‎انتقال ریحانه جباری و اشرف نظری به سلول انفرادی جهت اجرای حکم اعدام

دوشنبه ۷ مهرماه ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۹-۲۹-IranSOS- ریحانه جباری و اشرف نظری دو زن که به اتهام قتل عمد به اعدام محکوم شده‌اند جهت اجرای حکم اعدام از بند زنان زندان قرچک ورامین به سلولهای انفرادی زندان رجایی شهر کرج منتقل شدند. به گزارش هرانا، ریحانه جباری زندانی متهم به قتل در زندان قرچک ورامین ظهر روز دوشنبه ۷ مهر ماه جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شد. پرونده وی طی ماههای گذشته مورد توجه محافل حقوق بشری قرار گرفته و روند رسیدگی به پرونده وی ناعادلانه قلمداد شده بود.

ادامه خواندن “‎انتقال ریحانه جباری و اشرف نظری به سلول انفرادی جهت اجرای حکم اعدام”

‎اعتراض صنفی کارگران کاشی گیلانا به سیزدهمین روز متوالی وارد شد

‎دوشنبه ۷ مهرماه ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۹-۲۹-IranSOS- نزدیک به ۱۶۰ کارگر معترض کاشی گیلانا در منجیل صبح امروز (دوشنبه ۷ مهر) برای سیزدهمین روز متوالی دست از کار کشیده و در محوطه کارخانه تجمع کرده‌اند. یکی از کارگران حاضر در تجمع امروز با بیان اینکه کارگران سه شیفت خطوط تولید این کارخانه طی سیزده روز گذشته در اعتراض به تعویق حقوق و نداشتن امنیت شغلی دست از کار کشیده‌اند، به ایلنا گفت: قرار است جمعی از کارگران فردا که روز «ملاقات مردمی» با فرماندار شهرستان رودبار است، به دیدار این مقام دولتی بروند.

ادامه خواندن “‎اعتراض صنفی کارگران کاشی گیلانا به سیزدهمین روز متوالی وارد شد”

‎اعتراض صنفی کارگران واگن پارس برای سومین روز متوالی

‎دوشنبه ۷ مهرماه ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۹-۲۹-IranSOS- اعتصاب نزدیک به ۹۰۰ کارگر واگن پارس اراک در اعتراض به تعویق حقوق سه ماه گذشته صبح امروز (دوشنبه ۷ مهر) به سومین روز متوالی وارد شد. به گزارش ایلنا، سومین روز اعتصاب کارگران واگن پارس اراک در حالی آغاز شده که بر خلاف وعده قبلی کارفرما، فرمانده قرارگاه نظامی خاتم الاوصیاء (سهامدار اصلی واگن پارس) به این واحد تولیدی نیامده است.

ادامه خواندن “‎اعتراض صنفی کارگران واگن پارس برای سومین روز متوالی”

‎دومین تجمع اعتراضی کارگران زغال‌سنگ سنگرود در تهران

دوشنبه ۷ مهرماه ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۹-۲۹-IranSOS- حدود ۲۸۰ کارگر معدن زغال سنگ سنگرود (معدن البرز غربی) که از گیلان به پایتخت آمده‌اند، صبح امروز (دوشنبه ۷ مهر) برای دومین روز متوالی در اعتراض به تعویق سه ماهه حقوق و نامشخص بودن وضعیت معدن مقابل ساختمان سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران تجمع کردند. «مرتضی نیک‌پور» از نمایندگان کارگران با اعلام این خبر به ایلنا گفت: تجمع اعتراضی کارگران زغال سنگ سنگرود در تهران در حالی وارد دومین روز شده است که روز گذشته نیز حدود ۱۵۰  کارگر برای تحقق خواسته‌هایشان مقابل ساختمان وزارت کار تجمع کرده بودند، که آن تجمع نهایتا با وعده پیگیری «کریم یاوری»، مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار خاتمه یافت.

ادامه خواندن “‎دومین تجمع اعتراضی کارگران زغال‌سنگ سنگرود در تهران”

کاسبی و تجارت به نام پناه جویان؛ بد رفتاری و ضرب و شتم پناه جویان در کمپ های پناه جویان در آلمان

دوشنبه ۷ مهرماه ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۹-۲۹-IranSOS- حنیف حیدرنژاد : یکشنبه شب، ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۴ شبکه های مختلف رادیو – تلویزیونی آلمان گزارش های متعددی از ضرب و شتم و بدرفتاری با پناه جویان توسط کارمندان نگهبانی کمپ (هایم) های پناه جویان منتشر نمودند. موارد اخیر مربوط به یک هایم در نزدیکی شهر بورباخ و هایم دیگری در شهر اِسن می باشند. هر دو شهر در ایالت نورد راین وستفالن واقع می باشند.

ادامه خواندن “کاسبی و تجارت به نام پناه جویان؛ بد رفتاری و ضرب و شتم پناه جویان در کمپ های پناه جویان در آلمان”

‎فوری فروشی، ۲۸ ساله، سالم، قیمت توافقی

یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۹-۲۹-IranSOS- احساس بدبختی می‌کنی، دلت می‌خواهد به اولین کسی که سر راهت سبز شد هرچه از دهنت درمی‌آید بگویی و بر سر اولین کسی که حالت را پرسید فریاد بکشی که این چه حال و روزی است داریم؟ این چه اوضاعی است که مردم محتاج، آگهی فروش اعضای بدنشان را به دیوار می‌زنند؟ «کلیه فروشی، فوری، ۲۸ ساله، سالم، قیمت توافقی»

ادامه خواندن “‎فوری فروشی، ۲۸ ساله، سالم، قیمت توافقی”

‎«بابک زنجانی همه را سر کار گذاشته است»

یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۹-۲۸-IranSOS- امیرعباس سلطانی، عضو کمیته پیگیری پرونده «بابک زنجانی» می گوید: زنجانی همچنان همه را بازی داده و هیچ پیشنهاد و راه حلی برای حل و فصل پرونده ارائه نمی کند. به گزارش ایسنا، سلطانی در گفتگو با خبرنگار «انتخاب» بیان داشت: پرونده بابک زنجانی فعلا پیشرفت محسوسی نداشته و او هر روز برگ جدیدی رو کرده و کار خود را از زندان انجام می دهد. وی ضمن ابراز نارضایتی از از روند پرونده گفت: در نظر داریم که در کمیسیون، مسئولان را احضار کرده و از آنها بخواهیم توضیح دهند که چرا پرونده بگونه ای پیش می رود که تنها به منافع ملی ضربه خورده و چیزی عاید مردم نمی شود.

ادامه خواندن “‎«بابک زنجانی همه را سر کار گذاشته است»”

در شورای حقوق بشر سازمان ملل بیشتر عمل مورد نیاز است است تا حرف

یکشنبه ۶ مهرماه ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۹-۲۸-IranSOS- شورای حقوق بشر سازمان ملل، با وجود فراخوان های مدافعان حقوق بشر و قربانیان نقض حقوق بشر و شمار زیاد «میزگردهای بحث و گفتگو»، بیش از پیش در اجرای وظیفه خود برای توجه به نقض فاحش و سامان مند حقوق بشر ناموفق است. دلیل این عدم موفقیت سکوت این شورا در باره بحران های رو به رشد، حمله های هماهنگ به جهان شمولی حقوق بشر و گسترش جوّ زیانبار است.

ادامه خواندن “در شورای حقوق بشر سازمان ملل بیشتر عمل مورد نیاز است است تا حرف”

‎درخواست سفر مسئول حقوق بشر سازمان ملل به ایران هفت بار رد شده است

شنبه ۵ مهرماه ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۹-۲۷-IranSOS- نوشتۀ رحمت قاسم بیگلو: سازمان عفو بین الملل می گوید: جمهوری اسلامی هفت باربه درخواست نماینده حقوق بشرسازمان ملل برای دیدار از ایران پاسخ رد داده است. آقای لاهیجی که هم اکنون در نیویورک به سر می برد، با دیدگاهی کمی متفاوت معتقد است که باید ارزیابی را از فرد (شخص روحانی) به کلّ تعمیم داد. آقای لاهیجی گفت: «وقتی در باره وضعیت حقوق بشر در یک کشور صحبت می کنیم، موضوع را شخصی نمی کنیم. یعنی نمی گوییم که آیا آقای روحانی موفق بوده یا نبوده، به ویژه با توجه به ساختاری که جمهوری اسلامی دارد. آن چه برای ما سازمان های حقوق بشری مهم است این است که آیا وضعیت در یک سال گذشته نسبت به پیش از آن تغییری کرده یا نه. متاسفانه باید بگویم که  ۹۹% تغییری به وجود نیامده…

ادامه خواندن “‎درخواست سفر مسئول حقوق بشر سازمان ملل به ایران هفت بار رد شده است”

‎اعدام سه زندانی دیگر در رجایی شهر تایید شد

جمعه ۴ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۹-۲۶-IranSOS- روز چهارشنبه هم زمان با اعدام محسن امیراصلانی به دلایل عقیدتی، ۳ زندانی متهم به قتل نیز به همراه وی اعدام شدند. به گزارش هرانا، روز چهارشنبه ۲ مهر ماه همزمان با اعدام محسن امیراصلانی سه زندانی متهم به قتل عمد در محوطه زندان رجایی شهر کرج از طریق چوبه دار اعدام شدند. این ۳ زندانی از بندهای ۶ و ۱ این زندان به پای چوبه دار رفتند و پس از اینکه شکات پرونده حاضر به دادن رضایت نشدند اعدام شدند.

ادامه خواندن “‎اعدام سه زندانی دیگر در رجایی شهر تایید شد”