سهیلا حجاب با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد

سهیلا حجاب، متهم سیاسی

یکشنبه ۲۵ اسفند، ۱۳۹۸-۲۰۲۰-۰۳-۱۵-SOS Iran- سهیلا حجاب، متهم سیاسی امروز شنبه ۲۴ اسفندماه با تودیع قرار وثیقه، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد. خانم حجاب خردادماه امسال توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مدتی بعد با پایان مراحل بازجویی به بند زنان زندان اوین منتقل شده بود.

بازداشت دو شهروند تحت عنوان «قم هراسی»

یکشنبه ۲۵ اسفند، ۱۳۹۸-۲۰۲۰-۰۳-۱۵-SOS Iran- امروز شنبه ۲۴ اسفند ماه، معاون استاندار قم گفت که در پی شیوع ویروس کرونا، دو شهروند که یکی از آنها ساکن شهرستان ارومیه است، به دلیل آنچه “قم هراسی در فضای مجازی” نامیده است توسط پلیس فتا بازداشت و تحویل دستگاه قضایی شدند.

تداوم اعتصاب غذا؛ ضرب و شتم داوود و بهاالدین قاسم زاده در زندان ارومیه

یکشنبه ۲۵ اسفند، ۱۳۹۸-۲۰۲۰-۰۳-۱۵-SOS Iran- داوود قاسم زاده، زندانی بیمار در زندان ارومیه که با آسیب دیدگی نخاع مواجه است و از تاریخ ۱۳ اسفندماه در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی در اعتصاب غذا بسر می‌برد، روز گذشته به همراه برادرش بهالدین قاسم زاده توسط ماموران زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته و به سلول انفرادی منتقل شدند. داوود قاسم زاده در تاریخ ۱ اسفندماه امسال به علت پارگی مجاری ادراری به بهداری زندان منتقل شد و دکتر متخصص نیاز به عمل جراحی این زندانی را ظرف ۱۰ روز ملزم دانسته بود. با این حال تاکنون از اعزام این زندانی جهت عمل جراحی ممانعت به عمل آمده است.

رهایی دو زندانی از اعدام در تهران

یکشنبه ۲۵ اسفند، ۱۳۹۸-۲۰۲۰-۰۳-۱۵-SOS Iran- دو زندانی در تهران که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند. به گزارش هرانا به نقل از رکنا، یک زندانی محکوم به اعدام، با گذشت اولیای دم از مرگ نجات یافته و در آستانه سال ۹۹ از زندان آزاد خواهد شد.