رهایی از اعدام ۶ زندانی در شهرهای مختلف

دوشنبه ۰۹ اسفند، ۱۴۰۰-۰۲٫۲۸٫۲۰۲۲-SOS Iran-  شش زندانی محکوم به اعدام در استان فارس و شهرستان فیروزکوه با کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند. به گزارش ایرنا، پنج زندانی در استان فارس از اعدام رهایی یافتند.

دادخواهان سلامت علیه علی خامنه ای و حسن روحانی اعلام جرم کردند

محمدرضا فقیهی و آرش کیخسروی وکلای دادگستری

دوشنبه ۰۹ اسفند، ۱۴۰۰-۰۲٫۲۸٫۲۰۲۲-SOS Iran- محمدرضا فقیهی و آرش کیخسروی وکلای دادگستری، روز یکشنبه ۸ اسفند ماه علیه سید علی خامنه ای، حسن روحانی و اعضای وقت ستاد ملی مقابله با کرونا به اتهام تسبیب در قتل غیرعمد بیش از یکصد هزار نفر از شهروندان ثبت شکایت کردند.

رهایی یک زندانی از اعدام در ایلام

یکشنبه ۰۸ اسفند، ۱۴۰۰-۰۲٫۲۷٫۲۰۲۲-SOS Iran- یک زندانی محکوم به اعدام در ایلام با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت. از سوی دیگر مدیر زندان رجایی شهر از رهایی ۱۹ زندانی محکوم به اعدام در این زندان طی سال جاری از چوبه دار خبر داد.

رهایی یک زندانی از اعدام در ایلام

شنبه ۰۷ اسفند، ۱۴۰۰-۰۲٫۲۶٫۲۰۲۲-SOS Iran-  یک زندانی محکوم به اعدام در ایلام با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت. از سوی دیگر مدیر زندان رجایی شهر از رهایی ۱۹ زندانی محکوم به اعدام در این زندان طی سال جاری از چوبه دار خبر داد.

تشکیل پرونده قضایی و وضعیت پرابهام حسین رونقی در بازداشت

شنبه ۰۷ اسفند، ۱۴۰۰-۰۲٫۲۶٫۲۰۲۲-SOS Iran- پس از گذشت ۳ روز از بی خبری از وضعیت حسین رونقی ملکی، سرانجام امروز وکلای این فعال مدنی با حضور در دادسرای امنیت از بازداشت موکل خود و تشکیل پرونده برای او کسب اطلاع کردند.

فرونشست دشت‌های اطراف دریاچه ارومیه و خسارت‌هایی که در پی دارد

چهارشنبه ۰۴ اسفند، ۱۴۰۰-۰۲٫۲۳٫۲۰۲۲-SOS Iran- یک استاد دانشگاه گفت: فرونشست دشت‌های اطراف دریاچه ارومیه می‌تواند خسارت‌ قابل توجهی به تأسیسات زیربنایی، شریان‌های حیاتی، سازه‌های شهری و روستایی،‌ راه‌ها و خطوط انتقال نیرو وارد کند.

رهایی یک زندانی از اعدام در بندرعباس

سه شنبه ۰۳ اسفند، ۱۴۰۰-۰۲٫۲۲٫۲۰۲۲-SOS Iran-  یک زندانی محکوم به اعدام در بندرعباس با کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت. به گزارش میزان، رئیس کل دادگستری هرمزگان از رهایی یک زندانی محکوم به اعدام پس از ۸ سال با تلاش اعضای شورای حل اختلاف زندان بندرعباس خبر داد.

اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان مشهد

سه شنبه ۰۳ اسفند، ۱۴۰۰-۰۲٫۲۲٫۲۰۲۲-SOS Iran- سحرگاه روز دوشنبه ۲ اسفندماه، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود در زندان مشهد اجرا شد. به گزارش ایلنا، روز گذشته ۲ اسفند ۱۴۰۰، یک زندانی در زندان مشهد اعدام شد.

رهایی دو زندانی از اعدام در کرمانشاه و تهران

سه شنبه ۰۳ اسفند، ۱۴۰۰-۰۲٫۲۲٫۲۰۲۲-SOS Iran- دو زندانی در شهرهای کرمانشاه و تهران که پیشتر در پرونده‌های جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از مجازات اعدام رهایی یافتند.

نرگس محمدی از زندان قرچک ورامین به مرخصی درمانی اعزام شد

سه شنبه ۰۳ اسفند، ۱۴۰۰-۰۲٫۲۲٫۲۰۲۲-SOS Iran- نرگس محمدی، فعال حقوق بشر و سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر امروز سه‌شنبه ۳ اسفندماه از زندان قرچک ورامین به مرخصی درمانی اعزام شد. خانم محمدی هفته گذشته در پی “مشکلات تنفسی” از زندان به بیمارستان اعزام و برای رفع گرفتگی یکی از عروق قلب تحت عمل جراحی قرار گرفت.

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال