گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل متحد: اعدام افراد در ملاءعام در ایران متوقف شود

سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۳-۰۷-IranSOS اولین گزارش عاصمه جهانگیر، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران منتشر شده است. در این گزارش نسبت به موارد متعدد نقض حقوق بشر در ایران از جمله “سطح هشداردهنده” اعدام‌ها، محدودیت آزادی بیان و تبعیض علیه زنان و اقلیت‌های دینی ابراز نگرانی شده است.

 

ادامه خواندن “گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل متحد: اعدام افراد در ملاءعام در ایران متوقف شود”

با بخشش اولیای دم؛ نجات ۱۹ زندانی از چوبه‌دار در کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری

سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۳-۰۷-IranSOS معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از رهایی و نجات ۱۹ زندانی متهم به قتل از چوبه دار در این استان در سال‌جاری خبرداد. وی همچنین از رشد طلاق و خودکشی در این استان ابراز نگرانی کرد. به گزارش هرانا به نقل از ایلنا، معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از رهایی و نجات ۱۹ قاتل از پای چوبه دار در این استان در سال‌جاری خبرداد.

ادامه خواندن “با بخشش اولیای دم؛ نجات ۱۹ زندانی از چوبه‌دار در کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری”

فروش نوزادان زنان خیابانی به کشورهای خارجی؛ قیمت دختران بیشتر از پسران است

سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۳-۰۷-IranSOS فرزندان زنان خیابانی توسط باند قاچاق انسان از ایران به مقصد نامعلومی در خارج از کشور می روند و معلوم نیست که با آن ها چه می کنند. رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران این ادعا که نوزادان به مراکز فساد فروخته میشوند را منتفی ندانست. به گزارش هرانا به نقل از رکنا، فاطمه دانشور رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران از شناسایی یک باند جدید خبر داد که نوزادان نارس متولد شده از مادران معتاد و خیابانی را به کشورهای دیگر ارسال می کنند.

ادامه خواندن “فروش نوزادان زنان خیابانی به کشورهای خارجی؛ قیمت دختران بیشتر از پسران است”

گزارشی از آخرین وضعیت عبدالفتاح سلطانی، وکیل دربند

سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۳-۰۷-IranSOS همسر عبدالفتاح سلطانی امروز پس از دیدار هفتگی با او درباره­‌ی وضعیت حقوقی و جسمی همسرش توضیح داد. آقای سلطانی، وکیل و فعال حقوق بشر که از سال ۹۰ در زندان اوین به سر می‌برد، به بیماری های مختلف از جمله «بیماری حاد کولیت عصبی و نوسان فشار خون» مبتلا شده است. درحال حاضر با درخواست آزادی مشروط وی مخالفت شده و علیرغم گذشت چندین سال، هنوز به درخواست اعاده دادرسی او توجهی نشده است. این زندانی در این مدت تنها دو بار از «مرخصی استحقاقی» بهره برده.

ادامه خواندن “گزارشی از آخرین وضعیت عبدالفتاح سلطانی، وکیل دربند”

تجمع همزمان کارگران فرنخ وناز نخ مقابل استانداری قزوین

سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۳-۰۷-IranSOS- روز گذشته شماری از کارگران کارخانه فرنخ ،نازنخ در اعتراض به آنچه بلاتکلیفی در دریافت مطالبات مزدی عنوان می‌شود، مقابل ساختمان استانداری قزوین تجمع کردند. به گزارش ایلنا، روز گذشته (۱۶ اسفند ماه) شماری از کارگران کارخانه فرنخ ،نازنخ  در اعتراض به آنچه بلاتکلیفی در دریافت مطالبات مزدی عنوان می‌شود، مقابل ساختمان استانداری قزوین تجمع کردند.

ادامه خواندن “تجمع همزمان کارگران فرنخ وناز نخ مقابل استانداری قزوین”

تجمع کارگران کنتور سازی وصنایع کم مصرف ایرانیان مقابل استانداری قزوین

سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۳-۰۷-IranSOS کارگران دو کارخانه کنتور سازی و صنایع کم مصرف ایرانیان صبح امروز در اعتراض به آنچه بلاتکلیفی در وضعیت کارخانه ودریافت مطالبات مزدی خود می‌خوانند مقابل ساختمان استانداری قزوین تجمع کردند. منابع خبری ایلنا در این دو  واحد تولیدی گزارش کردند تجمع اعتراضی امروز صبح (۱۷ اسفند ماه) آنها  به دلیل بی‌توجه‌ای کارفرمای کارخانه کنتور سازی به تعویق  معوقات مزدی وعیدی وپاداش پایان سال آنها   صورت گرفته است.

ادامه خواندن “تجمع کارگران کنتور سازی وصنایع کم مصرف ایرانیان مقابل استانداری قزوین”

کارگران ماشین سازی تبریز در محوطه کارخانه تجمع کردند

سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۳-۰۷-IranSOS-  گروهی از کارگران  شاغل در کارخانه «ماشین سازی تبریز» صبح امروز (۱۷ اسفند ماه )در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود در محوطه کارخانه تجمع کردند. منابع خبری ایلنا درکارخانه «ماشین سازی تبریز» واقع درشهرک صنعتی قراملک تبریز با اعلام این خبر می‌گویند  دلیل اعتراض امروز حدود ۸۰۰ نفر از کارگران شاغل در این واحد تولیدی، تاخیر در پرداخت مزد ماه‌های دی وبهمن و نیز  عیدی و پاداش پایان سال جاری است.

ادامه خواندن “کارگران ماشین سازی تبریز در محوطه کارخانه تجمع کردند”

کارگران فصلی نی بر هفت تپه روز گذشته تجمع کردند

سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۳-۰۷-IranSOS- صبح دیروز حدود ۲۰۰ نفر از کارگران فصلی نی بر مجتمع کشت‌و صنعت هفت تپه در اعتراض به آنچه محقق نشدن مطالبات بیمه‌ای خود از سوی کارفرماعنوان می‌کردند در محوطه  مجتمع تجمع کردند. به گزارش ایلنا، یکی از کارگران حاضر در این اجتماع صنفی  گفت: اعتراض دیروز کارگران فصلی نی‌بر برای واریز بیش از ۱۰ میلیارد تومان از حق بیمه پرداخت نشده آنها است.

ادامه خواندن “کارگران فصلی نی بر هفت تپه روز گذشته تجمع کردند”

تجمع کارگران بلبرینگ سازی تبریز برای معوقات مزدی

سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۳-۰۷-IranSOS از روز گذشته شماری از کارگران کارخانه «بلبرینگ سازی تبریز»در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود دست از کار کشیده ودر محوطه کارخانه تجمع کرده‌اند. منابع خبری ایلنا در در کارخانه « بلبرینگ سازی تبریز » علت برپایی این اعتراض صنفی دو روزه را سه ماه معوقات مزدی اعلام کرده‌اند.

ادامه خواندن “تجمع کارگران بلبرینگ سازی تبریز برای معوقات مزدی”