آخرین وضعیت زندانیان در اعتصاب غذا در زندان های مختلف

چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۱۲-۲۸-IranSOS- آرش صادقی در شصت و ششمین و علی شریعتی در پنجاه و هشتمین روز از اعتصاب غذای اعتراضی خود با وضعیت جسمی «وخیم» در زندان اوین نگهداری می شوند. مهدی کوخیان، آیت الله نکونام، نزار زکا، حسن رستگاری و سعید شیرزاد دیگر زندانیانی هستند که همچنان به اعتصاب غذای خود ادامه می دهند.

 

اعدام یک زندانی در بندرعباس

چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۱۲-۲۸-IranSOS- یک زندانی در زندان مرکزی بندرعباس با اتهامات مربوط به “مواد مخدر” اعدام شد. به گزارش هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز سه شنبه ۷ دی ماه یک زندانی که با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود در زندان مرکزی بندرعباس به دار آویخته شد

شناسایی ۱۵ هزار و ۲۴۳ بیسواد در چهارمحال و بختیاری

چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۱۲-۲۸-IranSOS- معاون نهضت سوادآموزی چهارمحال وبختیاری از شناسایی ۱۵ هزار و ۲۴۳ بی‌سواد در چهارمحال و بختیاری طی سال جاری خبر داد. به گزارش هرانا به نقل از ایسنا، مرتضی ارشادی هشتم دی‌ماه در جمع خبرنگاران استان اظهار کرد: “امسال بیش از ۶۰ در صد روستاییان بی‌سواد شناسایی شدند و تحت پوشش تحصیلی قرار خواهند گرفت”.

انتقال مجدد به انفرادی و اعدام یک زندانی در زندان مرکزی تبریز

چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۱۲-۲۸-IranSOS- صبح روز جاری یک زندانی با اتهام حمل و نگهداری مواد مخدر در زندان مرکزی تبریز به دار آویخته شد. این زندانی که روز گذشته به سلول انفرادی منتقل شده بود، پس از چند ساعت با عنوان «توقف حکم» به بند بازگردانده شد اما صبح امروز بار دیگر به سلول انفرادی منتقل شد و حکم وی به اجرا درآمد.

بخشش و نجات از اعدام یک زندانی در یزد

چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۱۲-۲۹-IranSOS- با بخشش و رضایت اولیای دم، یک زندانی متهم به قتل در مروست یزد از طناب دار رهایی یافت. به گزارش هرانا به نقل از رکنا، باتلاش اعضای شورای حل اختلاف و با گذشت اولیای دم در مروست، زندانی متهم به قتل که در آستانه اجرای حکم قصاص قرارگرفته بود از اعدام رهایی یافت.

تخریب آثار باستانی ۶۰۰ ساله در داراب برای ساخت انبار

چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۱۲-۲۸-IranSOS- حدود چهار ماه پیش «شبستان صفویِ» مسجد «امام محمد باقر» یا «خواجه»، یکی از آثار باستانی ۶۰۰ ساله در شهرستان داراب استان فارس به جهت ساخت انبار تخریب شده است. به گزارش هرانا به نقل از ایسنا، براساس اسناد باقی مانده، قبل از دوره صفوی، مسجد «خواجه» توسط «خواجه معین‌الدین منصور» از اعیان مشهور این منطقه ساخته می‌شود. در طول دوره‌های مختلف از این بنا استفاده می‌شود، تا همین چند سال پیش که بخشی از حیاط مسجد برای ساخت چند مغازه گرفته می‌شود و سرانجام در چند ماه پیش نیز برای ایجاد فضایی مناسب مانند نصب سایه‌بان و انباری برای مغازه‌های ساخته شده با لودر تخریب می‌شود.

افزایش آمار آزار جنسی دانش آموزان؛ انتظار برای تصویب لایحه حمایت از کودکان

چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۱۲-۲۸-IranSOS- در سال تحصیلی که اکنون در آن هستیم، موارد کودک‌آزاری در مدارس شدت گرفته است. قوانین همچنان با خلأهایی دراین‌باره مواجه هستند و لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در صورت تصویب می‌تواند بسیاری از خلأها را برطرف کند. به گزارش هرانا، وقایع اتفاقیه در گزارشی از نشست بررسی موردی کودک‌آزاری در نظام آموزش ایران از قول شرکت کننده ها در نشست از افزایش آمار آزار جنسی دانش‌آموزان خبر داده است؛