وکیل مرجان داوری: به حکم اعدام اعتراض کرده ایم

چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۳-۱۵-IranSOS- یکی از وکلای مرجان داوری محقق و مترجم محکوم به اعدام گفت که به این حکم اعتراض کرده ایم ولی هنوز در دیوان تعیین شعبه نشده است. مرجان داوری ۵۰ ساله پس از انتقال از بند نسوان زندان اوین به ندامتگاه ری (زندان زنان قرچک) در اوایل بهمن ماه، به اعدام محکوم شده است. یکی از اتهامات خانم داوری عضویت در جنبش نوپدید عرفانی “اکنکار” است.

ادامه خواندن “وکیل مرجان داوری: به حکم اعدام اعتراض کرده ایم”

دو زندانی در زندان قزوین اعدام شدند

چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۳-۱۵-IranSOS- دادستان عمومی و انقلاب قزوین از اجرای حکم اعدام یک زندانی با اتهام حمل و نگهداری مواد مخدر و یک زندانی با اتهام قتل در روز گذشته در زندان مرکزی قزوین خبر داد. به گزارش هرانا به نقل از رکنا، اسماعیل صادقی نیارکی اظهار کرد: “بر اساس آراء صادره صبح امروز حکم اعدام برای یکی از قاچاقچیان مواد مخدر و هم چنین یک قاتل به اتهام‌ قصاص نفس اجرا شد”.

ادامه خواندن “دو زندانی در زندان قزوین اعدام شدند”

بخشش ۱۵۵ محکوم به قصاص در دو سال گذشته

چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۳-۱۵-IranSOS- عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران گفت که دادستانی در دو سال گذشته موفق به مختومه کردن ۱۵۵ فقره پرونده قصاص با اعلام گذشت اولیای دم شده است. به گزارش هرانا به نقل از مهر، روز یکشنبه بیست و دوم اسفند ماه سال جاری با حضور معاونان دادستان، سرپرستان نواحی دادسرای تهران و دادیاران ارجاع نواحی دادسرا به ریاست عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران برگزار شد.

ادامه خواندن “بخشش ۱۵۵ محکوم به قصاص در دو سال گذشته”

گفت و گوی اختصاصی با گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران

چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۳-۱۵-IranSOS– گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران می‌گوید بسیاری از وعده‌های رئیس جمهوری ایران برای تامین حقوق و آزادی‌ها عملی نشده است. عاصمه جهانگیر که امروز اولین گزارشش را در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد خواند در گفت و گو با بی‌بی‌سی فارسی می‌گوید در دولت حسن روحانی تلاش‌هایی برای بهبود حقوق بشر صورت گرفته ولی نتایج عملی و محسوس در پی نداشته.

ادامه خواندن “گفت و گوی اختصاصی با گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران”