برنامه نظارت حکم زندان علیه عیسی سحرخیز و تداوم آزار قضایی او را قاطعانه محکوم میکند

چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۹-۲۸-IranSOS- برنامه نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر از طریق جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران (LDDHI) (عضو فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر) از صدور حکم زندان برای آقای عیسی سحرخیز، روزنامه‌نگار و عضو بنیانگذار انجمن دفاع از آزادی مطبوعات، مطلع شده است. بنا بر اطلاعات دریافتی، شعبه‌ی ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی روز ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ به وکیل آقای عیسی سحرخیز کاهش محکومیت وی به ۲۱ ماه زندان را اطلاع داد. قاضی محمد مقیسه، رئیس شعبه ۲۸، روز ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ آقای سحرخیز را به اتهام‌های «توهین به رهبری» به‌خاطر استفاده از عبارت «کازینوی سید علی» [۱] در خاطرات خود برای توصیف اتاقی در زندان و «تبلیغ علیه نظام» به سه سال زندان محکوم کرده بود. بر اساس قانون مجازات اسلامی، مجازات توهین به رهبری حداکثر دو سال و مجازات تبلیغ علیه نظام حداکثر یک سال است.

منصوره بهکیش: جمهوری اسلامی در منجلاب بیعدالتی خود فرو خواهد رفت!

سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۹-۲۰-IranSOS- مسئولان جمهوری اسلامی گمان می‌کنند، با آزار و اذیت بیشتر ما خانواده‌های دادخواه، می‌توانند ما را از راهی که در پیش گرفته‌ایم باز دارند. زهی خیال باطل! آن‌ها هنوز این حقیقت را نفهیمده‌اند که ظلم پایدار نمی‌ماند و سرانجام روزی حقیقت آن چه ستم‌کاران کرده‌اند و آن چه بر ما ستم‌دیدگان رفته است، روشن خواهد شد و جنایت‌کاران وادار به پاسخ‌گویی شده و به سزای اعمال ظالمانه خویش خواهند رسید.

نشست سران جهان در سازمان ملل در بارهی مهاجران: بدون شعاردهی، اقدامهای قاطعی را در پیش بگیرید

 

 

 

دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۹-۱۹-IranSOS- نیویورک، پاریس ـ فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر از ابتکار بی‌سابقه‌ی مجمع عمومی سازمان ملل برای برگزاری نشست سران کشورهای جهان در باره‌ی پناه جویان و مهاجران در روز ۱۹ سپتامبر برای بحث در مورد «رهیافتی انسانی‌تر و هماهنگ‌تر» به موضوع مهاجرت استقبال می‌کند. فدراسیون از سران دولت‌ها و کشورها با تأکید می‌خواهد از این فرصت برای دست زدن به اقدام‌های مشخص به منظور محافظت از حقوق پناه جویان و مهاجران بهره بگیرند.

مدافع حقوق بشر منصوره بهکیش، از سفر محروم و به دادگاه انقلاب احضار شد

۲۶ شهریور ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۹-۱۶-IranSOS- بر اساس اطلاعات دریافتی، دولت‌مردان جمهوری اسلامی صبح امروز از سفر مدافع حقوق بشر خانم منصوره بهکیش به خارج از ایران برای دیدار فرزندان خویش جلوگیری کردند. خانم بهکیش با وجود این‌که مهر خروج را در گذرنامه‌ی خود دریافت و حتا از بخش کنترل گذرنامه عبور کرده بود، در جلوی «گیت پرواز» متوقف شد. مأموران با ضبط گذرنامه‌ی او مانع از پرواز وی شدند و با تسلیم برگه‌ای با عنوان «اداره کل امور گذرنامه» او را برای انجام امور گذرنامه‌ای به «دادسرای انقلاب ـ شهید مقدس اوین» احضار کردند. 

عبدالکریم لاهیجی: میخواهند پرونده مرتضوی را مختومه کنند

 سه شنبه ۲۴ ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۹-۱۴-IranSOS- زیتون-آیدا قجر: ندامت‌نامه‌ای که یکشنبه از جانب سعید مرتضوی منتشر شد و در آن از خانواده‌های کشته‌شدگان کهریزک عذرخواهی کرده بود، بار دیگر نام او را در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی پررنگ کرد. او در آستانه برگزاری سومین جلسه دادگاه‌اش در نامه‌ای از بازمانده‌گان قربانیان کهریزک عذرخواهی کرد و وقایع آن را «غیرعمدی» خواند و کشته‌شده‌گان را «شهید» خطاب کرد.