‎گزارش وضعیت حسین رونقی ملکی و ۳۲ روز سرگردانی پدر او در تهران

سه شنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۲ – خبرگزاری هرانا – در آستانه بیستمین روز اعتصاب غذای حسین رونقی شرایط جسمانی وی به مرحله بحرانی رسیده است و و نیاز فوری به درمان دارد. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عدم توجه به این وضعیت و سکوت مراجع قانونی و قضایی در حالی است که وی در تاریخ ۲/۶/۹۲ به بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد تهران اعزام شده و آزمایشات لازم از او گرفته شده است.

ادامه خواندن “‎گزارش وضعیت حسین رونقی ملکی و ۳۲ روز سرگردانی پدر او در تهران”

‎اعتصاب ۵۰۰ تن از کارگران فاز ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی

سه شنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۲ – خبرگزاری هرانا – ۵۰۰ تن از کارگران شرکت پایندان از پیمانکاران پارس جنوبی به علت عدم دریافت حقوق در اعتصاب بسر می‌برند. به گزارش کانون مدافعان حقوق کارگر، دو شنبه ۴ مرداد ماه، چهارمین روز اعتصاب کارگران شرکت پایندان، پیمانکار فاز ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی است. ۵۰۰ کارگر شاغل در این شرکت ۴ الی ۵ ماه است که حقوق دریافت نکرده‌اند.

ادامه خواندن “‎اعتصاب ۵۰۰ تن از کارگران فاز ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی”

‎تأیید حکم حبس یک فعال سیاسی در کردستان

سه شنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۲ – خبرگزاری هرانا – دادگاه تجدیدنظر استان کردستان حکم حبس محمد قوامی، فعال سیاسی را تأیید کرد. به گزارش تارنمای سازمان حقوق بشر کردستان، قوامی به اتهام “ارتباط با یکی از احزاب کردی و خدشه ‌وارد نمودن به استقلال و تمامیت ارضی” به دو سال و چهار ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

ادامه خواندن “‎تأیید حکم حبس یک فعال سیاسی در کردستان”

‎متهم به قتل در زندان ورامین به اعدام محکوم شد

سه شنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۲ – خبرگزاری هرانا – یک زندانی که متهم است در زندان یکی از هم بندی‌هایش را با طراحی نقشه پیچیده‌ای به قتل رسانده است با حکم دادگاه به قصاص (اعدام) محکوم شد. به گزارش خراسان، این مرد ۲۷ ساله که محمد نام دارد متهم است ۱۵ اسفند ۹۰ با طراحی یک توطئه هم بندی‌اش قاسم را با وارد کردن ضربات مرگبار میله آهنی در یکی از بندهای زندان ورامین به قتل رساند.

ادامه خواندن “‎متهم به قتل در زندان ورامین به اعدام محکوم شد”

‎چهار نفر به اتهام تجاوز به عنف در کرمان به اعدام محکوم شدند

سه شنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۲ – خبرگزاری هرانا – بازپرس شعبه هفتم دادسرای عمومی و انقلاب کرمان خبر از صدور حکم اعدام برای چهار نفر به اتهام تجاوز به عنف را داد. بنا به گزارش مهر، یدالله سپهری بازپرس شعبه هفتم دادسرای عمومی و انقلاب کرمان مدعی شد، از میان هشت متهم پرونده ای، چهارتن از ایشان به دلیل ارتکاب تجاوز به عنف در دادگاه کیفری استان کرمان به اعدام محکوم شده‌اند و در پی اعتراض متهمان، پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شده است.

ادامه خواندن “‎چهار نفر به اتهام تجاوز به عنف در کرمان به اعدام محکوم شدند”

‎محمد خاتمی خواهان “آزادی زندانیان و شکست حصر‌ها” شد

سه شنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۲ – خبرگزاری هرانا – محمد خاتمی رئیس جمهور دوره اصلاحات خواهان “آزادی زندانیان و شکست حصر‌ها” شده و گفته است: “امروز بهترین موقعیتی است که بیاییم دل‌هایمان را از کینه پاک کنیم، زندانی‌ها آزاد شوند، حصر‌ها برداشته شود.”

ادامه خواندن “‎محمد خاتمی خواهان “آزادی زندانیان و شکست حصر‌ها” شد”

‎وضعیت وخیم جسمی یکی از زندانیان بند ۳۵۰ اوین

دوشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۲ – هرانا – وضعیت جسمی علیرضا احمدی از زندانیان بند ۳۵۰ اوین رو به وخامت گذاشته و مسئولین همچنان نسبت به درمان وی بی‌توجهی می‌کنند. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علیرضا احمدی زندانی ۳۰ ساله محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین به دلیل مشکل دررفتگی لگن پا و عدم رسیدگی پزشکی توسط بهداری زندان اوین و متعاقبا حاد شدن بیماری وی، در آستانه معلولیت از ناحیه پا قرار دارد.

ادامه خواندن “‎وضعیت وخیم جسمی یکی از زندانیان بند ۳۵۰ اوین”

‎بازگشت بهنام ابراهیم‌زاده به زندان

دوشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۲ – خبرگزاری هرانا – بهنام ابراهیم‌زاده، فعال کارگری در بند که بدلیل بیماری سرطان فرزندش به مرخصی اعزام شده بود، به زندان بازگشت. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بهنام (اسعد) ابراهیم‌زاده فعال کارگری و عضو “کمیته پیگیری ایجاد تشکل‌های کارگری” و فعال حقوق کودک و عضو “جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان” که برای پیگیری بیماری سرطان فرزند خود در مرخصی بسر می‌برد، با تمدید نشدن مرخصی ساعاتی شب دوشنبه ۴ شهریور ماه به زندان بازگشت.

ادامه خواندن “‎بازگشت بهنام ابراهیم‌زاده به زندان”

‎انتقال فیض الله عرب سرخی به بیمارستان برای جراحی

دوشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۲ – خبرگزاری هرانا – فیض الله عرب سرخی، زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین، صبح روز دوشنبه برای ادامه درمان و انجام عمل جراحی به بیمارستان اعزام شد. به گزارش تارنمای کلمه، پس از آنکه پزشکی قانونی و پزشک بیمارستان بقیه الله بر لزوم عمل جراحی و اعزام آقای عرب سرخی به بیمارستان تاکید کرده بودند اما مقامات مسئول بدون ارائه هیچ دلیلی از اعزام وی به بیمارستان خودداری می‌کردند.

ادامه خواندن “‎انتقال فیض الله عرب سرخی به بیمارستان برای جراحی”