امروز آغاز دهمین سال حبس کبودوند است؛ فوری و بدون قیدوشرط او را آزاد کنید

پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۶-۳۰-IranSOS- به گزارش جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران (عضو فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر): محمد صدیق کبودوند، مدافع حقوق بشر و رئیس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان، به خاطر فعالیت‌های حقوق بشری و مطبوعاتی، از تاریخ ۱۰ تیر ۱۳۸۶ در زندان به سر می‌برد. او در محاکمه‌های به‌شدت ناعادلانه به دو حکم زندان (در مجموع ۱۰ سال و ۶ ماه) محکوم شده است. در این سالها نهادهای اطلاعاتی و امنیتی شدیدترین فشارها را برای درهم‌شکستن او وارد آورده‌اند، زیرا نمی‌خواهند جوانان از باورها و شیوه‌ی مبارزه‌ی متفاوت او بیاموزند و به مقاومت مدنی رو بیاورند.

ادامه خواندن “امروز آغاز دهمین سال حبس کبودوند است؛ فوری و بدون قیدوشرط او را آزاد کنید”

نباید گذاشت بلایی که بر سر زندانیان سیاسی دیگر آوردند تکرار شود

چهارشنبه ۰۹ تیر ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۶-۲۷-IranSOS- وضع جعفر عظیم‌زاده، فعال سندیکایی و کارگری زندانی، پس از ۶۰ روز اعتصاب غذا وخیم است و جعفری دولت‌آبادی، مقام قضایی و «دادستان» تهران، گویا گفته است هیچ کاری برای او نمی‌کند حتا اگر بمیرد! او به صراحت آن‌چه آشکار بود، تأیید می‌کند: دولت‌مردان هیچ‌گاه اهمیتی برای جان زندانیان قایل نبوده‌اند و نیستند. از سال ۱۳۸۲ (۲۰۰۳) تاکنون در حدود ۵۰ زندانی سیاسی در اثر بی‌اعتنایی، زیر شکنجه یا عمد در جلوگیری از مراقبت پزشکی جان خود را در زندان‌ها از دست داده‌اند.

ادامه خواندن “نباید گذاشت بلایی که بر سر زندانیان سیاسی دیگر آوردند تکرار شود”

مجازات اعدام باید فوری ملغا شود: به مناسبت ششمین کنگره ی ضد اعدام

سه شنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۶-۲۱-IranSOS– کنگره‌ی جهانی ضد مجازات اعدام را «با هم علیه اعدام» (ECPM) در همکاری با «ائتلاف جهانی ضد اعدام» (WCADP) هر سه سال یک بار برگزار می‌کنند تا فعالان لغو اعدام را با راه‌بردهای تازه‌ی الغای کامل مجازات اعدام آشنا کنند. انتظار می‌رود در حدود ۱۳۰۰ تن از بیش از ۸۰ کشور در این کنگره حضور یابند.

 

ادامه خواندن “مجازات اعدام باید فوری ملغا شود: به مناسبت ششمین کنگره ی ضد اعدام”

هما هودفر استاد دانشگاه ایرانی ـ کانادایی ـ ایرلندی در حبس خودسرانه است و باید فوری آزاد شود

 

 

 

جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۶-۱۷-IranSOS- پاریس، ۱۶ ژوئن ۲۰۱۶ (۲۷ خرداد ۱۳۹۵) ـ فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر (FIDH) و جامعه‌ی دفاع از حقوق بشر در ایران (LDDHI) امروز اعلام کردند: دولت‌مردان ایران بر شمار دستگیری ایرانیانِ دارای گذرنامه‌ی خارجی به دلایل مبهم و با انگیزه‌ی سیاسی افزوده‌اند. استاد ممتازِ دانشگاه دکتر هما هودفر آخرین نمونه از این دست است که به این وضعیت گرفتار شده است. دولت‌مردان باید فوری و بدون‌قیدوشرط او و کلیه‌ی زندانیان عقیدتی دیگر را در ایران آزاد کنند.

ادامه خواندن “هما هودفر استاد دانشگاه ایرانی ـ کانادایی ـ ایرلندی در حبس خودسرانه است و باید فوری آزاد شود”

اعلام آمادگی۶ شرکت داخلی و یک شرکت خارجی برای خرید ارج

سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۶-۱۴-IranSOS- محمدباقر نوبخت در نشست خبری خود در خصوص تعطیلی کارخانه ارج یادآور شد: دولت در حال فعال کردن ۷۵۰۰ واحد تولیدی است. کارخانه ارج هم مربوط به بانک ملی است و می‌تواند از این تسهیلات استفاده کند.

ادامه خواندن “اعلام آمادگی۶ شرکت داخلی و یک شرکت خارجی برای خرید ارج”

طلب ۶ ماهه کارگران زغال سنگ بلده

سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۶-۱۴-IranSOS- به گفته کارگران معدن زغال سنگ بلده کارفرمای آنها دست کم بابت ۶ ماه مزد و مزایای پرداخت نشده به آنها بدهکار است. یکی از این کارگران در تماس با ایلنا با اعلام این خبر گفت: نزدیک به ۸۰ نفر هستیم که زیر نظر پیمانکار در این واحد معدنی به استخراج زغال سنگ مشغولیم.

ادامه خواندن “طلب ۶ ماهه کارگران زغال سنگ بلده”

تجمع کارگران البرز شرقی مقابل دفتر اداری معدن/ آزادی سه کارگر بازداشتی

سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۶-۱۴-IranSOS- در ادامه اعتراض‌های روزهای اخیر کارگران معدن زغال سنگ البرز شرقی به واگذاری مالکیت زمین‌های کوی سازمانی کارگران این مجتمع معدنی، صبح امروز نیز تجمعی در مقابل دفتر اداری معدن البرز شرقی برپا شد.

ادامه خواندن “تجمع کارگران البرز شرقی مقابل دفتر اداری معدن/ آزادی سه کارگر بازداشتی”

بازداشت ۲۴ کارگر شهرداری اهواز

سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۶-۱۴-IranSOS- در پی تجمع صنفی روز گذشته کارگران پیمانکاری شهرداری منطقه ۴ اهواز، ۲۴ نفر از این کارگران بازداشت شدند. به گزارش ایلنا، کارگران پیمانکاری شهرداری منطقه ۴ اهواز روز گذشته در اعتراض معوقات مزدی خود تجمع کرده بودند که در جریان این تجمع ۲۴ نفر از کارگران بازداشت می‌شوند.

ادامه خواندن “بازداشت ۲۴ کارگر شهرداری اهواز”

معوقات مزدی کارگران حجمی شرکت نفت و گاز گچساران

سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۶-۱۴-IranSOS- کارگران حجمی نفت و گاز گچساران که تعداد آنها حدود ۱۵۰ نفر است، پیش از این بارها نسبت به وضعیت شغلی نابسامان خود و با درخواست تغییر وضعیت اعتراض کرده اند.

ادامه خواندن “معوقات مزدی کارگران حجمی شرکت نفت و گاز گچساران”

ازدواج کودکان در تهران به مرز هشدار رسید

سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۶-۱۴-IranSOS- رئیس هیات مدیره انجمن حمایت از حقوق کودکان با تاکید براینکه ازدواج کودکان زنگ خطر برای جامعه است، گفت: وقتی ازدواج به سنین کودکی می‌رسد و۱۷درصد ازدواج‌ها در این سن انجام می‌شود، باید منتظر آسیب‌های ناشی از آن باشیم.

ادامه خواندن “ازدواج کودکان در تهران به مرز هشدار رسید”