‎روند رسیدگی به پرونده اسیدپاشی اصفهان تشریح شد

جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۱۴-IranSOS- معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور گفت: نیروهای وزارت اطلاعات و سپاه در رابطه با پرونده اسیدپاشی اصفهان در حال همکاری با نیروی انتظامی هستند. حسین ذوالفقاری در گفت و گو با ایلنا در رابطه با روند رسیدگی به پرونده اسیدپاشی در اصفهان اظهار داشت: کار بسیار گسترده ای بر روی همه فرضیه هایی که پیش بینی شده بود در حال انجام است که از نظر کارهای فنی که تاکنون صورت گرفته تقریبا کم سابقه است. معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور گفت: هر هفته یک جلسه با مسئولیت خود بنده برگزار می شود که در آن جلسه مجموعه اقداماتی که در رابطه با این پرونده صورت گرفته و نتایج حاصل از آن مورد رصد قرار می گیرد.

وی افزود: مسئولین رسیدگی به این پرونده ناچار شده اند چترهای بررسی های خود را باز کنند و بعد از آن بررسی های خود را ارائه دهند که به عنوان مثال بنابر فرضیه هایی که ممکن بود فرد اسید پاش به لحاظ مشکلات روحی و روانی اقدام به این کار کرده باشد تمام افرادی که دارای ناراحتی روحی و روانی بوده اند را در بیمارستانهای منطقه بررسی کردند و آنها را آنالیز کردند و در مرحله بعد عکس همه آنها را تهیه کردند و اکنون در حال پالایش هستند.
‎ذوالفقاری با بیان اینکه مشابه این اقدام در حوزه های دیگر نیز صورت گرفته است، افزود: تمام افرادی که در گذشته دارای سوابقی بودند و یا به نوعی می توانستند در مظان اتهام قرار گیرند مورد بررسی قرار گرفته اند و همچنین تمام موتورسیلکت های مشکی را بررسی و صاحبان آنها را شناسایی کردند لذا کار از نظر فنی و تخصصی بسیار گسترده انجام شده و در حال حاضر نیز فضا به گونه ای است که آن چتر گسترده ای که برای بررسی این پرونده ایجاد شده بود در حال جمع شدن است تا بتوانیم مظنونین این جریان را از بین تمام فر ضیه هایی که پیش تر پیش بینی شده بود جمع آوری کنیم و ان شاءالله بتوانیم به نتیجه قطعی دست یابیم.
‎معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور خاطر نشان کرد: همانگونه که قبلا هم در اصفهان تاکید کرده بودم موضوع کشف جرم یک موضوع کاملاتخصصی و فنی است و ما در برخورد با برخی از جرائم گاها سریع به نتیجه رسیدیم و در برخی از موارد نیز ممکن است کارهای گسترده ای در باره کشف جرم انجام دهیم اما زمان بر باشد.
‎وی ادامه داد: به عقیده ما آن فضای ابتدایی که در رابطه با این ماجرا ایجاد شد و مخصوصا با بحثهای رسانه ای گسترده ای که در رابطه با این موضوع صورت گرفت کار کشف جرم مقداری با مشکل مواجه شد، بنابراین آنچه که من می توانم بگویم و بر روی آن تاکید هم شده این است که تا وقتی به نتیجه قطعی نرسیم و آن نتیجه به صورت مستند و دقیق در معرض دید مردم قرار نگیرد باید سعی کنیم از گمانه زنی ها و احتمالات سخن نگوییم و ان شاءالله که دوستان به نتیجه خواهند رسید و قطعا نتیجه کار به اطلاع مردم خواهد رسید.
‎ذوالفقاری با تاکید بر اینکه کار بسیار گسترده ای برای شناسایی فرد مجرم صورت گرفته است اظهار داشت: نیروهای اطلاعات و سپاه هم اکنون در حال همکاری با نیروی انتظامی هستند و مسئولیت هر پرونده نیز به کارآگاهان و مسئولین آگاهی نیروی انتظامی گذاشته شده که این موضوع را هم در استان پیگیری می کنند و در مرکز نیز این موضوع از سوی  نیروهای زبده و فهیم پیگیری می شود که امیدواریم هر چه زودتر به نتیجه برسند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *