تایید حکم اعدام معترضان آبان در دیوان عالی کشور؛ وکلای سه معترض آبان: اجازه ورود به پرونده نداریم 

دوشنبه ۲۴ تیر،۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۷-۱۳-SOS Iran- وکلای امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی، سه تن از بازداشت شدگان اعتراضات آبان ماه ۹۸ در ایران از تایید حکم اعدام موکلان شان در دیوان عالی کشور خبر داده و اعلام کرده اند که تقاضای اعاده دادرسی خواهند داد.

کیفرخواست شهیندخت مولاوردی معاون سابق رئیس جمهور صادر شد

دوشنبه ۲۳ تیر، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۷-۱۳-SOS Iran- کیفرخواست شهیندخت مولاوردی، معاون سابق رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با شکایت دستگاه امنیتی و انتظامی ایران در دادسرای فرهنگ و رسانه صادر و جهت رسیدگی به دادگاه ارسال شده است. “تشویق به فساد و فحشا و فراهم نمودن موجبات آن”، “تبلیغ علیه نظام” و “در اختیار قرار دادن اطلاعات و اسناد طبقه بندی شده با هدف بر هم زدن امنیت کشور” اتهامات مطروحه علیه خانم مولاوردی در این کیفرخواست عنوان شده است.

رهایی یک زندانی از اعدام در چهارمحال و بختیاری

دوشنبه ۲۳ تیر، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۷-۱۳-SOS Iran- یک زندانی در استان چهارمحال و بختیاری که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، با جلب رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافت. به گزارش ایسنا، کرم شیخ پور، رئیس شوراهای حل اختلاف استان چهارمحال و بختیاری از رهایی یک زندانی محکوم از اعدام در شهر جونقان خبر داد.

یک زندانی در زندان کرمانشاه اعدام شد

دوشنبه ۲۳ تیر، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۷-۱۳-SOS Iran- روز یکشنبه ۲۲ تیر ماه، حکم اعدام یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام «قتل» به اعدام محکوم شده بود، در زندان دیزل‌آباد کرمانشاه به اجرا در آمد. به گزارش  هرانا به نقل از کردپا، روز یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹، یک زندانی در زندان دیزل‌آباد کرمانشاه اعدام شد.