‎سیزده اعدام در عرض ۱۱ روز در زندان مرکزی ارومیه

جمعه ۹ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۳۱-IranSOS- از روز شنبه ۲۶ مهر ماه تا روز چهارشنبه ۷ آبان ماه در ۳ نوبت ۱۳ زندانی در محوطه زندان مرکزی ارومیه (دریا) از طریق چوبه دار اعدام شدند. به گزارش هرانا، روز شنبه ۲۶ مهر ماه ۵ زندانی بنامهای؛ نجات کریمی، اسفندیار قهرمانی، بهرام صدیقی، آرش سیگاری و فخرالدین زنده‌دل با جرایم مربوط به مواد مخدر جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند و اندکی پس از نیمه شب حکم اعدام در مورد ایشان به مورد اجرا درآمد.

ادامه خواندن “‎سیزده اعدام در عرض ۱۱ روز در زندان مرکزی ارومیه”

‎ادامه انتظار ۱۰۰۰ کارگر «لوله صفا» پشت درهای کارخانه/ کارگران جایگزین آمدند

پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۳۰-IranSOS- کارگران لوله و نورد صفا در ساوه دوازده روز پس از آغاز اعتراض صنفی‌شان می‌گویند کارفرما نه تنها بیش از یک هفته است که به آن‌ها اجازه ورود به کارخانه را نمی‌دهد بلکه شماری کارگر افغان استخدام کرده است تا لوله‌های تولید شده را برای مشتریان بار بزنند. به گزارش خبرنگار ایلنا، کارفرما مشغول فروش لوله‌هایی است که در زمان کار کارگران تولید شده‌اند آنهم در شرایطی که با اعتصاب بیش از هزار کارگر لوله و نورد صفا از یکشنبه هفته گذشته (۲۷ مهر) تولید در این کارخانه متوقف است. از طرفی در پی تشدید اعتراض صنفی کارگران، ورود آنان به این واحد تولیدی از سه شنبه هفته گذشته (۲۹ مهر) ممنوع است.

ادامه خواندن “‎ادامه انتظار ۱۰۰۰ کارگر «لوله صفا» پشت درهای کارخانه/ کارگران جایگزین آمدند”

‎۱۱۵ کارگر «معدن‌جو» طی هفته گذشته اخراج شدند/ ادامه تعدیل نیرو تا پایان سال

پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۳۰-IranSOS- یک روز پس از تجمع کارگران در برابر فرمانداری زرند مسولین شرکت با بیان اینکه ما تنها قادر به پرداخت معوقات یک ماه از این سه ماه هستیم گفتند تا انتهای امسال مجددا در چند مرحله تعدیل نیرو خواهیم داشت. منابع خبری ایلنا در زرند از اخراج ۱۱۵ کارگر شرکت زغالسنگ معدنجو در یک هفته گذشته خبر دادند. این کارگران دو روز قبل (سه‌شنبه ۶ آبان) به دلیل تعویق سه ماه حقوق و شیوه اجرای تعدیل نیرو در شرکت زغال سنگ معدن جو، مقابل فرمانداری زرند تجمع کرده بودند.

ادامه خواندن “‎۱۱۵ کارگر «معدن‌جو» طی هفته گذشته اخراج شدند/ ادامه تعدیل نیرو تا پایان سال”

‎تجمع کارگران پیمانی فاز ۱۷ و ۱۸ عسلویه در اعتراض به تعویق ۴ ماه حقوق

چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۳۱-IranSOS- جمعی از کارگران پیمانکاری شاغل در پروژه‌های در دست احداث منطقه پارس جنوبی عصر امروز (۷ آبان) در اعتراض به تعویق چهار ماه حقوق مقابل دفتر یکی از شرکت‌های پیمانکاری دست‌ اول این منطقه تجمع کردند. منابع کارگری ایلنا در منطقه پارس جنوبی گزارش داده‌اند، ساعت ۱۵ امروز حدود ۱۰۰ نفر از کارگرانی که به واسطه استخدام در شرکت‌های پیمانکاری دست سوم منطقه پارس جنوبی در احداث پروژه‌های مجتمع‌های پتروشیمی و پالایشگاهی فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی مشغول کار هستند در مقابل دفتر «شرکت مدیریت طرح‌های صنعتی» (I. P. M. I) تجمع اعتراضی برپا کردند.

ادامه خواندن “‎تجمع کارگران پیمانی فاز ۱۷ و ۱۸ عسلویه در اعتراض به تعویق ۴ ماه حقوق”

‎تعویق ۶ ماه حقوق۱۲۰ کارگر: ‎ «صنایع پی وی سی»

چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۳۱-IranSOS- پرداخت حقوق ۱۲۰ کارگر قراردادی کارخانه «صنایع پی وی سی» واقع در مهدیشهر سمنان، ۶ ماه به تعویق افتاده است. همچنین سه ماه حق بیمه این کارگران نیز به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نشده است. منابع خبری ایلنا در کارخانه  صنایع پی وی سی مهدیشهر اعلام کردند که کارگران این واحد تولیدی با وجود آنکه چند ماهی است به صورت مرتب حقوق دریافت می‌کنند ولی دریافتی‌های آنان مربوط به معوقات حقوقی ماه‌های گذشته است.

ادامه خواندن “‎تعویق ۶ ماه حقوق۱۲۰ کارگر: ‎ «صنایع پی وی سی»”

‎کارگران پتروشیمی بوعلی برای دومین‌ روز تجمع کردند

چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۲۹-IranSOS- «حدود ۲۰۰ نفر از کارکنان رسمی مجتمع پتروشیمی بوعلی صبح امروز به نشانه اعتراض در شبستان مسجد این مجتمع صنعتی جمع شده‌ بودند که سرانجام این تجمع اعتراضی با تصمیم کارگران خاتمه یافت و تمامی کارکنان معترض به محل کار خود بازگشتند.» در ادامه اقدام اعتراضی روز گذشته کارکنان رسمی «مجتمع پتروشیمی بوعلی» در بندر امام؛ صبح امروز نیز جمعی دیگر از کارکنان رسمی این مجتمع پتروشیمی برای ساعتی اجتماع کردند.

ادامه خواندن “‎کارگران پتروشیمی بوعلی برای دومین‌ روز تجمع کردند”

‎بیکاری ۳۵ کارگر پتروشیمی هگمتانه بدون دریافت ۴ ماه دستمزد

چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۲۹-IranSOS- «کارگران ۴ ماه دستمزد معوقه و بین ۴ تا ۷ ماه عدم واریز بیمه، مزایا عیدی، حقوق سنوات، خواربار و حق مسکن را از این شرکت پیمانکاری طلبکارند.» منابع خبری ایلنا گزارش دادند یک شرکت پیمانکاری در پروژه پتروشیمی هگمتانه همدان ۳۵ نفر از پرسنل پایپینگ خود را در سه ماه گذشته اخراج کرده و پیگیری‌های حقوقی پرسنل اخراجی برای دریافت معوقات حقوقی ۷ ماهه‌شان بی‌نتیجه مانده است.

ادامه خواندن “‎بیکاری ۳۵ کارگر پتروشیمی هگمتانه بدون دریافت ۴ ماه دستمزد”

‎کشته شدن یک کارگر ساختمانی در مشهد

چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۲۹-IranSOS- «در پروژه طرح توسعه بیمارستان پاستور مشهد یک شاخه تیرآهن هنگام جا به جایی توسط جرثقیل، از طبقه دوم همین ساختمان‌‌ رها و به کارگر ۳۰ ساله مشغول کار در طبقه منفی دو برخورد کرد.» یک کارگر ساختمانی عصر دیروز در مشهد بر اثر سقوط تیرآهن جان باخت. به گزارش ایلنا، در پروژه چهار طبقه طرح توسعه بیمارستان پاستور مشهد یک شاخه تیرآهن هنگام جا به جایی توسط جرثقیل، از طبقه دوم همین ساختمان‌‌ رها و به کارگر ۳۰ ساله مشغول کار در طبقه منفی دو برخورد کرد.

ادامه خواندن “‎کشته شدن یک کارگر ساختمانی در مشهد”

‎تحقیر ۱۰۰۰ کارگر معترض «لوله صفا» مقابل درهای کارخانه

‎چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۳ ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۲۹-IranSOS- یکهزار کارگر نورد و لوله صفا در ساوه ۹ روز پس از آغاز اعتراض  صنفی به پرداخت نشدن سه ماه حقوق (از ابتدای تیر امسال) و  ۱۸ ماه بیمه؛ اجازه ورود به این واحد تولیدی را ندارند. به گزارش خبرنگار ایلنا، کارفرما در پی تشدید اعتراضات صنفی کارگران اعتصابی در تاریخ ۲۹ مهر از ورود آنان به این واحد تولیدی ممانعت می‌کند اگرچه ۱۰۰ کارگر بخش‌های اداری صبح روز یکشنبه (۴ مهر) به کار بازگشته‌اند.

ادامه خواندن “‎تحقیر ۱۰۰۰ کارگر معترض «لوله صفا» مقابل درهای کارخانه”

‎عموی ریحانه جباری برای نخستین بار از جزئیات پرونده سخن گفت

چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۲۹-IranSOS- فریبرز جباری، عموی ریحانه جباری برای نخستین بار در یک نشست خبری در برلین پرده از برخی جزییات پرونده ریحانه برداشت. وی تصریح کرد که ریحانه در زندان مورد شکنجه جسمی و روحی قرار گرفته و اعدام او را «قتلی دولتی» خواند. به گزارش هرانا به نقل از دویچه وله؛ فریبرز جباری، عموی ریحانه جباری برای نخستین بار در یک نشست خبری در برلین پرده از برخی جزییات پرونده ریحانه برداشت. وی تصریح کرد که ریحانه در زندان مورد شکنجه جسمی و روحی قرار گرفته و اعدام او را «قتلی دولتی» خواند.

ادامه خواندن “‎عموی ریحانه جباری برای نخستین بار از جزئیات پرونده سخن گفت”