فاطمه سپهری از زندان وکیل آباد مشهد به بیمارستان منتقل شد

چهارشنبه ۰۳ آبان، ۱۴۰۲-۲۰۲۳-۱۰-۲۵-SOS Iran- روز سه شنبه دوم آبان ماه، فاطمه سپهری، زندانی سیاسی محبوس در زندان وکیل آباد مشهد در پی وخامت حال جسمانی، از این زندان به بیمارستان منتقل شد.

به گزارش  هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه دوم آبان ماه ۱۴۰۲، فاطمه سپهری از زندان وکیل آباد به بیمارستان منتقل شد.

اصغر سپهری، برادر خانم سپهری در این خصوص اعلام کرد که خواهرش در پی تشدید دردهایش، به بیمارستان منتقل شده و در بخش مراقبت‌های بحرانی (CCU) بستری است.

فاطمه سپهری، زندانی سیاسی از روز سه شنبه دوم آبان ماه، به دستور مسئولین زندان تا تاریخ بیست و نهم بهمن ماه سال جاری، ممنوع الملاقات شد.

خانم سپهری در تاریخ بیست و چهارم مهرماه سال جاری، به مدت یک هفته جهت سیر مراحل درمان به مرخصی درمانی اعزام شده بود. اما وی در تاریخ بیست و هفتم مهرماه، تنها با گذشت سه روز از مرخصی درمانی توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود در مشهد بازداشت و به زندان وکیل آباد این شهر منتقل شد.

وی پیشتر از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب مشهد از بابت اتهام “همکاری با دول متخاصم” به ده سال حبس، از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی” به پنج سال حبس، “توهین به رهبری” به دو سال حبس و “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس محکوم شده بود. این حکم توسط دادگاه تجدیدنظر عینا تایید شد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ده سال حبس برای او قابل اجرا خواهد بود.

این زندانی سیاسی پیشتر نیز در بهمن ماه ۱۴۰۱، توسط دادگاه کیفری مشهد از بابت اتهامات “نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی از طریق فعالیت در فضای مجازی و مصاحبه با رسانه های خارج از ایران” به یک سال حبس تعزیری و پرداخت ۲۰ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شده بود.

وی روز چهارشنبه ۳۰ شهریور، توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در مشهد بازداشت و سپس به زندان وکیل آباد این شهر منتقل شد.

خانم سپهری پیش از این نیز به دلیل فعالیت‌های مدنی خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است.

او که یکی از امضاکنندگان نامه درخواست استعفای آیت الله علی خامنه‌ای است، به همین دلیل در مرحله بدوی توسط شعبه ۴ دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی منصوری به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. این محکومیت توسط شعبه ۳۵ دادگاه تجدیدنظر استان خراسان رضوی به ۳ سال و شش ماه حبس تقلیل یافت. نهایتا اردیبهشت‌ماه سال گذشته حکم حبس و شلاق فاطمه سپهری به مدت ۵ سال و به صورت مشروط تعلیق شده و این فعال مدنی از زندان آزاد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۲ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.



ارسال