انتخابات آلمان و نگاهی به موقعیت احزاب مهم این کشور

چهارشنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۰۸-۲۳-IranSOS حنیف حیدرنژاد – انتخابات پارلمان سراسری آلمان در سال جاری که قرار است در روز ۲۴ سپتامبر برگزار شود ویژگی‌های مختلفی دارد که اهمیت آن را نسبت به دوره‌های گذشته بیشتر می‌کند. مهم‌ترین ویژگی اینکه امسال برای اولین بار بعد از جنگ جهانی دوم ممکن است یک حزب دست راستی پوپولیست با گرایش‌های نئونازیسم وارد آلمان شود. این حزب، «آلترناتیو برای آلمان Alternative Für Deutschland-AFD » نام دارد و تا کنون توانسته در انتخابات ایالتی در ۱۴ ایالت از ۱۶ ایالت آلمان وارد پارلمان شود.

ادامه خواندن “انتخابات آلمان و نگاهی به موقعیت احزاب مهم این کشور”

بخشش و رهایی از اعدام یک زندانی

چهارشنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۰۸-۲۳-IranSOS- رئیس زندان مرکزی ایلام گفت که زندانی محکوم به قصاص در ایلام با گذشت اولیای دم از پای چوبه دار نجات یافت. به گزارش هرانا به نقل از ایرنا، مورخ ۳۱ مردادماه، محسن پیری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: “این زندانی به مدت ۲ سال است که به جرم قتل در زندان بسر می برد که پس از پیگیری های مکرر و تلاش رایزنی شورای حل اختلاف زندان مرکزی ایلام و جلب رضایت اولیای دم مورد بخشش خانواده مقتول قرار گرفته و از چوبه دار نجات یافت”.

ادامه خواندن “بخشش و رهایی از اعدام یک زندانی”

رئیس دادگاه انقلاب تهران: محاکمه محصورین وقتی انجام میشود که خود را از زیر سایه رافت اسلامی خارج کنند

چهارشنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۰۸-۲۴-IranSOS- رئیس دادگاه انقلاب تهران در واکنش به مطالبه اخیر “مهدی کروبی” که خواستار محاکمه خود شده بود ضمن اینکه حصر را “به نفع خود محصورین” و بنا بر تصمیم شورای عالی امنیت ملی دانست، گفت “محاکمه این افراد زمانی انجام می‌شود که خود را از زیر سایه رأفت اسلامی خارج کنند”.

ادامه خواندن “رئیس دادگاه انقلاب تهران: محاکمه محصورین وقتی انجام میشود که خود را از زیر سایه رافت اسلامی خارج کنند”

گزارش گران بدون مرز: سرکوب رسانه‌ها و بازداشت روزنامه‌نگاران درایران ادامه دارد

چهارشنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۰۸-۲۳-IranSOS- گزارش‌گران بدون مرز طی بیانیه ای تداوم سرکوب علیه روزنامه‌نگاران و رسانه‌ها در ایران را محکوم کرد. در ده روز گذشته ساسان آقایی و یغما فشخامی بازداشت شده‌اند و عالیه مطلب‌زاده به سه زندان قطعی محکوم شده‌ است. متن کامل بیانیه سازمان گزارشگرانبدونمرز را در ادامه بخوانید؛

ادامه خواندن “گزارش گران بدون مرز: سرکوب رسانه‌ها و بازداشت روزنامه‌نگاران درایران ادامه دارد”

دست کم ۲ زندانی در رجایی شهر کرج اعدام شدند

چهارشنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۰۸-۲۳-IranSOS– دست کم دو زندانی در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند. از سرنوشت سیدجمال سیدموسوی، زندانی سنی مذهبی متهم به محاربه کماکان اطلاعی در دست نیست. به گزارش هرانا، روز گذشته دو زندانی عادی در زندان رجایی شهر کرج به سلولهای انفرادی این زندان منتقل شدند. آنان اجازه یافتند تا برای آخرین بار با خانواده های خود ملاقات کنند.

ادامه خواندن “دست کم ۲ زندانی در رجایی شهر کرج اعدام شدند”