وقتی که روسری ها در آتش می سوزند!

پنجشنبه ۰۷ مهر،۱۴۰۱-۲۰۲۲-۰۹-۳۰-SOS Iran- یوسف زرکار: مرگ مهسا (ژینا ) امینی جرقه ای شد که انبار خشم و نفرت فروخفته ی چهل و اند ساله ی اقشار و طبقات جامعه، بویژه زنان را شعله ور ساخت. جنبشی فرا روئید که سراسرایران را درگیرخروش وقیام توده ها کرده است.

تداوم اعتراضات در ایران و ضرورت ایجاد یک تشکل برای هدایت و سازماندهی

دوشنبه ۰۴ مهر، ۱۴۰۱ ۲۰۲۲-۰۹-۲۶–SOS Iran- حنیف حیدرنژاد- ساده نباید بود! فقط با خشم و با شجاعت و فداکاری نمی‌توان حکومت جنایتکار جمهوری اسلامی را به زیر کشید. وظیفه نیروها و شخصیت‌های سیاسی دمکرات در خارج کشور در حمایت از مبارزه آزادیخواهانه مردم در داخل کشور را می‌بایست بطور جدی یادآوری ک

گزارش هشتمین و نهمین روز اعتراضات در ایران

یکشنبه ۰۴ مهرماه،۱۴۰۱-۲۰۲۲-۰۹-۲۵-SOS Iran- اعتراضات شهریور ماه ۱۴۰۱ به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز ۲۶ شهریورماه در پی جان باختن دختر ۲۲ ساله ای به نام مهسا (ژینا) امینی بر اثر عملکرد گشت پلیس امنیت اخلاقی در تهران آغاز شد و کماکان ادامه دارد.

ایرانیان پاریس به پا می‌خیزند؛ همبستگی احزاب و شخصیت‌های فرانسوی با جنبش ایرانیان

شنبه ۰۲ مهرماه، ۱۴۰۱ -۲۰۲۲-۰۹-۲۴-SOS Iran- در حمایت از جنبش اعتراضی مردم ایران، چند تجمع جداگانه در روز شنبه دوم مهر در پاریس برگزار می‌شود. برای روز یکشنبه نیز تجمعاتی پیش‌بینی شده است. همچنین برخی شخصیت‌های سیاسی فرانسوی از جمله رهبران احزاب کمونیست و سوسیالیست از جنبش ایرانیان حمایت کرده‌اند.

گزارش جامع هفت روز اعتراضات سراسری در شهریور ۱۴۰۱

شنبه،۰۲ مهرماه،۱۴۰۱ -۲۰۲۲-۰۹-۲۴-SOS Iran-  ایران در روزهای اخیر شاهد اعتراضات گسترده مردمی است که به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت معترض هستند. جرقه این اعتراضات پس از جان باختن مهسا امینی، دختر ۲۲ ساله در زمان بازداشت توسط پلیس امنیت اخلاقی زده شد و به سرعت در ۸۵ شهر کشور از ۲۹ استان برای شبهای متوالی ادامه یافت. حاصل این اعتراضات دهها کشته و زخمی است. ارتباطات در ایران بخصوص شبکه اینترنت مختل است. دستگیری فعالان و معترضان ادامه دارد و کماکان هیچ نشانه ای دیده نمی شود که حکومت ایران قصد شنیدن صدای معترضان را داشته باشد. گزارش پیش رو تلاش خبرگزاری هرانا برای ارائه اطلاعات راستی آزمایی شده از جمله آمارها و اسامی مربوط به هفت روز نخست اعتراضات جاری است

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال