تعویق اجرای حکم اعدام کودک مجرم متهم به قتل ستایش قریشی

یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۰۴-۰۹-IranSOS- وکیل مدافع خانواده ستایش قریشی، آخرین وضعیت این پرونده را تشریح کرد و گفت که حکم اعدام متهم این پرونده تا خردادماه اجرا نمی‌شود. به گفته وی، موضوع اعدام متوقف نشده است و تا زمان رسیدگی به این پرونده در تاریخ مذکور، حکم اجرا نمی‌شود.

به گزارش هرانا به نقل از مهر، عسگر قاسمی آقباش در خصوص آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده قتل ستایش قریشی، گفت: “خانواده ستایش قریشی به عنوان یک راهکار موقت قانونی، موضوع اجرای اعدام به جای قصاص را به منظور عدم پرداخت تفاضل دیه مطرح کردند”.

وی افزود: “خانواده مقتول بابت تعیین آرش البکاره و مهر المثل، دادخواستی داده بودند که دادگاه کیفری یک استان تهران، روز هفدهم خرداد ماه را برای این رسیدگی تعیین کرده است”.

وکیل خانواده ستایش قریشی تصریح کرد: “موضوع اعدام قاتل متوقف نشده است و تا زمان رسیدگی به این پرونده در تاریخ مذکور، حکم اجرا نمی‌شود”.

۲۳ فروردین سال گذشته بود که گزارشی مبنی بر وقوع قتل یک دختر بچه ۶ ساله افغانستانی در روستای خیرآباد ورامین تحویل مراجع قضایی شد. گزارش حاکی از آن بود که ستایش قریشی که به گفته پدر او یکشنبه ۲۲ فروردین برای خرید بستنی از منزل خارج شده، دیگر به خانه بازنگشته است.

در تحقیقات اولیه مشخص شد که پسر ۱۷ ساله همسایه که او را ربوده و پس از تجاوز به قتل رسانده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *