اعدام یک زندانی در زندان شیروان

چهارشنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۷-۲۰۱۸-۰۶-۲۷-IranSOS- یک زندانی که به اتهام “قتل” به مرگ محکوم شده بود، در زندان شیروان (خراسان شمالی) اعدام شد. از سوی دیگر مردی که متهم است ابوالفضل، پسربچه ۱۱‌ساله را با ضربات چاقو به قتل رسانده محاکمه و به اعدام در ملأ‌عام محکوم شد.

ادامه خواندن “اعدام یک زندانی در زندان شیروان”

رامین حسین پناهی؛ محرومیت زندانی بیمار از رسیدگی پزشکی

رامین حسین پناهی زندانی سیاسی
رامین حسین پناهی زندانی سیاسی

چهارشنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۷-۲۰۱۸-۰۶-۲۷-IranSOS- رامین حسین پناهی زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی سنندج از شرایط جسمانی نامناسب و عدم رسیدگی پزشکی لازم رنج می برد و از  اعزام به مراکز درمانی خارج از زندان محروم مانده است. به گزارش هرانا، رامین حسین پناهی در تاریخ ۲۶ دی‌ماه سال گذشته در شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی از طریق بغی” محاکمه و به اعدام محکوم شد، حکم اعدام این زندانی سیاسی اواخر فروردین‌ماه سال جاری توسط دیوان عالی کشور نیز تائید و سپس به واحد اجرای احکام ابلاغ شد.

ادامه خواندن “رامین حسین پناهی؛ محرومیت زندانی بیمار از رسیدگی پزشکی”

دست کم چهار زندانی در رجایی شهر کرج اعدام شدند

چهارشنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۷-۲۰۱۸-۰۶-۲۸-IranSOS- سحرگاه روز چهارشنبه دست کم چهار زندانی در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند. این زندانیان جزوی از یک گروه ۱۲ نفره بودند که از زندان ورامین و رجایی شهر جهت اجرای حکم به سلولهای انفرادی منتقل شدند. عمده این زندانیان از بابت قتل به اعدام محکوم شده بودند. ادامه خواندن “دست کم چهار زندانی در رجایی شهر کرج اعدام شدند”

اعدام دو زندانی در قم و ساری از جمله یک کودک-مجرم

چهارشنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۷-۲۰۱۸-۰۶-۲۸-IranSOS- روز چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۷، ابوالفضل چزانی شراهی، کودک-مجرمی که در سن ۱۴ سالگی در جریان یک نزاع مرتکب قتل شده و به اعدام محکوم شده بود، در زندان قم اعدام شد. او پیش از این حداقل ۵ بار دیگر برای اجرای حکم به پای چوبه دار برده شده بود. همزمان در زندان مرکزی ساری، حکم اعدام یک زندانی که چند سال قبل در کمپ ترک اعتیاد یکی از معتادان را به قتل رسانده بود، اجرا شد. ادامه خواندن “اعدام دو زندانی در قم و ساری از جمله یک کودک-مجرم”

گنبدکاووس؛ رهایی از اعدام ۳ زندانی با رضایت اولیاء دم

چهارشنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۷-۲۰۱۸-۰۶-۲۷-IranSOS- محمد شهرکی رئیس شعبه ۱۱ صلح و سازش گنبدکاووس گفت که با تلاش های صورت گرفته طی دو ساله گذشته شهرستان گنبدکاووس، ۳ زندانی محکوم به اعدام با بخشش اولیای دم به زندگی بازگشتند. شهرکی با بیان اینکه در سال ۹۶ هم ۹ زندانی محکوم به اعدام توسط پیگیری های این شعبه و اخذ رضایت از اولیای دم آزاد شدند، اظهار کرد که “طی چند سال گذشته مجموعا زمینه آزادی ۶۵۰ نفر با کسب رضایت از شاکیان پرونده ها توسط شعبه ۱۱ صلح و سازش دادگستری گنبد فراهم شده است” .

ادامه خواندن “گنبدکاووس؛ رهایی از اعدام ۳ زندانی با رضایت اولیاء دم”

افزایش ۱۷ درصدی قربانیان جاده‌ای به دلیل ایمن نبودن جاده‌ها و وسایل نقلیه

سه شنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۷-۲۰۱۸-۰۶-۲۶-IranSOS- رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با بیان اینکه تا قبل از حادثه پلاسکو به موضوع آتش در ساختمان‌ها توجه نمی‌شد، گفت: علاوه بر آن نسبت به ایمنی جاده‌ها و ایمنی وسایل نقلیه در برابر آتش کم توجهی شده است که این امر منجر به عدم توسعه یافتگی حمل و نقل جاده‌ای در کشور شده است.

ادامه خواندن “افزایش ۱۷ درصدی قربانیان جاده‌ای به دلیل ایمن نبودن جاده‌ها و وسایل نقلیه”

هنگامه شهیدی بازداشت شد

هنگامه شهیدی فعال سیاسی و روزنامه نگار
هنگامه شهیدی فعال سیاسی و روزنامه نگار

سه شنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۷-۲۰۱۸-۰۶-۲۶-IranSOS- هنگامه شهیدی فعال سیاسی و روزنامه نگار در جزیره کیش بازداشت شد. به گزارش هرانا به نقل از میزان، دادسرای عمومی و انقلاب تهران با اشاره به دستگیری هنگامه شهیدی در جزیره کیش اعلام کرد: “متهم مذکور تحت تعقیب قضایی بوده و توسط مأمورین پلیس دستگیر و به زندان معرفی شد”.

ادامه خواندن “هنگامه شهیدی بازداشت شد”

تهدید «پاسارگاد» ادامه دارد

سه شنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۷-۲۰۱۸-۰۶-۲۶-IranSOS- اوایل بهمن سال گذشته بود که چیزی حدود ۱۰ تیر برق در “عرصه” اثر جهانی پاسارگاد نصب شد تا آرامگاه کوروش، کاخ دروازه، پل، کاخ بار عام، کاخ اختصاصی، دو کوشک، آب نماهای باغ شاهی، آرامگاه کمبوجیه، استحکامات دفاعی تل تخت، کاروانسرای مظفری و تنگه بلاغی را در معرض تهدید منظری قرار دهد. ادامه خواندن “تهدید «پاسارگاد» ادامه دارد”

دادستان رژیم در تهران: تعداد زیادی از عوامل آشوب در بازار بازداشت شدند

عباس جعفری دولت آبادی٬ دادستان رژیم در تهران
عباس جعفری دولت آبادی٬ دادستان رژیم در تهران

سه شنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۷-۲۰۱۸-۰۶-۲۶-IranSOS- دادستان رژیم در تهران با بیان اینکه شب گذشته تعداد زیادی ازعوامل آشوب در بازار شناسایی و دستگیر شدند، گفت: این متهمان همانند متهمان آشوب‌های دی و اسفند ماه (۹۶) تا انجام محاکمه آزاد نخواهند شد. به گزارش ایسنا، عباس جعفری دولت آبادی در حاشیه همایش قوه قضاییه در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا در رابطه با اعتراضات روز گذشته تا این لحظه بازداشتی داشتید؟ گفت: قبلا هم گفته‌ایم که مسئولان نظام در برخورد با آشوب‌ها و ناامنی‌ها به هیچ عنوان کوتاه نمی آیند. برنامه جدی آمریکایی‌ها در مورد ایران دامن زدن به ناامنی هاست. دیروز تلاش کردند با تهدید بازاری‌ها، درب مغازه‌ها را ببندند و در برخی نقاط شهر آشوب ایجاد کنند و به برخی مغازه‌ها آسیب برسانند.

ادامه خواندن “دادستان رژیم در تهران: تعداد زیادی از عوامل آشوب در بازار بازداشت شدند”

ترک تحصیل ۱۵۱ هزار و ۴۶ دختر در سال جاری

دوشنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۷-۲۰۱۸-۰۶-۲۵-IranSOS- معاون آموزش دوره متوسطه دوم وزارت آموزش و پرورش از ترک تحصیل ۱۵۱ هزار و ۴۶ دختر در سال جاری خبر داد. عباس سلطانیان (معاون آموزش دوره متوسطه دوم وزارت آموزش و پرورش) با اشاره به آخرین آمار ترک تحصیل دانش‌آموزان دختر در مدارس کشور به ایلنا گفت: ادامه خواندن “ترک تحصیل ۱۵۱ هزار و ۴۶ دختر در سال جاری”