نگاهی کلی به قانون جدید مهاجرت برای نیروی کار متخصص در آلمان

سه شنبه ۱۳ اسفند، ۱۳۹۸-۲۰۲۰-۰۳-۰۳-SOS Iran- حنیف حیدرنژاد – از اول ماه مارس ۲۰۲۰ «قانون مهاجرت نیروی کار متخصص» در آلمان به اجرا در می‌آید. این قانون با هدف پاسخ به نیاز اقتصاد آلمان به نیروی کار متخصص وضع شده و قرار است طوری جهت‌گیری شود که بتواند نیازهای ضروری اقتصاد آلمان به نیروی کار متخصص را برطرف سازد. در پایان  سال ۲۰۱۹، آلمان در ۵۰ رشته مختلف یک میلیون نفر کمبود نیروی کار متخصص داشته است. ویزای مهاجرتی به آلمان به عنوان نیروی متخصص پنج زمینه مشخص را شامل می‌شود:

گزارشی از آخرین وضعیت آرش صادقی در زندان رجایی شهر کرج

آرش صادقی، زندانی سیاسی

سه شنبه ۱۳ اسفند، ۱۳۹۸-۲۰۲۰-۰۳-۰۳-SOS Iran- آرش صادقی، زندانی سیاسی در زندان رجایی شهر کرج که در تاریخ ۲ آذرماه امسال به بیمارستان امام خمینی اعزام شده بود، متوجه گسترش بیماری و درگیری دو استخوان بالای سینه با بیماری کندروسارکوما شد. بنا به دستور پزشک پس از طی سی جلسه رادیوتراپی و حرکت درمانی، آزمایش مجدد اسکن مغز استخوان موید علائم امیدوار کننده در بدن است. برای حفظ این وضعیت آقای صادقی می‌بایست هر سه ماه یکبار برای ویزیت مجدد به بیمارستان اعزام شود، در صورت کارشکنی زندان در این روند پیشرفت های پزشکی مورد اشاره در معرض آسیب قرار خواهند گرفت.

زندانی قطع نخاعی؛ نشسته بر ویلچر در زندان وکیل آباد مشهد اعدام شد

سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ -۲۰۲۰-۰۳-۰۳-SOS Iran- حکم اعدام دستکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، روز شنبه ۱۰ اسفندماه در زندان وکیل آباد مشهد اجرا شد. این زندانی پیشتر در زمان بازداشت طی درگیری با ماموران نیروی انتظامی در اثر اصابت گلوله به نخاع قطع نخاع یا اصطلاحا ویلچرنشین شده بود و با همین وضعیت یعنی نشسته بر ویلچر اعدام شد.