رهایی از اعدام ۳ زندانی در سه پرونده جداگانه

چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۷-۲۰۱۸-۰۷-۲۴-IranSOS- چهار خواهر ایرانی مقیم ایتالیا وقتی نامه التماس‌آمیز فرزندان متهم به قتل پدرشان را خواندند از اعدام او گذشت کردند. بنا بر خبری دیگر مظفر حمزه‌ئی معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف هرمزگان گفت که زندانی محکوم به اعدام پس از ۱۵ سال تحمل حبس با رضایت اولیای دم بخشیده شد. همچنین موسوی معاون قضائی رئیس کل دادگستری و رئیس شورا‌های حل اختلاف استان فارس گفت که یک فقره پرونده محکوم به اعدام پس از گذراندن مراحل قانونی با صلح و سازش مختومه و جوان ۳۴ ساله از طناب دار نجات یافت.

ادامه خواندن “رهایی از اعدام ۳ زندانی در سه پرونده جداگانه”

ممانعت نیروهای امنیتی از برگزاری مراسم هجدهمین سالگرد درگذشت احمد شاملو

چهارشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۷-۲۰۱۸-۰۷-۲۴-IranSOS- روز سه‌شنبه ۲ تیرماه نیروهای امنیتی با بستن درهای ورودی امامزاده طاهر کرج از حضور شهروندانی که برای برگزاری هجدهمین سالگرد درگذشت احمد شاملو شاعر معروف ایرانی گرد هم آمده بودند ممانعت کردند. اعمال این محدودیت ها و جلوگیری از حضور علاقمندان به این شاعر بر سر مزار او در سالهای اخیر مسبوق به سابقه است. به گزارش هرانا، روز سه‌شنبه ۲ تیرماه ۱۳۹۷ نیروهای امنیتی با حضور در گورستان امامزاده طاهر کرج و بستن درهای گورستان این امامزاده مانع از برگزاری مراسم بزرگداشت هجدهمین سالگرد درگذشت احمد شاملو شدند.

ادامه خواندن “ممانعت نیروهای امنیتی از برگزاری مراسم هجدهمین سالگرد درگذشت احمد شاملو”

محمد ثانی، معلم بوشهری به حبس و شلاق محکوم شد

چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۷-۲۰۱۸-۰۵-۲۷-IranSOS- محمد ثانی، معلم ساکن بوشهر، به اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی به دو سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. به گزارش هرانا،، محمد ثانی، معلم مدارس استثنایی در بوشهر در رابطه با فعالیت های صنفی خود به اتهامات نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی به دو سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

ادامه خواندن “محمد ثانی، معلم بوشهری به حبس و شلاق محکوم شد”

رهایی از اعدام یک زندانی در کرمانشاه

چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۷-۲۰۱۸-۰۷-۲۷-IranSOS- معاون قضایی رئیس کل در امور شورا‌های حل اختلاف استان کرمانشاه گفت که حکم اعدام در یک پرونده‌ قتل با مصالحه ختم شد. به گزارش هرانا به نقل از میزان، مورخ ۲ مردادماه ۱۳۹۷، معاون قضایی رئیس کل در امور شورا‌های حل اختلاف استان کرمانشاه گفت: “اولیای دم مقتول از اجرای حکم اعدام محکوم گذشت کردند”. ادامه خواندن “رهایی از اعدام یک زندانی در کرمانشاه”