«ما خواهان بررسی جدی نقض حقوق بشر در ایران و پاسخ گویی شفاف مسئولان هستیم»

سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۵-۳۱-IranSOS- نقض سیستماتیک حقوق بشر در ایران بیداد می‌کند و باید راهی جدی برای برون رفت از آن بیابیم. مسئولان حکومتی، از همان روزهای اول به قدرت رسیدن‌شان در سال ۵۷، با نهاد سازی‌های مختلف نظامی، امنیتی و اطلاعاتی، هم پیمان با همدیگر، تعداد زیادی از زندانیان سیاسی و عقیدتی را به بند کشیدند و شکنجه کردند و کشتند، تا صدای اعتراض مردم به جان آمده را خاموش کنند. 

ادامه خواندن “«ما خواهان بررسی جدی نقض حقوق بشر در ایران و پاسخ گویی شفاف مسئولان هستیم»”

اعتراض کارگران آب معدنی داماش برای تعطیلی ناگهانی کارخانه

دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۵-۳۰-IranSOS- کارگران کارخانه «آب معدنی داماش »طی سه روز گذشته ، در اعتراض به وضعیت نامعلوم شغلی و تعویق مطالبات مزدی مقابل درب وردی کارخانه تجمع کرده اند. به گزارش ایلنا، جمعی از کارگران کارخانه آب معدنی داماش  از صبح  روز شنبه (۸خرداد ماه)  تا به امروز در اعتراض به آنچه  بلاتکلیفی در وضعیت  شغلی و دریافت نکردن مطالبات معوقه خود می‌خوانند مقابل درب ورودی کارخانه که در شهرستان رودبار واقع شده است، تجمع کرده‌اند.

ادامه خواندن “اعتراض کارگران آب معدنی داماش برای تعطیلی ناگهانی کارخانه”

خودسوزی کارگر شهرداری در شادگان خوزستان

دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۵-۳۰-IranSOS- در روزهای گذشته یک کارگر شهرداری شادگان در استان خوزستان دست به خودسوزی زده است. به گزارش ایلنا، هفتم اردیبهشت، یک کارگر شهرداری شادگان بر اثر خودسوزی جان خود را از دست داده است.

ادامه خواندن “خودسوزی کارگر شهرداری در شادگان خوزستان”

شلاق آق دره روح همه کارگران را جریحه دار کرد

دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۵-۳۰-IranSOS- دو تشکل رسمی کارگری استان آذربایجان شرقی با صدور بیانیه ای نسبت به اجرای احکام شلاق در مورد کارگران معدن طلای آق دره اعتراض کرده اند. به گزارش ایلنا، کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان آذربایجان شرقی و کانون انجمن‌های صنفی کارگری این استان، با صدور یک بیانیه مشترک، اعتراض خود را به اجرای حکم شلاق در مورد کارگران معدن طلای آق دره اعلام کردند.

ادامه خواندن “شلاق آق دره روح همه کارگران را جریحه دار کرد”

نرگس محمدی با نگارش نامه ای: چرا درخواست تجدید نظر نمیدهم

یکشنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۵-۲۹-IranSOS- نرگس محمدی، نائب رییس کانون مدافعان حقوق بشر در پی اعلام رأی صادره برای او توسط قاضی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، در نامه‌ای اعلام کرد که درخواست تجدید نظر نمی‌دهد. به گزارش هرانا به نقل از کانون مدافعان حقوق بشر، بر اساس رأی صادر شده توسط قاضی صلواتی، رییس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، خانم محمدی جمعاً به ۱۶ سال زندان محکوم شده است که با توجه به قانون جدید مجازات اسلامی و اجرای ماده ۱۳۴، ده سال از این حکم قابلیت اجرا پیدا می‌کند.

ادامه خواندن “نرگس محمدی با نگارش نامه ای: چرا درخواست تجدید نظر نمیدهم”

مریم نقاش زرگران؛ چهارمین روز اعتصاب غذا و حمایت اعتراضی همبندیان

یکشنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۵۲۰۱۶-۰۵-۲۹-IranSOS- مریم (نسیم) نقاش زرگران زندانی عقیدتی و بیمار در بند زنان زندان اوین از چهار روز پیش در اعتراض به عدم رسیدگی به بیماری‌ها، وضعیت پرونده، عدم آزادی مشروط و مخالفت با اعطای مرخصی در اعتصاب غذا به سر می‌برد. این نوکیش مسیحی روز جاری در ادامه اعتراضات خود از رفتن به ملاقات خودداری کرد در پی این اقدام اکثر هم‌بندیان او نیز در حمایت از اعتراض وی از رفتن به ملاقات خودداری کردند.

ادامه خواندن “مریم نقاش زرگران؛ چهارمین روز اعتصاب غذا و حمایت اعتراضی همبندیان”

آغاز اعتصاب غذای محمد عبدالهی؛ نامه سرگشاده به رئیس قوه قضائیه

یکشنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۵-۲۹-IranSOS- محمد عبدالهی زندانی سیاسی محکوم به اعدام در زندان مرکزی ارومیه که چندی پیش نسبت به اجرای حکمش نیز هشدار داده شد، در اعتراض به حکم «ناعادلانه» و نحوه رسیدگی به پرونده از روز جاری دست به اعتصاب غذای نامحدود زد. این شهروند اهل بوکان در این رابطه نامه سرگشاده‌ای به رئیس قوه قضائیه نوشته است که متن آن  درپی می‌آید.

ادامه خواندن “آغاز اعتصاب غذای محمد عبدالهی؛ نامه سرگشاده به رئیس قوه قضائیه”

روزنامه خبر ورزشی و سایت دانا مجرم شناخته شدند

یکشنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۵-۲۹-IranSOS- دبیر هیئت منصفه دادگاه مطبوعات از مجرم شناخته شدن روزنامه خبر ورزشی و سایت دانا خبر داد. به گزارش هرانا به نقل از مهر، علی اکبر کسائیان با اشاره به برگزاری جلسه امروز دادگاه مطبوعات استان تهران،گفت: “یکی از پرونده های مورد بررسی، شکایت از سایت خبری دانا به اتهام نشر مطالب خلاف واقع و افترا بود که در هر دو مورد اتهامی این سایت خبری، با اکثریت آراءمجرم شناخته شد”.وی افزود: “این پرونده در شعبه ۳ به ریاست قاضی کاشانکی بررسی شد که اعضای هیئت منصفه به اتفاق آراء متهم را مستحق تخفیف دانسته شد”.

ادامه خواندن “روزنامه خبر ورزشی و سایت دانا مجرم شناخته شدند”

محکومیت گلیپور به ١۵ سال کاهش یافت

یکشنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۵-۲۹-IranSOS-  آزیتا قره‌بیگلو، وکیل علی گلی‌پور، زندانی متهم به جاسوسی، روز گذشته از کاهش حکم موکل خود خبر داد. به گزارش هرانا به نقل از شرق، قره‌بیگلو با اشاره به اینکه  پیش از این موکلش در حکم بدوی مجموعا به بیش از ٣٩ سال زندان محکوم شده بود، گفت: «در روزهای اخیر و پیرو توصیه دبیر شورای‌عالی امنیت ملی برای مساعدت در پرونده موکلم، قاضی صلواتی با اعمال ماده ١٣۴، اشد احکام مجازات قبلی که ١۵ سال بود را به عنوان مجازات موکل من تعیین کرد».

ادامه خواندن “محکومیت گلیپور به ١۵ سال کاهش یافت”

اتحادیه ی اروپا و فهرست «کشورهای امن»: مخالفت با حق پناهجویی

شنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۵-۲۸-IranSOS- روز ۳۰ مه ۲۰۱۶، کمیته‌ی آزادی‌های مدنی، عدالت و امور داخلی پارلمان اروپا اصلاحات پیشنهادی به طرح مقررات کمیسیون اروپا مورخ سپتامبر ۲۰۱۵ را به قصد تعیین فهرست مشترک «کشورهای امن مبدأ» مورد بحث قرار می‌دهد. این عنوان‌گذاری به این معناست که در این کشورها در اساس خطر تعقیب پناه‌جویان وجود ندارد و حاکمیت قانون مورد احترام است.

ادامه خواندن “اتحادیه ی اروپا و فهرست «کشورهای امن»: مخالفت با حق پناهجویی”