در پی اعتراض به مرگ مهسا امینی؛ زانیار محمدنژاد در تهران بازداشت شد

شنبه ۲۶ شهریور،۱۴۰۱-۲۰۲۲-۰۹-۱۷-SOS Iran-  زانیار محمدنژاد، شهروند ساکن تهران، روز جمعه ۲۵ شهریورماه، در جریان اعتراضات به جان باختن مهسا (ژینا) امینی، در مقابل بیمارستان کسری بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

خاکسپاری در فضای امنیتی؛ تداوم اعتراضات به جان باختن مهسا امینی

شنبه ۲۶ شهریور، ۱۴۰۱-۲۰۲۲-۰۹-۱۷-SOS Iran- امروز شنبه ۲۶ شهریورماه، مراسم خاکسپاری مهسا (ژینا) امینی در شرایط امنیتی در آرامستان «آیچی» سقز برگزار شد. همزمان شماری از شهروندان معترض به جان باختن خانم امینی در نقاطی از سقز و سنندج اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند. تجمع آنها با دخالت نیروی انتظامی، شلیک گاز اشک آور و گلوله های ساچمه ای به معترضان به خشونت کشیده شده و تعدادی از شهروندان مصدوم شدند.

فاطمه ضیایی آزاد توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد

شنبه ۲۶ شهریور،۱۴۰۱-۲۰۲۲-۰۹-۱۷-SOS Iran-  فاطمه (حوریه) ضیایی آزاد، زندانی سیاسی سابق روز شنبه ۱۹ شهریور توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود در تهران بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

بیانیه جمعی از فعالان مدنی و سیاسی در رابطه با فرایند جانباختن مهسا امینی

شنبه ۲۶ شهریور، ۱۴۰۱-۲۰۲۲-۰۹-۱۷-SOS Iran- شماری از فعالان مدنی و سیاسی به همراه تنی چند از وکلای دادگستری، طی نامه ای سرگشاده از مسئولان عالی رتبه کشور درخواست کردند، ضمن شفاف سازی در رابطه با فرایند جانباختن مهسا (ژینا) امینی و مجازات عاملان آن، به مطالبه عموم مردم که برچیده شدن گشت های ارشاد است پاسخ داده شود.

جان باختن مهسا امینی؛ گزارش تکمیلی از تداوم واکنش ها و بازداشت معترضان

شنبه ۲۶ شهریور،۱۴۰۱-۲۰۲۲-۰۹-۱۷-SOS Iran- واکنش ها نسبت به بازداشت مهسا (ژینا) امینی که به بهانه مقابله با بدحجابی و سپس فوت وی در بیمارستان کسری تهران، کماکان از سوی بسیاری از شهروندان و چهره های شناخته شده ادامه دارد. عصر امروز شماری از شهروندان معترض به فرآیند منجر به مرگ مهسا امینی، در برخی از نقاط تهران دست به تجمع زدند و تعدادی از آنها توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

Copyright © ۱۴۰۲ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال