مدیرکل کار آذربایجان شرقی: آیین‌نامه انظباطی چسب هل لغو شد

چهارشنبه ۰۸شهریور ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۰۸-۳۰-IranSOS- مدیرکل کار آذربایجان شرقی می‌گوید که بازرسان اداره کار در جریان بارزسی مجدد از کارخانه چسب هل متوجه جمع‌آوری تمامی بنرهای نصب شده از جانب کارفرمای این واحد صنعتی شده‌اند. وی در عین حال از لغو اجرای آیین‌نامه انظباطی کنونی و تدوین آیین‌نامه جدید خبر داده است.

ادامه خواندن “مدیرکل کار آذربایجان شرقی: آیین‌نامه انظباطی چسب هل لغو شد”

وضعیت اسفناک حیوانات در باغ های وحش بابلسر شیراز و خرم آباد

چهارشنبه ۰۸شهریور ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۰۸-۳۰-IranSOS- خرس‌ها در باغ‌وحش خرم‌آباد از گرسنگی زوزه می‌کشند. شیرها در باغ‌وحش شیراز زخم‌بستر گرفته‌اند؛ صورت‌هایشان زخمی است و بی‌حالند. ببرها در باغ‌وحش بابلسر در قفس کوچکی جاگیر شده‌اند و جای راه‌رفتن ندارند. تیموری، مدیرکل دفتر صید و شکار سازمان محیط زیست گفت که در سال ٩٢ حدود ۶۶ باغ وحش مرکز نگهداری از حیوانات و باغ پرندگان در کل کشور داشتیم که ۶٠ درصد آنها مجوز نداشتند. 

ادامه خواندن “وضعیت اسفناک حیوانات در باغ های وحش بابلسر شیراز و خرم آباد”

آخرین وضعیت “سوادا آغاسر” زندانی مسیحی ارمنی تبار در اوین

چهارشنبه ۰۸شهریور ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۰۸-۳۰-IranSOS- سوادا آغاسر زندانی مسیحی ارمنی تبار از پیروان کلیسای گریگوری است که به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی برای تحمل ۵ سال حبس در زندان اوین به سر می برد. به گزارش هرانا به نقل از محبت نیوز، دادگاه انقلاب اسلامی به جرم تبلیغ مسیحیت او را به پنج سال زندان محکوم کرده است.حکم این زندانی مسیحی در سال ۱۳۹۴ و در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی مقیسه صادر شد.

ادامه خواندن “آخرین وضعیت “سوادا آغاسر” زندانی مسیحی ارمنی تبار در اوین”

انتقال چندباره سهیل عربی، زندانی اعتصابی به بهداری طی شبانه روز گذشته

چهارشنبه ۰۸شهریور ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۰۸-۳۰-IranSOS- سهیل عربی زندانی عقیدتی محبوس زندان اوین در حالی که هفتمین روز از اعتصاب غذای اعتراضی خود را پشت سر می گذارد به علت وخامت حال عمومی و خون ریزی معده طی شبانه روز گذشته دوبار به بهداری این زندان منتقل شده است. آقای عربی که به افزایش فشار نیروهای امنیتی بر خانواده اش معترض است با افت فشار خون و کاهش وزن روبرو است.

ادامه خواندن “انتقال چندباره سهیل عربی، زندانی اعتصابی به بهداری طی شبانه روز گذشته”

دو زندانی در اردبیل اعدام شدند

چهارشنبه ۰۸شهریور ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۰۸-۳۰-IranSOS- دستکم دو زندانی از محکومین جرایم “مواد مخدر” در زندان مرکزی اردبیل اعدام شدند. اعدام این افراد در حالی صورت می گیرد که روند اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر که منجر به کاهش صدور و اجرای حکم اعدام برای محکومان جرایم مواد مخدر می شود بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان در جریان است.

ادامه خواندن “دو زندانی در اردبیل اعدام شدند”

نجات از چوبه دار پس از ٧ سال

چهارشنبه ۰۸شهریور ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۰۸-۳۰-IranSOS-  پسر جوانی که دوستش را به خاطر یک شوخی بیجا به قتل رساند و به اعدام محکوم شد، پس از گذشت هفت سال با جلب رضایت اولیای‌دم از قصاص نجات یافت. به گزارش هرانا به نقل از شرق، متهم در جلسه دادگاه ادعا کرد پدرش به دلیل کهولت سن نمی‌تواند هزینه زندگی خانواده‌اش را تأمین کند. او در زندان سنگ‌تراشی آموخته است و قصد دارد پس از آزادشدن از زندان از این طریق مخارج زندگی خانواده‌اش را تأمین کند.

ادامه خواندن “نجات از چوبه دار پس از ٧ سال”

زینب کریمیان و هنگامه شهیدی آزاد شدند

 

چهارشنبه ۰۸شهریور ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۰۸-۳۰-IranSOS– همزمان با هنگامه شهیدی زینب کریمیان یکی از روزنامه‌نگاران زندانی که از اواخر سال گذشته در بازداشت بود، آزاد شد. به گزارش ایلنا، زینب کریمیان که بهمن ماه سال گذشته بازداشت شده بود، عصر امروز با قرار تامینی از زندان آزاد شد.

ادامه خواندن “زینب کریمیان و هنگامه شهیدی آزاد شدند”