عدم رسیدگی پزشکی؛ گزارشی از آخرین وضعیت محمد حبیبی، معلم در بند

سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷-۲۰۱۸-۱۱-۱۲-IranSOS- محمد حبیبی، فعال صنفی معلمان و عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران، با وجود دستور پزشک مبنی بر اعزام به بیمارستان و انجام آزمایشات در ارتباط با مشکلات کلیوی، با کارشکنی مسئولین زندان به بهانه عدم انتقال پرونده پزشکی وی از زندان تهران بزرگ به زندان اوین از رسیدگی پزشکی محروم مانده است.  آقای حبیبی پیش‌تر توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۱۰ سال و نیم حبس و شلاق محکوم شده است. دادگاه تجدیدنظر وی در تاریخ دوم آبان ماه برگزار شده بود.

تشکیل پرونده جدید برای اسماعیل بخشی در دادسرا

سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷-۲۰۱۸٫۱۱٫۱۲-IranSOS-

اسماعیل بخشی

فرزانه زیلابی وکیل مدافع اسماعیل بخشی یکی از کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه که در بازداشت به سر می‌برد از تشکیل پرونده جدید برای موکلش در شعبه ۱۲ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اهواز خبر داد. زیلابی در خصوص آخرین وضعیت پرونده علی نجاتی، عضو سندیکای شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه که اخیرا بازداشت شده است، اظهار کرد “با وجود آنکه در خبرها آمده بود که موکلم به منظور اجرای محکومیت قبلی جلب شده اما در پیگیری‌های بعدی معلوم و مشخص شد که تاکنون برای موکلم دو پرونده با عناوین اتهامی متعدد در حال رسیدگی است”.

جایزه حقوق بشر کانون مدافعان حقوق بشر به جامعه معلمان کشور اهدا شد

۲۰ آذر ٬ ۱۳۹۷-۲۰۱۸-۱۱-۱۲-IranSOS- 

جامعه معلمان کشور از سوی کانون مدافعان حقوق بشر به‌ عنوان برنده جایزه «تلاشگر حقوق بشر» سال ۱۳۹۷ معرفی شد. به گزارش هرانا، کانون مدافعان حقوق بشر، همه‌ساله در روز جهانی حقوق بشر– دهم دسامبر– به افرادی که با تلاش خود سعی در بهبود وضعیت حقوق بشر در ایران دارند، تندیسی از منشور حقوق بشر کورش کبیر را به‌عنوان جایزه اهدا می‌کند.

لغو همه کنسرت‌های راک در برج آزادی

۲۰ آذر ٬ ۱۳۹۷-۲۰۱۸-۱۱-۱۲-IranSOS- فرشاد رمضانی سرپرست گروه دگردیس، از لغو همه کنسرت‌های راک برنامه‌ریزی شده برای اجرا در برج آزادی خبر داد و گفت که “دود رفتار ناشایست هواداران برخی از گروه‌هایی که پیش از این در سالن کنسرت آزادی برنامه‌داشته‌اند به چشم گروه‌های راک رفته است”.

دستکم ۸ تجمع اعتراضی برگزار شد

۲۰ آذر ٬ ۱۳۹۷-۲۰۱۸-۱۱-۱۲-IranSOS- امروز، جمعی از کارگران کارخانه آریا استیل الوند در استان خوزستان، پانصد نفر از کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی سراسر کشور مقابل ساختمان مجمع تشخیص مصلحت نظام و سازمان مدیریت، جمعی از کارگران شهرداری آبادان مقابل ساختمان شهرداری این شهر، جمعی از اهالی روستای میراحمد غریبی‌ها در ایذه مقابل فرمانداری این شهر، جمعی از کارگران کارگاه‌های صنف در و پنجره‌سازی شهرستان جم مقابل اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف این شهرستان، جمعی از کارگران شرکت فولاد اهواز و جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در شهر رشت در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.