خدمات جنسی به زنان پولدار توسط مردان تن فروش

دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۰۳-۲۷-IranSOS- در سالهای اخیر بازار فحشا شکل جدیدی پیدا کرده است.علاوه بر زنان و دختران در بخش‌هایی از تهران دیده شده است که پسران نیز در ازای دریافت پول،خود را به زنان متمول می‌سپارند.حتی خانه‌های تیمی‌پسران نیز شکل گرفته است. این موضوع متاسفانه روز به روز رو به پیشرفت است و بعضی ازمردان و پسران با این کار امرار معاش می‌کنند.به نظر می‌رسد پسران و مردانی که به تن فروشی روی می‌آورند درآمد بیشتری نسبت به زنان دارند اما سعی می‌کنند، کارخود را پنهان ‌کنند. ازدواج‌های نامتعارف در بعضی از خانواده‌ها باعث شده است که این شکل از تن فروشی شکل گیرد و ریشه این مسائل را می‌توان در فقر فرهنگی و مالی جستجو کرد.

حقوق کودکان و کمیسیون مجلس اسلامی

دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۰۳-۲۷-IranSOS- سیامک بهاری: کمیسیون حقوق بشر مجلس در باره حق کودکان بیانیه صادر کرده است. این اولین بار در تاریخ عمر نکبت بار جمهوری اسلامی است، که مجلس اسلامی در باره  حق  کودک دارد اظهار نظر رسمی می‌کند. کمیسیون مزبور البته در ژست نگرانی مورد سوء استفاده قرار گرفتن کودکان، کار بویژه در ایّام نوروز، به نهادها و (ان جی او)های مدافع حقوق کودکان حمله می‌کند.

عضو کمیسیون قضایی مجلس؛ مجازات اعدام مشمول تغییر شود

جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۰۳-۲۴-IranSOS– نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه اعدام به عنوان شدیدترین نوع مجازات در قانون مبارزه با مواد مخدر به مرور زمان نیازمند بازبینی است، گفت که بهتر است مجازات اعدام مشمول تغییرات تنبیهی شود. به گزارش هرانا به نقل از خانه ملت، یحیی کمالی پور در تشریح چگونگی مطرح شدن حذف اعدام از مجازات قاچاقچیان مواد مخدر، افزود: “۲۱ دی‌ماه سال ۹۴ ، طرحی در مجلس اعلام وصول شد که از ابتدای مطرح شدن آن با واکنش های مختلفی همراه بود”.

دو زندانی در زندان عادل آباد شیراز اعدام شدند

چهارشنبه ۰۲ فروردین۱۳۹۶-۲۰۱۷-۰۳-۲۲-IranSOS- در آخرین روز سال ۹۵، حکم اعدام دو زندانی با اتهامات مربوط به مواد مخدر در زندان عادل آباد شیراز اجرا شد. به گزارش هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، صبح آخرین روز سال ۱۳۹۵ یعنی دوشنبه ۳۰ اسفند ماه در زندان عادل آباد شیراز حکم اعدام دو زندانی به اجرا درآمد.

استان فارس؛ نجات ۲۰ زندانی از اعدام با رضایت اولیای دم در سال گذشته

چهارشنبه ۰۲ فروردین ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۰۳-۲۲-IranSOS موسوی رئیس شوراهای حل اختلاف استان فارس گفت که پرونده ۲۰ قتل عمد با تلاش شوراهای حل اختلاف استان فارس در سال ۹۵ با صلح و سازش مختومه شده است. به گزارش هرانا به نقل از میزان، وی افزود: “در ۱۱ ماهه سال گذشته ۱۷۳ هزار و ۹۴۶ پرونده وارده شوراهای حل اختلاف استان شده است که ۱۷۴ هزار و ۴۵۱ پرونده مختومه و  ۳۵هزار پرونده منجر به صلح و سازش شده است”.

با رضایت اولیای دم؛ یک زندانی در ملکان از اعدام نجات یافت

یکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۳-۱۹-IranSOS- با اعلام رضایت اولیای دم، یک زندانی متهم به قتل در شهرستان ملکان از اعدام نجات یافت. این زندانی جوان که در دوره سربازی هم دوره ای خود را به قتل رسانده بود از دو سال پیش در زندان به سر می برد.

با رضایت اولیای دم؛ نجات یک زندانی از اعدام بعد از ۱۳ سال

یکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۳-۱۹-IranSOS یک زندانی که متهم است ۱۳ سال پیش پدر همسر خود را به قتل رسانده، با پرداخت دیه و رضایت همسرش، از طناب دار نجات یافت. به گزارش هرانا به نقل از ایران، این زندانی درست زمانی که یک قدم با چوبه دار فاصله داشت با پرداخت ۱۴۰ میلیون تومان به همسرش (دختر مقتول) توانست رضایت او را جلب کند و از مرگ بگریزد. پرونده این قتل هفته گذشته در شعبه چهارم دادگاه کیفری تهران از جنبه عمومی جرم تحت رسیدگی قرارگرفت.

وکیل مرجان داوری: به حکم اعدام اعتراض کرده ایم

چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۳-۱۵-IranSOS- یکی از وکلای مرجان داوری محقق و مترجم محکوم به اعدام گفت که به این حکم اعتراض کرده ایم ولی هنوز در دیوان تعیین شعبه نشده است. مرجان داوری ۵۰ ساله پس از انتقال از بند نسوان زندان اوین به ندامتگاه ری (زندان زنان قرچک) در اوایل بهمن ماه، به اعدام محکوم شده است. یکی از اتهامات خانم داوری عضویت در جنبش نوپدید عرفانی “اکنکار” است.

دو زندانی در زندان قزوین اعدام شدند

چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۳-۱۵-IranSOS- دادستان عمومی و انقلاب قزوین از اجرای حکم اعدام یک زندانی با اتهام حمل و نگهداری مواد مخدر و یک زندانی با اتهام قتل در روز گذشته در زندان مرکزی قزوین خبر داد. به گزارش هرانا به نقل از رکنا، اسماعیل صادقی نیارکی اظهار کرد: “بر اساس آراء صادره صبح امروز حکم اعدام برای یکی از قاچاقچیان مواد مخدر و هم چنین یک قاتل به اتهام‌ قصاص نفس اجرا شد”.

بخشش ۱۵۵ محکوم به قصاص در دو سال گذشته

چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۳-۱۵-IranSOS- عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران گفت که دادستانی در دو سال گذشته موفق به مختومه کردن ۱۵۵ فقره پرونده قصاص با اعلام گذشت اولیای دم شده است. به گزارش هرانا به نقل از مهر، روز یکشنبه بیست و دوم اسفند ماه سال جاری با حضور معاونان دادستان، سرپرستان نواحی دادسرای تهران و دادیاران ارجاع نواحی دادسرا به ریاست عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران برگزار شد.