‎سه زندانی متهم به تجاوز به عنف در ملائ عام اعدام شدند

يكشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۲ – خبرگزاری هرانا – سه زندانی متهم به “تجاوز به عنف” سحرگاه امروز در ۳ نقطه شهر کرج اعدام شدند. دادستان کرج در حاشیه مراسم اعدام این ۳ زندانی به خبرنگار ما گفت: با شکایت های متعدد ، این افراد با تلاش مأموران پلیس آگاهی استان البرز شناسایی و بازداشت شدند و در اعترافات خود به ۱۴ نوبت مشارکت در سرقت، ۲ بار آدم ربایی و ۲ مورد تجاوز به عنف اعتراف کردند.

ادامه خواندن “‎سه زندانی متهم به تجاوز به عنف در ملائ عام اعدام شدند”

‎اخراج ۲۳ نیروی سازمان اتوبوسرانی بندرعباس

شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۲ – خبرگزاری هرانا – گزارش ها حاکی از آن است که ۲۳ نیروی شرکتی سازمان اتوبوسرانی شهرداری بندرعباس از کار خود اخراج شدنده اند. به گزارش جنوب پرس، یکی از اخراج‌شدگان که نخواست نامش فاش شود، گفته است: “محمدرضا حمزه‌پور (مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری بندرعباس) با اعلام این‌ که توان پرداخت هزینه ی این ۲۳ نیرو را ندارد، عذر این ۲۳ نیروی جوان و نیازمند به کار را به راحتی خواست.”

ادامه خواندن “‎اخراج ۲۳ نیروی سازمان اتوبوسرانی بندرعباس”

‎تأخیر ۱۱ ماهه در پرداخت حقوق کارگران ماشین لنت

شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۲ – خبرگزاری هرانا – یك فعال كارگری در سمنان از تعویق ۱۱ ماهه در پرداخت حقوق کارگران کارخانه ی “ماشین لنت” خبر داد. به گزارش ایلنا، حبیب الله محقق، دبیر خانه ی كارگر سمنان در اینباره گفت: “کارخانه ی ماشین لنت كه در زمینه ی تولید قطعات خودرو فعالیت می‌كند، با وجود آنکه در سال‌های گذشته مشکلی در زمینه ی تولید و فروش محصولات خود نداشت، هم اکنون به دلیل کمبود نقدینگی و توقف گردش مالی، توان پرداخت دستمزد کارگران خود را ندارد.”

ادامه خواندن “‎تأخیر ۱۱ ماهه در پرداخت حقوق کارگران ماشین لنت”

‎بیش از ۲۰۰ نفر در یک کنسرت عمومی در تهران بازداشت شدند

شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۲ – خبرگزاری هرانا – بیش از ۲۰۰ تن از شهروندان که در سالن “آمفی همایش مهر آفرینش”، جهت شرکت در کنسرت یک گروه موسیقی راک شرکت کرده بودند؛ بازداشت شدند. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پلیس امنیت تهران در مراجعه به سالن آمفی همایش مهر آفرینش، محل برگزاری کنسرت گروه “Dawn of Rage”T بیش از ۲۰۰ تن از شرکت کنندگان و اعضای این گروه را بازداشت کرد.

ادامه خواندن “‎بیش از ۲۰۰ نفر در یک کنسرت عمومی در تهران بازداشت شدند”

‎محسن جلدیانی زندانی سیاسی آزاد شد

شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۲ – خبرگزاری هرانا – محسن جلدیانی زندانی سیاسی بر اساس قانون آزادی مشروط پس از تحمل چهار سال حبس از زندان آزاد شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، “محسن جلدیانی” زندانی سیاسی که به ٦ سال زندان تعزیری محکوم شده بود بعد از سپری نمودن ٤ سال از این حکم، روز گذشته طبق قانون آزادی مشروط زندانیان، آزاد شد. ادامه خواندن “‎محسن جلدیانی زندانی سیاسی آزاد شد”

‎دستگیری ۱۵ هنجارشکن در طرح دریا

یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۲ – فرمانده یگان ویژه پلیس گیلان از دستگیری ۱۵ تن به علت ایجاد ناهنجاری در اجرای طرح سالم‌سازی دریا خبرداد. سرهنگ بهمن علیپور در گفت‌و گو با خبرنگار«حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،در این‌باره گفت: با شروع سفرهای نیمه‌دوم تعطیلات تابستانی و ورود تعداد زیادی از هموطنان به طرح‌های سالم‌سازی دریا، ماموران یگان ویژه و نیروهای کمکی یگان دوم ناجا اقدامات خود در طرح ارتقاء امنیت اجتماعی را آغاز کردند

ادامه خواندن “‎دستگیری ۱۵ هنجارشکن در طرح دریا”

‎برخورد با بدحجابی در شناورهای روی آب

‎یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۲ – ایسنا – جانشین فرمانده مرزبانی ناجا از برخورد دریابانی با مصادیق بدحجابی و بدپوششی در سطح دریا و شناورهای تفریحی خبر داد. سردار احمد گراوند در گفت‌وگو با (ایسنا)، در این باره گفت: در صورتی که عوامل دریابانی در حوزه استحفاظی خود با موارد بدحجابی و بدپوششی روبرو شوند، با مصادیق برخورد کرده و پس از تنظیم صورت‌جلسه آنان را به عوامل انتظامی تحویل می‌دهند.

ادامه خواندن “‎برخورد با بدحجابی در شناورهای روی آب”