بیم از دست رفتن جان آرش را دارم / نامه گلرخ ایرایی

سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۱-۳۱-IranSOS- گلرخ ابراهیمی ایرایی در نامه ای سرگشاده ضمن ابراز نگرانی نسبت به وضعیت وخیم جسمانی همسرش و «فضای اختناق و سرکوب ایجاد شده» تاکید کرده «از جامعه پزشکان توقع دارم نسبت به مرگ تدریجی و مظلومانه همسرم واکنش نشان دهند». این بی خبری درحالی است که مجوز رسمی جهت ملاقات هفتگی و همینطور هفته ای یکبار تلفن بند به بند بین این زوج با امضا نماینده دادستان و دادیار پیشین ناظر بر زندان آقای حاجیلو صادر شده است، اما با فشار نهادهای امنیتی این تماس ها پس از بازداشت مجدد خانم ایرایی دیگر صورت نگرفته است. در این نامه، خانم ایرایی از اعتصاب مجدد آرش صادقی، بی قانونی های صورت گرفته، تخلفات قرارگاه سپاه و همچنین بازداشت خانم اکملی، مادر مصطفی کریم بیگی گفته است. 

ادامه خواندن “بیم از دست رفتن جان آرش را دارم / نامه گلرخ ایرایی”

فدارسیون بین المللی روزنامه نگاران: احکام شلاق روزنامه نگاران ایرانی نقض آشکار حقوق بشر است

سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۱-۳۱-IranSOS- روز گذشته، فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران در همبستگی با اتحادیه صنفی روزنامه نگاران ایران و درخواست لغو احکام شلاق دو روزنامه نگار ایرانی در «دادگاه سفارشی» بر اساس «گزارش نادرست»، بیانیه ای با عنوان “احکام شلاق روزنامه نگاران ایرانی نقض آشکار حقوق بشر است” صادر و این احکام را محکوم کرد.

ادامه خواندن “فدارسیون بین المللی روزنامه نگاران: احکام شلاق روزنامه نگاران ایرانی نقض آشکار حقوق بشر است”

با شکایت محیط زیست بوکان؛ دادگاه عامل اعدام سگها در بوکان را محکوم کرد

سهشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۱-۳۱-IranSOS- دادگاه حکم به محکومیت و قرار جلب برای عامل اعدام کننده سگ‌ها در بوکان داده است. لازم به ذکر است در پی تحقیقات محلی محرز شد واقعه جرم در محل اتلاف سگ‌ها که تحت مدیریت شهرداری بوکان است رخ داده است. به گزارش هرانا به نقل از کردپرس، تابستان امسال فیلمی در کانال‌های تلگرامی بوکان منتشر شد که از حلق‌آویز کردن سگ‌های ولگرد در این شهرستان حکایت داشت و حال «رحیم عبدالکریمی» کارشناس اداره محیط زیست شهرستان بوکان و فعال مدنی از محکومیت و قرار جلب برای عامل حلق آویز کردن این سگ‌ها توسط دادگاه خبر می‌دهد.

ادامه خواندن “با شکایت محیط زیست بوکان؛ دادگاه عامل اعدام سگها در بوکان را محکوم کرد”

اعدام دستکم یک زندانی در زندان مرکزی همدان

سهشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۱-۳۱-IranSOS- دستکم یک زندانی که با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود در زندان مرکزی همدان اعدام شد. به گزارش هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز یک شنبه ۱۰ بهمن ماه دستکم یک زندانی که با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود در زندان مرکزی همدان اعدام شد.

ادامه خواندن “اعدام دستکم یک زندانی در زندان مرکزی همدان”

دو زندانی در ملاء عام در بندرعباس اعدام شدند

دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۱-۳۰-IranSOS- دو زندانی صبح روز گذشته درملاءعام در بندرعباس به دار آویخته شدند. روز گذشته نیز دو زندانی در شهر مشهد در ملاعام اعدام شده بودند. به گزارش هرانا به نقل از صداوسیما، رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: “این دو متهم ۲۶ ساله و ۲۲ ساله با مشارکت دیگر همدست خود، به اتهام ارتکاب دو فقره تجاوز به عنف و اکراه، آدم ربایی و ضرب و جرح به اعدام محکوم شده‌ بودند”.

ادامه خواندن “دو زندانی در ملاء عام در بندرعباس اعدام شدند”

یک زندانی محکوم به اعدام در گلستان بخشیده شد

 شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۱-۲۹-IranSOS- با گذشت اولیای دم پنجمین محکوم به اعدام در استان گلستان از قصاص و طناب دار نجات یافت. به گزارش هرانا به نقل از رکنا، احمد جعفری رئیس شوراهای حل اختلاف استان گلستان گفت: “از ابتدای امسال تاکنون ۵ خانواده با بخشیدن قاتل عزیزانشان، از قصاص منصرف شدند که در تازه‌ترین پرونده، خانواده مقتول، از قصاص قاتل که دوست فرزندشان نیز بود، گذشتند”.

ادامه خواندن “یک زندانی محکوم به اعدام در گلستان بخشیده شد”

اعدام در ملاء عام دو زندانی در شهر مشهد

شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۱-۲۹-IranSOS- صببح روز جاری، دو زندانی با اتهام «محاربه از طریق سرقت مسلحانه» در شهر مشهد در ملاء عام به دار آویخته شدند. به گزارش هرانا به نقل از رکنا، به گزارش پرونده، ساعت ۱۸:۱۵ سیزدهم مرداد سال ۹۳، چند سارق نقابدار که سوار بر خودرو پژو بودند مقابل یک مغازه طلافروشی در خیابان امام خمینی(ره) نیشابور توقف کردند.

ادامه خواندن “اعدام در ملاء عام دو زندانی در شهر مشهد”

به راه‌پیمایی زنان بپیوندید: ۲۱ ژانویه ۲۰۱۷

پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۱-۱۹-IranSOS- دانُلد ترامپ، رئیس جمهور تازه‌ی ایالات متحد آمریکا، به‌زودی ایدئولوژی خشن تبعیض‌جنسی، لزبین‌هراسانه، همجنس‌خواه‌هراسانه، بیگانه‌هراسانه و نژادپرستانه‌ا‌ی را که طی مبارزه‌ی انتخاباتی تبلیغ می‌کرد، به اجرا خواهد گذاشت. پس از مراسم سوگند دانُلد ترامپ به‌عنوان رئیس جمهور تازه، سازمان‌های حقوق زنان و حقوق بشر روز ۲۱ ژانویه ۲۰۱۷ (۲ بهمن ۱۳۹۵) علیه این ایدیولوژی کهنه و در دفاع از حقوق زنان آمریکایی و حقوق زنان در سراسر جهان راه‌پیمایی خواهند کرد. راه‌پیمایی اصلی در واشنگتن انجام خواهد شد. اما تاکنون برگزاری بیش از ۶۰۰ «راه‌پیمایی خواهران» در جاهای دیگر اعلام شده است.  

ادامه خواندن “به راه‌پیمایی زنان بپیوندید: ۲۱ ژانویه ۲۰۱۷”

گزارشگران ویژه و سخنگوی کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل: ایران نباید متهم نوجوان را اعدام کند

سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۱-۱۷-IranSOS- به گزارش جامعه‌ی دفاع از حقوق بشر در ایران (عضو فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر):‌ امروز سه کارشناس سازمان ملل، عاصمه جهانگیر‌ (گزارش‌گر ویژه‌ی وضعیت حقوق بشر در ایران)، آنیِس کالامار (گزارش‌گر ویژه‌ی اعدام‌های فراقضایی، فوری یا خودسرانه) و بِنیام داویت مِزمور (رئیس کمیته‌ی حقوق کودک)، از جمهوری اسلامی ایران خواستند اقدام‌های مربوط به اعدام متهم نوجوان سجاد سنجری را متوقف کند.

ادامه خواندن “گزارشگران ویژه و سخنگوی کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل: ایران نباید متهم نوجوان را اعدام کند”

هادی مقدم؛ زندانی که در یک روند ناتمام و مخدوش محکوم و اعدام شد / صدا

دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۱-۱۶-IranSOS- هادی مقدم زندانی متهم به حمل و نگهداری مواد مخدر در زندان ندامتگاه مرکزی کرج در روند قضایی مبهم و پیش از پایان دادرسی اعدام شده است. به گفته همسر این زندانی، میزان مواد بسیار کمتر از آن مقداری بوده است که بعد از اعدام در دبیرخانه دیوان ثبت شده است. از سوی دیگر، این پرونده در دیوانعالی کشور در دست بررسی بوده و هنوز تایید حکم اعدام به این زندانی ابلاغ نشده بوده.

ادامه خواندن “هادی مقدم؛ زندانی که در یک روند ناتمام و مخدوش محکوم و اعدام شد / صدا”