دادگاه مطبوعات؛ پایگاه خبری انتخاب و روزنامه عطر یاس مجرم شناخته شدند

دوشنبه ۱۱ اسفند، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۳-۰۱-SOS Iran- روز دوشنبه ۱۱ اسفندماه، در دادگاه مطبوعات مدیرمسئول پایگاه خبری انتخاب از بابت اتهام اتهام نشر مطالب خلاف واقع و مدیرمسئول روزنامه عطریاس، از بابت اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی، مجرم شناخته شدند.به گزارش هرانا به نقل از فارس، روز دوشنبه ۱۱ اسفند ۹۹، در جریان رسیدگی به چهار پرونده، خبرگزاری انتخاب و روزنامه عطریاس در دو پرونده جداگانه، در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی و با حضور هیات منصفه مجرم شناخته شدند.

احمد مومنی راد سخنگوی هیات منصفه جرایم مطبوعاتی و سیاسی در این زمینه گفت: پرونده مدیرمسئول پایگاه انتخاب خبر، به اتهام نشر مطالب خلاف واقع و پخش شایعات بررسی شد و هیات منصفه در اتهامات یاد شده، با اتفاق آرا متهم را مجرم دانست. همچنین با اکثریت آرا وی را مستحق تخفیف ندانست.

وی افزود: پرونده مدیرمسئول روزنامه عطریاس نیز به اتهام نشر اکاذیب مورد بررسی قرار گرفت و هیات منصفه با اکثریت آرا در موضوع اتهام نشر اکاذیب متهم را مجرم دانست. همچنین با اکثریت آرا متهم را مستحق تخفیف ندانست.

سخنگوی هیات منصفه دادگاه مطبوعات اظهار کرد: پرونده مدیر مسئول پایگاه خبری نفت نیز به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی با دو شاکی بررسی شد و هیات منصفه با اکثریت آرا در موضوع اتهام نشر اکاذیب متهم را مجرم ندانست. در مورد شاکی دوم نیز وکیل شاکی رضایت موکلش در همه اتهامات از جمله، اتهام توهین و افترا را به دادگاه اعلام کرد و از نظر دادگاه پذیرفته شد.

احمد مومنی راد در رابطه با پرونده چهارم نیز گفت: این پرونده مربوط به مدیر مسئول خبرگزاری ایرنا به اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی بود که پس از تشکیل دادگاه وکیل شاکی رضایت خود را به ریاست دادگاه اعلام کرد و پرونده مختومه اعلام شد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال