محمود صالحی به بیمارستان منتقل شد

جمعه ۱۲ آبان ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۱۱-۰۳-IranSOS– محمود صالحی، فعال سرشناس کارگری بامداد امروز در پی وخامت حالش به بیمارستان منتقل و در بخش قلب بستری شد. لازم به یادآوری است این فعال کارگری در حالی که در بیمارستان برای انجام عمل دیالیز به سر می برد توسط ماموران امنیتی بازداشت و برای تحمل محکومیت به زندان سقز منتقل شد.

 

به گزارش هرانا، محمود صالحی، فعال سرشناس کارگری بامداد امروز جمعه ۱۲ آبان ۱۳۹۶ در پی وخامت حالش به بیمارستان منتقل و در بخش قلب بستری شد.

یک منبع نزدیک به خانواده صالحی با اعلام این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “محمود صالحی ساعت ۲ شب در زندان سقز حال جسمانی اش (قلبی) به شدت خراب شد که او را به بهداری زندان انتقال دادند. از آنجا هم بصورت اورژانسی به بیمارستان امام خمینی بخش قلب انتقال دادند، در حال حاضر آقای صالحی در بخش قلب بیمارستان به سر می برد “.

لازم به یادآوری است که ظهر روز شنبه ۶ آبان ۱۳۹۶ پس از پایان عمل دیالیز محمود صالحی در بیمارستانی در سقز نیروهای امنیتی او را بازداشت و برای تحمل حکم محکومیت به زندان سقز منتقل کردند. 

هرانا پیش تر گزارش کرده بود شانزدهم اسفندماه ۹۵، جلسه دادگاه تجدید نظر دو فعال کارگری محمود صالحی و عثمان اسماعیلی در شعبه چهارم دادگاه تجدیدنظر استان کردستان برگزار شد.

هر چندحکم دادگاه تجدیدنظر پیش از این به صورت رسمی به آقای صالحی ابلاغ نشده بود اما فرزند آقای صالحی با انتشار متنی در شبکه های اجتماعی اشاره کرد که حکم یکسال زندان حاصل رای دادگاه تجدیدنظر در زمان بازداشت محمود صالحی به وی ابلاغ و با انتقال ایشان به زندان سقز اجرایی شد.

 محمود صالحی فعال کارگری در دادگاه بدوی در شهریورماه ۱۳۹۴، به اتهام “تشکیل جمعیت معارض و تبلیغ علیه نظام” به ۹ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

حکم بدوی ۹ سال حبس تعزیری برای محمود صالحی در شرایطی صادر شد که او هر هفته باید دو بار و هر بار برای چند ساعت در بیمارستان سقز تحت درمان “دیالیز” قرار بگیرد، به گفته نزدیکان، علت عارضه شدید کلیه “محمود صالحی” نیز متاثر از ممنوعیت درمانی و نرسیدن به موقع داروهای کلیه وی در زمان بازداشت در اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ است.

محمود صالحی، فعال کارگری و عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری، که سابقه بازداشت و زندانی شدن های متعددی دارد، آخرین بار، روز سه شنبه هشتم اردیبهشت ماه ۱۳۹۴، در آستانه روز جهانی کارگر، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی اش بازداشت و پس از بیش از یک ماه بازداشت با وضعیت جسمی نامساعد، به قید وثیقه آزاد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.



ارسال