‎احمدی مقدم : ‎افزایش ۲۶درصدی ‎سرقت از طلا فروشی، بانک،‌ تجاوز به عنف، آدم‌ربایی، قتل و …

چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۲ – IranSOS – فرمانده نیروی انتظامی گفت: عملکرد ۹ ماهه ماموران پلیس با بیان اینکه مهمترین موضوع در کشور سرقت بوده است، گفت: مشکلات اقتصادی و نوسانات بازار تاثیر مثبتی در بروز و ظهور سرقت دارند، به گونه‌ای که نوسانات شدید بازار، انواع جرایم اقتصادی، اعم از سوداگری، سرقت و … را ایجاد کرده است. با وجود کاهش جرایم در حوزه‌های سرقت از طلا فروشی، بانک،‌ تجاوز به عنف، آدم‌ربایی، قتل و … سرقت در کشور ۲۶ درصد رشد داشته است. به گزارش (ایسنا) ، سردار اسماعیل احمدی مقدم عصر امروز در نشست فصلی فرماندهان انتظامی و روسای پلیس‌های تخصصی که با حضور رحمانی فضلی – وزیر کشور برگزار شد، ضمن تشریح اقدامات پلیس در انتخابات ریاست جمهوری گفت: خوشبختانه انتخابات در کمال امنیت و آرامش برگزار شد و پس از انتخابات نیز شاهد قطبی شدن جامعه نبودیم و هیچ‌کس احساس بازنده و برنده بودن نداشت.

وی با بیان اینکه امروزه فضای دوستانه‌ای فیمابین مسئولان کشور و سران قوا وجود دارد، گفت: پس از تحقق شعار حماسه سیاسی، شاهد ایجاد آرامش در اقتصاد نیز بوده‌ایم.

‎وی در تشریح عملکرد ۹ ماهه ماموران پلیس با بیان اینکه مهمترین موضوع در کشور سرقت بوده است، گفت: مشکلات اقتصادی و نوسانات بازار تاثیر مثبتی در بروز و ظهور سرقت دارند، به گونه‌ای که نوسانات شدید بازار، انواع جرایم اقتصادی، اعم از سوداگری، سرقت و … را ایجاد کرده است.

‎وی با بیان اینکه در دو ماهه اخیر جرم سرقت به ثبات رسیده است، گفت: در سرقت طلافروشی شاهد کاهش ۱۸ درصدی و سرقت از بانک شاهد کاهش ۵۶ درصدی بوده‌ایم. در تجاوز به عنف شاهد کاهش هفت درصدی و در جرم آدم‌ربایی کاهش سه درصدی را شاهد هستیم. همچنین وقوع قتل در کشور دو درصد، جرایم و مفاسد اقتصادی ۱۱ درصد کاهش را در ۹ ماهه امسال نشان می‌دهد.

‎وی با بیان اینکه میزان نارضایتی مردم از پلیس ۱۱۰ هشت درصد کاهش یافته است،گفت: مجموع دستگیری‌های پلیس نیز سه درصد کاهش یافته است.

‎فرمانده ناجا با اشاره به کشف ۳۹۰ تن انواع مواد مخدر در کشور، گفت: در زمینه کشف مواد مخدر و کشف سلاح غیرمجازشاهد، هرکدام افزایش ۱۰ درصدی را شاهد بوده‌ایم.

‎به گفته احمدی مقدم میزان ورود مشروبات الکلی به داخل کشور ۴۴ درصد کاهش یافته است.

‎فرمانده ناجا با بیان اینکه در ۹ ماهه امسال شاهد کاهش پنج درصدی تجمعات غیرمجاز در کشور بوده‌ایم، گفت: در هشت ماهه امسال ۱۰۴۷ نفر (۷٫۵ درصد) کمتر کشته شده‌اند و این در حالی است که با صدور ۴۴ میلیون برگ جریمه شاهد افزایش ۱۲ درصدی جریمه‌ بوده‌ایم.

‎احمدی مقدم با بیان اینکه در این ۹ ماه یک میلیون و ۲۰۰ هزار گواهی‌نامه صادر شده است، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۳۰ هزار خودرو شماره‌گذاری شده است که شاهد کاهش ۱۹٫۵ درصدی شماره‌گذاری بوده‌ایم.

‎وی با اشاره به انهدام ۲۵۶ کارگاه تولید شیشه در کشور گفت: در این زمینه نیز شاهد افزایش ۴۴ درصدی بوده‌ایم.

‎احمدی مقدم با اشاره به تمهیدات مرزبانی در بحث انسداد مرز ، گفت: اگر از حادثه تروریستی سراوان چشم‌پوشی کنیم باید بگویم که مرزبانی در تمامی جهات پیشرفت بهتری داشته است.

‎وی با اشاره به افزایش کشف مواد مخدر در مرزهای شرقی و استان‌های مرزی، گفت: افزایش کشف، انسداد مرز و تلاش پلیس موجب شده است که شاهد افزایش قیمت مواد مخدر تحویلی در مرزهای غربی باشیم.

‎کشف ۶۲ درصدی سرقت‌ها

‎احمدی مقدم همچنین با اعلام خبر افزایش ۲۶ درصدی مجموع سرقت‌ها، گفت: این در حالی است که شاهد افزایش ۲۸ درصدی کشف سرقت‌ها در کشور هستیم و به طور کلی ۶۲ درصد از سرقت‌ها کشف می‌شود.

‎به گفته احمدی مقدم در ۹ ماهه امسال شاهد افزایش سه درصدی جرایم مالی همچون کلاهبرداری، تبانی، ارتشاء و … بوده‌ایم.

‎وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نیروی انتظامی امسال توانست با مدیریت صحیح چالش و تنگناهای مالی را پشت سر بگذارد گفت: تا این لحظه مشکلی نداشته‌ایم و امیدواریم که مشکلی نیز نداشته باشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال