بیانیه تعدادی از تشکل های صنفی و کارگری به مناسبت روز جهانی کارگر و روز معلم

پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۴-۳۰-SOS Iran- تعدادی از تشکل های صنفی و کارگری با انتشار بیانیه ای به مناسبت روز جهانی کارگر و روز معلم، ضمن اعتراض به اتخاد برخی سیاست ‌های اقتصادی که موجب هرچه بیشتر فرو دست شدن اقشار ضعیف جامعه شده است، بر حق خود مبنی بر تشکیل سندیکاهای مستقل، تجمع، اعتراض و حق اعتصاب تاکید و سرکوب فعالان کارگری، صنفی، مدنی و دانشجویی را محکوم کردند.

اعدام یک زندانی در زندان همدان

پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۴-۳۰-SOS Iran- حکم اعدام یک زندانی در زندان همدان که پیشتر از بابت اتهامات مربوط به “مواد مخدر” به اعدام محکوم شده بود،  امروز پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت، اجرا شد. به گزارش هرانا، امروز پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، یک زندانی در زندان همدان اعدام شد.

صاحبان پول آماده تغییر قاعده بازی هستند- ویروس و ترس از ابتلا به آن منجر به تغییر نظم جهانی میشود

پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۴-۳۰-SOS Iran- لئونید ساوین (Leonid Savin) پروفسور، دکتر علوم سیاسی، تحلیلگر مسائل جهانی- برگردان از ابراهیم شیری: شیوع ویروس کووید- ١٩ موجب ایجاد تغییرات در مناسبات بینالملل شده و میشود. در باره نقش مفید بحرانها زیاد سخن میگویند؛ صندوق بینالمللی در کوران جنگ جهانی دوم تشکیل گردید؛ «گرو هفت» (جی ٧) پس از شوک نفتی سال ١٩٧٣ پدید آمد. این باور دلیل دارد، که بحران اقتصادی- ویروسی کنونی منجر به پیکربندی جدید جغرافیای سیاسی (و جغرافیای اقتصادی) خواهد شد.

 اعدام دو زندانی در زندان مشهد

چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۴-۲۹-SOS Iran- سه شنبه ۲ اردیبهشت ماه، حکم اعدام دو زندانی در ارتباط با یک پرونده در زندان مشهد به اجرا درآمد. به گزارش هرانا به نقل از رکنا، سه شنبه ۲ اردیبهشت ماه، حکم اعدام دو زندانی در زندان مشهد به اجرا درآمد.

رهایی ۴ زندانی از اعدام در کرمانشاه و گیلان

چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۴-۲۹-SOS Iran- چهار زندانی در کرمانشاه و گیلان که پیشتر در پرونده هایی جداگانه به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

زینب جلالیان از زندان خوی به مکانی نامعلوم منتقل شد

زینب جلالیان، زندانی سیاسی

چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۴-۲۹-SOS Iran- زینب جلالیان، زندانی سیاسی که سیزدهمین سال از محکومیت خود را از در زندان خوی سپری می‌کرد، روز دوشنبه ۸ اردیبهشت، به دلایل نامشخصی از این زندان به مکان نامعلومی منتقل شد. این زندانی سیاسی در سال ۸۶ بازداشت و دو سال بعد به اتهام خروج غیر قانونی از کشور به یک سال حبس تعزیری و به اتهام محاربه به اعدام محکوم شد. حکم اعدام او در دادگاه تجدیدنظر و دیوان عالی کشور تایید اما با یک درجه تخفیف به حبس ابد تقلیل یافت.

اعدام یک زندانی در زندان بروجرد

چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۴-۲۹-SOS Iran- سحرگاه روز دوشنبه ۸ اردیبهشت ماه، حکم اعدام یک زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مربوط به “مواد مخدر” به اعدام محکوم شده بود، در زندان مرکزی بروجرد اجرا شد.

امیرمحمد شریفی و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری سال ۹۸ به سه ماه حبس محکوم شد

چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۴-۲۹-SOS Iran- امیرمحمد شریفی، دانشجوی دانشگاه تهران و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری سال ۹۸ موسوم به “اعتراضات آبان ماه” توسط دادگاه انقلاب تهران به سه ماه حبس تعزیری محکوم شد. آقای شریفی پیشتر در تاریخ ۲۰ بهمن ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار کفالت آزاد شده بود.

علی نوری زاد از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری دیماه ۹۸ به ۳ سال و نیم حبس محکوم شد

علی نوری زاد، یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری دیماه ۹۸

چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۴-۲۹-SOS Iran- علی نوری زاد، یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری دیماه ۹۸ توسط دادگاه انقلاب تهران به ۳ سال و نیم حبس تعزیری محکوم شد. دادگاه تجدید نظر علی نوری زاد امروز چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت برگزار خواهد شد. علی نوری زاد روز یکشنبه ۲۲ دیماه در جریان تجمعات اعتراضی نسبت به ساقط کردن هواپیمای اکراینی توسط پدافند نیروی هوا فضای سپاه و ابراز همدردی با خانواده قربانیان، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و در تاریخ ۱۳ بهمن با تودیع قرار وثیقه از زندان آزاد شده بود.

دادگاه تجدیدنظر؛ چهار شهروند بهایی مجموعا به ۴ سال حبس محکوم شدند

چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۴-۲۸-SOS Iran- دادگاه تجدیدنظر استان البرز، محکومیت ابوالفضل انصاری، روح الله زیبایی، روئین کهنسال و محمدصادق رضایی، چهار شهروند بهایی را عینا تایید کرد. این حکم روز سه‌شنبه ۹ اردیبهشت در دادگاه به آنها ابلاغ شد.