شش سال بلاتکلیفی؛ گزارش از آخرین وضعیت میثم چندانی

پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۱۰-۱۲-IranSOS- میثم چندانی زندانی که متهم به اقدام علیه امنیت ملی از طریق قتل سه متهم نیروی انتظامی به دلیل تحقیر روحی و جسمی و زندگی در یک وضعیت سخت ۶ ساله به بیماری مبتلا شده است. وضعیت روانی این زندان مانع از محاکمه او و تصمیم گیری در مورد او که هنوز تنها متهم شده است به چالش گرفته شده است.

نگرانی روزافزون خانواده محمد نظری از وضعیت او در زندان رجایی شهر کرج

پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۱۰-۱۲-IranSOS- خانواده محمد نظری، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج که علیرغم بیماری از ۸ مرداد ماه با مشارکت در راهپیمایی جمعی زندانیان سیاسی این زندان را آغاز کرد، به دلیل محدودیت های شدید ارتباط با این بند، از جمله عدم تلفن و عدم حضور این زندانی در سالن ملاقات از وضعیت او بی خبر مانده و ابراز نگرانی می کنند. محمد نظری که در دوازدهم و چهارم سال زندان خود را به سر برد و وضعیت سلامتی نامناسب است خواستار اعمال ماده ۱۳۴ (تجمعی حکم) در پرونده خود است که منجر به رهایی او از زندان می شود.

رهایی سه زندانی محکوم به اعدام از مرگ

پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۱۰-۱۳-IranSOS سه زندانی که در سه پرونده جدا به اعدام (قصاص) محکوم شدند، با رضایت از اولیای دم و بخشش، از مرگ رهایی یافتند. به گزارش هرانا به نقل از ایران، زن جوانی که در جریان خانواده خانوادگی، با شوهر آشپزخانه به قتل رساند، پس از محاکمه به قصاص محکوم شد. اما در یک قدمی طناب دار، با جلب رضایت اولیای دم از چوبه درو گریه کرد.

یک زندانی در کرمان اعدام شد

پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۱۰-۱۲-IranSOS معاون دادستان عمومی و انقلاب کرمان گفت که امروز صبح امروز حکم اعدام یک زندانی را به اتهام “محاربه” در محل زندان کرمان به اجرا درآمد. به گزارش ایسنا، معاون دادستان عمومی و انقلاب کرمان از اجرای حکم اعدام “فردی که اقدام به گروگانگیری افراط و اذیتی از آنها می کند” خبر داد و افزود: “مجازات سنگین در انتظار مرتکبین جرایم خشن از جمله گروگانگیران افاغنه است “.

گزارشی از آخرین وضعیت ۹ متهم سیاسی از جمله ۲ زندانی محکوم به اعدام اهل شوش

پنجشنبه ۲۰مهر ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۱۰-۱۲- IranSOS– خانواده هاى دو زندانى اهوازى محکوم به اعدام در پرونده “حادثه صفى آباد دزفول” از تمامى سازمانهاى حقوق بشرى درخواست کردند که صداى فرزندان آنها را به جامعه بین المللى برسانند. آنها مى گویند فرزندان ما بى گناه هستند و اتهامات نسبت داده شده به آنها از طرف مقامات قضائى و امنیتى ایران صحت ندارد.