی نیک نخ سمنان، به دلیل آنچه از سوی کارفرما کاهش منابع مالی و کاهش فروش محصولات تولیدی ذکر شده، از ۱۴ اسفند ماه سال ۹۲ تعطیل اعلام شده است.

او افزود: کارفرما مدعی است که با برطرف شدن موانع و مشکلات تولید کارخانه تا پایان خرداد ماه بازگشایی خواهد شد.
‎وی تعداد کارگران شاغل در نیک نخ را حدود ۵۰ نفر ذکر کرد و افزود: این کارگران بابت حقوق سه ماهه زمستان و عیدی و پاداش پایان سال از کارفرما طلبکار هستند.
‎توضیحات کارفرما
‎در این رابطه، آقای «ابوطالب احمدی» یکی از مسئولان داخلی کارخانه نیک نخ ضمن تکذیب تعطیلی کارخانه، معوقات حقوقی کارگران این کارخانه را یک ماه دانست.
‎او افزود: کارخانه نیک نخ همانند سایر کارخانه‌های کشور صرفا به دلیل آغاز تعطیلات نوروزی از اسفند ماه تعطیل شده وقرار است این واحد مجددا فعالیت خود را از سر گیرد.
‎او درادامه در خصوص مطالبات ۵۰ کارگر این کارخانه گفت: کارخانه نیک نخ هیچ بدهی بابت حقوق کارگران ندارد وتنها بدهی کارخانه به کارگران یک ماه حقوق است که آن هم طبق توافق با کارگران بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۱ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال