اعلام آمادگی۶ شرکت داخلی و یک شرکت خارجی برای خرید ارج

سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۶-۱۴-IranSOS- محمدباقر نوبخت در نشست خبری خود در خصوص تعطیلی کارخانه ارج یادآور شد: دولت در حال فعال کردن ۷۵۰۰ واحد تولیدی است. کارخانه ارج هم مربوط به بانک ملی است و می‌تواند از این تسهیلات استفاده کند.

طلب ۶ ماهه کارگران زغال سنگ بلده

سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۶-۱۴-IranSOS- به گفته کارگران معدن زغال سنگ بلده کارفرمای آنها دست کم بابت ۶ ماه مزد و مزایای پرداخت نشده به آنها بدهکار است. یکی از این کارگران در تماس با ایلنا با اعلام این خبر گفت: نزدیک به ۸۰ نفر هستیم که زیر نظر پیمانکار در این واحد معدنی به استخراج زغال سنگ مشغولیم.

تجمع کارگران البرز شرقی مقابل دفتر اداری معدن/ آزادی سه کارگر بازداشتی

سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۶-۱۴-IranSOS- در ادامه اعتراض‌های روزهای اخیر کارگران معدن زغال سنگ البرز شرقی به واگذاری مالکیت زمین‌های کوی سازمانی کارگران این مجتمع معدنی، صبح امروز نیز تجمعی در مقابل دفتر اداری معدن البرز شرقی برپا شد.

بازداشت ۲۴ کارگر شهرداری اهواز

سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۶-۱۴-IranSOS- در پی تجمع صنفی روز گذشته کارگران پیمانکاری شهرداری منطقه ۴ اهواز، ۲۴ نفر از این کارگران بازداشت شدند. به گزارش ایلنا، کارگران پیمانکاری شهرداری منطقه ۴ اهواز روز گذشته در اعتراض معوقات مزدی خود تجمع کرده بودند که در جریان این تجمع ۲۴ نفر از کارگران بازداشت می‌شوند.

معوقات مزدی کارگران حجمی شرکت نفت و گاز گچساران

سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۶-۱۴-IranSOS- کارگران حجمی نفت و گاز گچساران که تعداد آنها حدود ۱۵۰ نفر است، پیش از این بارها نسبت به وضعیت شغلی نابسامان خود و با درخواست تغییر وضعیت اعتراض کرده اند.

ازدواج کودکان در تهران به مرز هشدار رسید

سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۶-۱۴-IranSOS- رئیس هیات مدیره انجمن حمایت از حقوق کودکان با تاکید براینکه ازدواج کودکان زنگ خطر برای جامعه است، گفت: وقتی ازدواج به سنین کودکی می‌رسد و۱۷درصد ازدواج‌ها در این سن انجام می‌شود، باید منتظر آسیب‌های ناشی از آن باشیم.

فعال سندیکایی جعفرعظیمزاده را فوری و بدون قیدوشرط آزاد کنید

سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۶-۱۴-IranSOS- روز ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ در چهل و چهارمین روز اعتصاب غذای جعفر عظیم‌زاده، فعالان صنفی و اعضای خانواده‌ی عظیم‌زاده در پشتیبانی از او در جلوی زندان اوین گرد آمدند. نیروهای امنیتی و لباس شخصی و پلیس انتظامی معترضان را زیر فشار و حمله قرار دادند و متفرق کردند.