اجرای حکم اعدام ۲ متهم پرونده «آتش سوزی پمپ بنزین» در خرم آباد

چهارشنبه. ۲۲ دی، ۱۴۰۰-۰۱٫۱۲٫۲۰۲۲-SOS Iran- رئیس کل دادگستری استان لرستان، از اجرای حکم اعدام دو متهم پرونده آتش سوزی پمپ بنزین محله دره‌گرم خرم آباد خبر داد.به گزارش هرانا به نقل از تسنیم، امروز چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰، رئیس کل دادگستری استان لرستان، از اجرای حکم اعدام ۲ زندانی در این استان خبر داد.

محمد رزم در این رابطه مدعی شد: این متهمان که در ۲۲ بهمن‌ماه ۹۷، پمپ بنزینی را در محله دره‌گرم ‌خرم آباد به آتش کشیده و موجب کشته شدن ۲ تن از نیروهای انتظامی شدند، شناسایی، دستگیر و اعدام شدند.

در این گزارش، به هویت، تاریخ و مکان دقیق اجرای حکم این افراد اشاره‌ای نشده است با این حال در تاریخ ۲۵ آذر ۹۸ محمد رزم از دستگیری این دو متهم خبر داده و گفته بود: این افراد از نیروهای اخراجی دستگاه های نظامی هستند که بازخرید شده اند.

این زندان در تاریخ ۳۰ آذرماه نیز، شاهد اجرای حکم اعدام دو زندانی به نام های حسن میرکرمی و اردوان فلاحوند به اتهام محاربه و قتل بوده است.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در بازه زمانی (اول ژانویه ۲۰۲۱ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۲۱) دستکم ۲۹۹ شهروند اعدام شدند و ۸۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد.

بنا بر همین گزارش بیش از ۸۸ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © ۱۴۰۱ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال