‎صدور حکم ۱۳ بار اعدام برای ۸ متهم یک پرونده پرحاشیه

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۳۱-IranSOS- شعبه ۴ دادگاه انقلاب کرمان ۸ تن از متهمان یک پرونده مواد مخدر را به طی احکام جداگانه‌ای به مجموعا ۱۳ بار اعدام محکوم کرد. به گزارش هرانا، شعبه ۴ دادگاه انقلاب کرمان پس از پایان روند دادرسی در هفته اول شهریورماه سال جاری، هشت متهم یک پرونده مواد مخدر را به اعدام محکوم کرد.

‎سیزدهمین روز از اعتراض صنفی کارگران معدن بافق

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۳۱-IranSOS- در حالی که اعتراض صنفی حدود ۵ هزار کارگر معدن سنگ آهن بافق از صبح امروز (یکشنبه ۹ شهریور) به سیزدهمین روز متوالی وارد شده است، بیش از ۲۰۰ کارگر این معدن به همراه خانواده‌های کارگران بازداشتی برای نهمین روز متوالی مقابل فرمانداری تجمع کرده‌اند. منابع کارگری ایلنا از بافق گزارش داده‌اند شورای تامین استان یزد عصر دیروز (شنبه ۸ شهریور) با حضور چند مقام دولتی و امنیتی از تهران تشکیل جلسه داده است و اعضای این شورا به همراه مقامات یاد شده امروز به بافق سفر می‌کنند.

‎نعمت احمدی: جلوگیری از اشتغال زنان در کافی‌شاپ‌ها قانونی نیست

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۳۱-IranSOS- یک روز پس از آنکه رئیس پلیس اماکن نیروی انتظامی از ممنوعیت اشتغال زنان در کافی‌شاپ‌ها خبر داد، یک وکیل دادگستری در واکنش به این سخنان گفت: برابر قوانین موجود هیچ منعی برای اشتغال کارگران زن کافی‌شاپ‌ها وجود ندارد. «نعمت احمدی» در این باره به ایلنا گفت: قانون اساسی به عنوان عالی‌ترین سند قانون کشور هرگونه اعمال تبعیض جنسیتی را منع کرده‌است و همچنین در قانون کار نیز تنها کارگران زن از انجام مشاغل سخت و طاقت فرسا منع شده‌اند.

‎۱۱۰ کارگر «گسترش مانا ساز» ۳ ماه حقوق نگرفته‌اند

یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۳۱-IranSOS- نماینده کارگران کارخانه «گسترش مانا ساز» در شهرستان آبیک استان قزوین از تاخیر ۳ ماهه در پرداخت حقوق ۱۱۰ نفر از کارگران این کارخانه خبر داد. «محمد علی افشار» در این باره به ایلنا گفت: کارخانه گسترش مانا ساز که یکی از شرکتهای معتبر در تولید قطعات سنگین بتنی و فلزی در داخل کشور است به دلیل کمبود نقدینگی، توان پرداخت به موقع حقوق کارگران و سایر هزینه‌های جانبی کارخانه را ندارد. او با بیان اینکه معوقات حقوقی کارگران مربوط به خرداد، تیر و مردادماه سال جاری است افزود: این کارخانه ۱۳۰ کارگر شاغل دارد که کارفرما فقط  توانسته حقوق ۲۰ کارگری که کمتر از ۹۰۰ هزار تومان دریافتی دارند را پرداخت کند.

‎هفت نفر در بندرعباس به دار آویخته شدند

‎‎یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۳۱-IranSOS- هفت قاچاقچی عمده مواد مخدر و یک قاتل در بندرعباس بعد از قرائت حکم به دار آویخته شدند. به گزارش فارس از بندرعباس به نقل از روابط عمومی دادگستری هرمزگان،‌ بر این اساس (ی-د) به اتهام حمل و نگهداری سه کیلوگرم هروئین در محور بندرعباس- بندرخمیر و (م-خ) به اتهام حمل ۹۴ کیلو و ۴۵۰ گرم هروئین در محور بندرعباس به بندرخمیر و (م – آ) به اتهام حمل و نگهداری هشت کیلوگرم هروئین در محور بندرعباس- بندرخمیر و (ا-ح) به اتهام حمل ۳۰ کیلوگرم هروئین فشرده (کراک) در محور بندرعباس به بندرخمیر با حکم دادگاه انقلاب شهرستان بندرخمیر و تائید دادستان کل کشور به اعدام محکوم شده بودند.

‎ممنوعیت اشتغال زنان در «کافی‌شاپ‌ها» و «قهوه خانه‌ها»

شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۳۰-IranSOS- سرهنگ خلیل هلالی در گفت‌وگو با تسنیم،‌ با اشاره به ممنوعیت به کارگیری زنان در قهوه‌خانه‌ها اظهار داشت: به طور کل اشتغال زنان در قهوه خانه‌ها ممنوع است و حتی گرچه اخذ پروانه کسب قهوه خانه از سوی زنان بلامانع است ولی زنانی که تقاضای اخذ پروانه کسب قهوه‌خانه دارند باید مردانی را به عنوان مباشر خود در این اماکن معرفی کنند چراکه طبق قانون، تردد و اشتغال زنان حتی اگر صاحب پروانه کسب نیز باشند، در داخل قهوه خانه‌ها ممنوع است.

‎کدام وزیر بابک زنجانی را تأیید کرد؟

شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۳۰-IranSOS- وزیر نفتی که امضایش پای نامه تأییدیه «بابک زنجانی» ثبت شده، حالا مدعی است که از جزئیات معامله بی‌خبر است؛ معامله‌‏ای که در نهایت به فساد تاریخی گسترده منجر شده و از دیگر پرونده‌های فساد در ایران، گوی سبقت ربوده است.
‎به گزارش ایسنا، روزنامه شرق با این مقدمه افزود: تأییدیه «بابک زنجانی» به امضای چهار ‌وزیر دیگر دولت احمدی‌نژاد رسیده بود. آن هم در شرایطی که به گفته «امیرعباس سلطانی»، «زنجانی پیش‌تر ۱۵ پرونده باز تخلف در محاکم داشته و همه او را نه به‌عنوان یک تاجر که به‌عنوان یک بدهکار و کلاهبردار می‏‌شناختند.»

‎اصطلاح «سرباز گمنام» از کجا آمد؟

جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۲۹-IranSOS- سردار حسن شیرازی: در واحد اطلاعات سپاه یکی از حوزه‌های فعالیت مقابله با گروه‌های مارکسیستی‌، ماتریالیستی و گروه‌های چپ بود. مدیریت و عملکرد شهید کاظمی باعث شد تا این گروه‌ها و حزب توده که به اصطلاح به آنها گروه‌های چپ گفته می‌شد ضربه‌های سختی بخورند و منهدم شوند. همین فعالیت‌ها باعث شد تا برای نخستین بار از سوی امام خمینی(ره) به این عزیزان در سپاه «سرباز گمنام» بگویند. آنچه امروز نیز «سرباز گمنام» می‌نامیم حاصل تلاش و فعالیت‌های سیدکاظم کاظمی است.

‎قرار اعدام دوباره مردی که زنده ماند و بخشوده شد

پنجشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۲۸-IranSOS- نوزده سال از روزی که نیازعلی به جرم قتل عمد، قصاص و ساعاتی بعد در راه سردخانه زنده شد می‌گذرد. این در حالی است که ۲۰ روز پیش با درخواست پسر مقتول که حالا جوانی ۲۵ ساله است، او دوباره بازداشت و دوباره به اعدام محکوم شده است. حالا پرونده در انتظار امضای رئیس قوه قضائیه است تا حکم اعدام دوباره اجرا شود.

‎اعدام دستکم سه زندانی در محوطه زندان مرکزی بندرعباس

پنجشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ -۲۰۱۴-۰۸-۲۸-IranSOS- سحرگاه روزجاری دست کم سه زندانی متهم به حمل و نگهداری مواد مخدر در محوطه زندان مرکزی بندرعباس از طریق چوبه دار اعدام شدند. به گزارش هرانا، سپیده دم روز جاری پنج‌شنبه ۶ شهریور ماه دستکم ۳ زندانی متهم به حمل و نگهداری مواد مخدر بنامهای مراد ادین، محمود خاقانی و یاسر ریگی در محوطه زندان مرکزی بندرعباس از طریق چوبه دار اعدام شدند. گفتنی است، اسماعیل قنبری دیگر زندانی که روز گذشته برای اجرای حکم به پای چوبه دار رفته بود با به تعویق افتادن اجرای حکم به سلول خود بازگشت.