تلویزیون آلمان: احتمالا سپاه مسئول حمله به مرکز یهودیان است

پنجشنبه ۱۰ آذر،۱۴۰۱-۲۰۲۲-۱۲-۰۱-SOS Iran- بازرسان پرونده حمله به مراکز یهودیان در آلمان احتمال می‌دهند که سپاه پاسداران و یک تبعه ایرانی- آلمانی که در محافل راک فعال است، مسئولیت این حملات از جمله حمله به یک کنیسه در ایالت نوردراین-وستفالن را برعهده دارند.به گزارش دویچه وله، تلویزیون آلمان در برنامه “کنتراسته” (ARD Kontraste ) که از شبکه اول این شبکه منتشر می‌شود، به نقل از محافل امنیتی آلمان خبر از دخالت احتمالی سپاه پاسداران و یک ایرانی-آلمانی داد که در حمله به مراکز یهودیان در غرب آلمان شرکت داشته است.

پس از چند حمله به ساختمان چند کنیسه و مرکز یهودیان در ایالت نوردراین-وستفالن آلمان، دادستان کل این کشور تحقیقات در این باره را بر عهده گرفته است.

بر اساس اطلاعاتی که به برنامه کنتراسته  Kontraste رسیده است، رامین ی. که یک ایرانی-آلمانی است در مرکز تحقیقات بازرسان قرار دارد. او ظاهراً در سپتامبر ۲۰۲۱ به ایران گریخته است.

بازرسان این پرونده ارتباطاتی بین تیراندازی به کنیسه قدیمی در شهر اسن، حمله ناموفق و ایجاد حریق در یک کنیسه در شهر بوخوم و تلاش برای یک آتش‌سوزی درکنیسه‌ای در دورتموند که در اواسط نوامبر سال جاری روی داد، مشاهده کرده‌اند.

یکی از بازپرسان این پرونده به تلویزیون آلمان گفت: «ما در اینجا درباره یک تروریسم دولتی صحبت می‌کنیم.»

بر اساس تحقیقات انجام گرفته در حال حاضرتهدیداتی برای یوزف شوستر، رئیس شورای مرکزی یهودیان آلمان نیز وجود دارد. بنا بر اطلاعات تلویزیون آلمان بازرسان این پرونده نشانه‌هایی در دست دارند که موید آن هستند که این گروه می‌خواستند اطلاعاتی را در باره شوستر جمع‌آوری کند و به همین جهت مقامات امنیتی تدابیر حفاظتی لازم را در این جهت اتخاذ کرده‌اند.

گفته می‌شود که یک ایرانی-آلمانی به نام رامین ی. که در گروه کلوپ “هلز آنجلز” (فرشته‌های جهنم) فعالیت می‌کرد این گروه را رهبری می‌کند. مقامات امنیتی گمان می‌کنند که این فرد در ارتباط با سپاه پاسداران ایران مسئولیت فرماندهی عملیاتی در آلمان را برعهده داشته است.

در روز ۱۸ نوامبر (حدود دو هفته پیش) یک ایرانی-آلمانی ۳۵ ساله در دورتموند در این ارتباط دستگیر شد. بر اساس اطلاعات این برنامه تلویزیون آلمان، گفته می‌شود که این فرد با رامین ی. در ایران در تماس بوده است. این فرد متهم به پرتاب کوکتل مولوتف به مدرسه‌ای است که مستقیماً در مجاورت کنیسه شهر بوخوم قرار دارد. 

همچنین گفته می‌شود که او سعی کرده است مرد دیگری را متقاعد کند که عملیات آتش‌سوزی را در کنیسه دورتموند انجام دهد. بر اساس اطلاعات شبکه اول تلویزیون آلمان او این مرد را در صورت عدم همکاری، تهدید کرده بود. اما این مرد خود را به عنوان شاهد به پلیس معرفی کرده است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۲ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال