جان زندانیان در خطر است! به دفاع از آزادی زندانیان و حق حیات آنان برخیزیم!

چهارشنبه ۲۰ فروردین، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۴-۰۸-SOS Iran- هفته‌ی گذشته اعتراضات و شورش‌های گسترده‌ای در چندین زندان کشور از جمله در خرم آباد، الیگودرز، تبریز، سقز، همدان، شیراز، اهواز و … صورت گرفت. این اعتراضات در برخی از زندان‌ها از جمله اهواز، منجر به درگیری شدید با زندانبانان و قتل و زخمی نمودن تعدادی از آنان توسط زندانبانان جمهوری اسلامی شد.

آمادگی، پیشگیری و کنترل کوید-۱۹ در زندانها و سایر اماکن بازداشتی

چهارشنبه ۲۰ فروردین، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۴-۰۸-SOS Iran- افرادی که از آزادی خود محروم شده اند، از جمله افرادی که در زندان و سایر اماکن بازداشتی به سر میبرند، نسبت به شیوع بیماری کروناویروس (COVID-19)در مقایسه با سایر عموم آسیب پذیرتر هستند، چرا که این افراد در شرایطی محدود و برای مدت زمانی طولانی در کنارهم زندگی میکنند. علاوه بر این، تجربه نشان میدهد که زندان ها، بازداشتگاهها و اماکن مشابهی که مردم در آن در نزدیکی هم جمع میشوند، این امکان را دارد که به منبع عفونت، تقویت و شیوع بیماریهای عفونی در داخل و خارج از زندان تبدیل شوند. از این رو سلامت زندان به طور گسترده به عنوان یکی از عوامل بهداشت عمومی در نظر گرفته میشود. واکنش به کوید-۱۹ به ویژه در زندانها و دیگر اماکن بازداشتی چالش برانگیز است و به دلایل زیر به رویکردی همه جانبه هم از جانب دولت و هم از جانب جامعه نیاز دارد.

۵۰ روز پراضطراب با ویروس مخوف / کرونا از انکار و تاخیر تا بحران و تعطیلی/ دشمن نامرئی مردم را متحد کرد

چهارشنبه ۲۰ فروردین، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۴-۰۸-SOS Iran- ورود ویروس کووید-۱۹ در اوایل اسفند سال جاری به ایران، کشور ما را با بحران جدید و جدی روبرو کرد که اگرچه وزارت بهداشت و دیگر سازمان‌ها سعی در کنترل و پیشگیری از این بیماری داشتند اما این ویروس ناشناخته به سرعت در کل کشور شیوع پیدا کرد و به یک اپیدمی تبدیل شد. اپیدمی که در روزهای اول به راحتی قابل پیشگیری بود اما با تاخیر در تصمیم‌گیری و گاها اشتباه این ویروس زنگ خطر را در کل کشور به صدا درآورد.