‎هشت نفر در رشت اعدام شدند

دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۶-۲۳-IranSOS- بامداد امروز هشت زندانی متهم به حمل و نگهداری مواد مخدر در زندان رشت اعدام شدند.

به گزارش پایگاه دادگستری کل استان گیلان ، هفت زندانی متهم به حمل و نگهداری مواد مخدر به اسامی (م.ح) فرزند عبداله به اتهام مشارکت و خرید دو کیلو گرم مواد روان گردان (شیشه) ، (ص. گ) فرزند رجبعلی به اتهام حمل دو کیلو و هشتصدو پنجاه و یک گرم هروئین ، (ا.د) به اتهام مشارکت در تهیه و حمل سه کیلوگرم هرویین فشرده ، (ج . خ) به اتهام خرید و فروش صد کیلو گرم تریاک ومشارکت در نگهداری چهارده کیلو و هشتصد گرم کراک ،(ا.ا) به اتهام مشارکت در خرید ۱۴۷ کیلوگرم حشیش و هشت کیلو صد گرم تریاک ، (ا. ص) به اتهام نگهداری شش کیلو دوازده گرم هرویین و (ب.ب) به اتهام نگهداری و حمل و نقل دو کیلو سیصدو شصت و هشت گرم کراک به اعدام محکوم شده و حکم پس از طی تشریفاتی در زندان مرکزی شهررشت به اجرا در آمد.
‎شایان ذکر است تقاضای عفو متهمین در دو مرحله مطرح شده بود که پس از انجام بررسی های لازم و عدم احراز شرایط، توسط کمیسیون مرکزی عفو و بخشودگی رد شد.
‎کریستوف هاینز٬ کارشناس سازمان ملل در حوزه «اعدام‌های فراقانونی٬ شتاب‌زده یا خودسرانه»، گفته است که مجازات اعدام شکلی افراطی از مجازات است و حتی اگر بخواهد مورد استفاده قرار بگیرد٬ تنها باید برای جرائم بسیار جدی و پس از برگزاری دادگاهی عادلانه و پیگیری مراحل منطبق بر قوانین بین‌المللی صورت بگیرد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *