‎تجمع کارگران ذوب آهن کردستان مقابل وزارت کار

سه‌شنبه ۷ آبان ۱۳۹۲ – صبح امروز تعدادی از کارگران کارخانه ذوب‌آهن کردستان در مقابل وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی تجمع کردند. به گزارش ایسنا، اتاق خبر با درج این مطلب نوشت: «کارگران این کارخانه مدعی بودند که هفت ماه است حقوق دریافت نکرده‌اند و خواستار پاسخگویی مناسبی از جانب مسئولان بودند. در این تجمع گارگران از وزیر کار درخواست کردند تا به ضمن پرداخت حقوق معوقه آنان شرایطی جهت تضمین امنیت شغلی و رفاه خانواده ایشان فراهم شود.

بر اساس این گزارش، استان کردستان به دلیل نداشتن کارخانه‌های صنعتی و بی‌توجهی بخش دولتی به این موضوع در منطقه،‌ از استان‌های محروم کشور در بخش صنعت محسوب می‌شود.
‎اگرچه پس از مدت‌ها پیگیری و ارائه طرح‌های مختلف در سال ۱۳۸۲ کارخانه ذوب آهن کردستان به بهره‌برداری رسید اما با توجه به سوء مدیریت‌های صورت گرفته از سوی برخی مسئولان، در سال‌های اخیر این کارخانه در روند شکوفایی خود با اختلال مواجه شد که همین امر باعث شده تا درآمد کافی جهت تامین حقوق نیروی انسانی و توسعه آن وجود نداشته باشد.
‎کارخانه ذوب آهن کردستان سالانه ۷ هزار تن چدن خام تولید می‌کند و حداقل ۳۵۰ نفر در آن شاغل هستند.
‎بسیاری از کارشناسان واگذاری این کارخانه را به بخش خصوصی عامل تعطیلی و افول این مجموعه می‌دانند.
‎کارگران این کارخانه پیش از این در تیرماه سال جاری نیز با تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی به حقوقشان شده بودند که ظاهرا نتایج مثبتی در بر نداشته است.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *