کمون پاریس ۳،۱۸ تا ۱۸۷۱،۵،۲۸(بخش ۳)

 کمون پاریس

۳،۱۸ تا ۱۸۷۱،۵،۲۸(بخش ۳)

موضع جریاتات مختلف سیاسی درون وعلیه کمون پاریس

۱-   فرصت­طلبان/ رویزیونیست­ها/ کائوتسکیست­ها

دربرخورد به کمون(پیش تاریخ آن، جنگ آلمان وفرانسه) درجنبش کارگری، حتی درسالهای ۱۸۷۰-۷۱ “این امکان وجود داشت”که به مواضع اپورتونیستی ویا مستقیمن ارتجاعی درغلطید.  طبیعی است که درهمان زمان هم “ارزیابی از درس­های کمون” امری ضروری می­بود.

ادامه خواندن “کمون پاریس ۳،۱۸ تا ۱۸۷۱،۵،۲۸(بخش ۳)”

صدای زندانیان سیاسی ـ عقیدتی ایران باشیم

پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۷-۲۱-IranSOS-به گزارش جامعه‌ی دفاع از حقوق بشر در ایران (عضو فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر)، شماری از ایرانیان آزادی‌خواه و طرفدار حقوق بشر برای همبستگی با زندانیان سیاسی و عقیدتی در روزهای آتی با برگزاری آکسیون‌هایی از جمله اعتصاب غذای نمادین یا حرکت‌های اعتراضی دیگر در کشورهای مختلف صدای ده‌ها زندانیان سیاسی و عقیدتی ایران را که در ماه‌های اخیر دست به اعتصاب غذا زده‌اند، به گوش مردم  جهان خواهند رساند.

ادامه خواندن “صدای زندانیان سیاسی ـ عقیدتی ایران باشیم”

ترکیه: بیانیه ی مشترک سازمانهای عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر درباره ی تلاش به کودتا

دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۷-۱۸-IranSOS- ما با هر گونه کودتا، تلاش برای کودتا و رویه‌های غیردمکراتیک مخالفیم و از روابط دمکراتیک مدنی واقعی و رعایت حقوق بشر دفاع می‌کنیم…

روز ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۶، تلاشی برای انجام کودتا در ترکیه رخ داد. خطر کودتای نظامی هنوز وجود دارد. بسیاری از غیرنظامیان، سربازان و ماموران پلیس جان خود را از دست دادند یا در اثر خشونت و درگیری طی این سعی به کودتا زخمی شدند. با توجه به فعالیت خودروهای نظامیو جت‌های جنگنده در مراکز شهری و به‌ویژه در میان غیرنظامیان و محله‌های شهری، درگیری در این مناطق باعث نگرانی و ترس جدی در میان شهروندان شد. از سوی دیگر، شاهد بودیم که در بعضی موارد، بعضی از شهروندان واکنش‌های فراتر از اصول دمکراتیک نشان دادند و بعضی‌ها نیز اقدام به زجرکُشی کردند. به‌طورِ خلاصه، ترکیه به‌سرعت به سوی هرج و مرج شدیدی پیش می‌رود که گستره‌ی آن روشن نیست.

ادامه خواندن “ترکیه: بیانیه ی مشترک سازمانهای عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر درباره ی تلاش به کودتا”

سروهای ایستاده

یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۷-۰۳-IranSOS- یوسف زرکار: سروهای ایستاده عنوان دفتری است که پیش روی دارید. اما سروهای ایستاده کیانند ؟ به بیان خسرو گلسرخی سروهای
ایستاده آنانند که : زخم عمیق کاری دشمن بر سینۀ شان نشست، اما نیفتادند و ایستاده مردند. با ترانه های خنجر و خون ، با چشمانی درخشان و روشن، سرود فتح سر دادند، فتح ایستادگی و مقاومت. این سروهای ایستاده در سرتاسر ایران از فرودگاه سنندج تا کوههای کردستان، از دشتهای ترکمن صحرا تا اهواز خوزستان و بویژه درزندان های اوین و گوهردشت و دیگر شهرستان ها، در جای جای این خاک خونین سرخ، با عزمی استوار و تسلیم نشدنی، با ایمانی راسخ به آزادی و رهایی، دردفاع از حقوق و خواسته های کارگران و زحمتکشان، در دفاع از حقوق دمکراتیک توده ها، ایستاده مردن را در تاریخ مبارزه طبقاتی ایران- بویژه در قتل عام های دهۀ ۶۰  جاودانه ساختند.

ادامه خواندن “سروهای ایستاده”

عبدالکریم لاهیجی: رئیس و مقامات بلند پایه قوه قضاییه از جمله فاسدترین اشخاص ۳۰ سال اخیر هستند

جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۷-۰۱-IranSOS- عبدالکریم لاهیجی رئیس فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر درباره سخنان انتقاد آمیز دیشب آیت‌الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی در خصوص ساختار درونی قوه قضاییه و خواست او مبنی بر برخورد قاطعانه با مفسدان داخل قوه‌قضاییه، می‌گوید به مصداق شعر معروف «ذات نایافته از هستی بخش، کی تواند که شود هستی بخش.» عبدالکریم لاهیجی می‌گوید رئیس و مقامات بلندپایه قوه قضاییه که دیشب در اطراف رهبر جمهوری اسلامی گرد آمده بودند، از فاسد ترین افرادی هستند که طی سی سال گذشته در جمهوری اسلامی بالاترین مقامات قضایی کشور را داشته‌اند.

ادامه خواندن “عبدالکریم لاهیجی: رئیس و مقامات بلند پایه قوه قضاییه از جمله فاسدترین اشخاص ۳۰ سال اخیر هستند”