‎رییس پلیس مهاجرت: قاچاق دختران ایرانی به کشورهای عربی را نفی نمی‌کنیم

دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۲ – ایسنا – رییس پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی درباره پدیده قاچاق دختران ایرانی به کشورهای عربی گفت: این موضوع را نفی نمی‌کنیم، اما عدد آن قابل توجه نیست. به گزارش (ایسنا)، سردارعلی صادقی در حاشیه سومین کارگاه عملیاتی منطقه‌ای اینترپل در بحث مبارزه با قاچاق انسان که در محل هتل المپیک برگزار شد، گفت: قاچاق دختران ایرانی به کشورهای عربی را نفی نمی‌کنیم، اما عدد آن قابل توجه نیست. وی افزود: مقصد عمده این موارد نیز کشور امارات بوده است.

رییس پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه مبارزه با ورود و خروج غیرمجاز در کشور از وظایف ذاتی پلیس است، افزود: سالانه بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار نفر از اتباع غیرمجاز از کشور طرد می‌شوند که اغلب این افراد از کشورهایی مانند افغانستان به ایران وارد شده بودند.

‎صادقی درباره انهدام باندهای قاچاق انسان نیز خاطرنشان کرد: باندهای مختلفی وجود دارد که در حال حاضر آمار آن را در اختیار ندارم، اما با هماهنگی ناجا می‌توان گزارش عملکرد هشت ماهه را ارائه کرد.

‎وی درباره فعالیت برخی از باندها که اقدام به قاچاق دختران و پسران به سایر کشورها می‌کنند نیز گفت: با توجه به اینکه با کشورهای ترکیه و مالزی لغو روادید هستیم، این افراد به شکل قانونی از کشور خارج می‌شوند و ممکن است در آنجا به کشورهایی نظیر استرالیا و … بروند.

‎به گفته رییس پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی، عمده این افراد در قالب نیروی کار به این کشورها برده می‌شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *